Skocz do zawartości

Pomoc w przymiarce alufelg


sloniuu93

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, pisze do was z pewnym pytaniem.

 

Mam do kupienia po kosztach alufelgi

TSW (modelu nie znam ale myślę ,że to hockenheim)

Felgi posiadają 2 rozstawy śrub.

Felgi w rozmiarze 18" przód 8jj a tył 9jj. na odwrocie alufelg napisane ,że ET 20.

Opony : Przód 255/45 a tył 265/35

 

 

Pytanie, czy pod oryginalne zawieszenie e39 (523i) podejdą te laczki :)?

Nie moge ich przymierzyć, ponieważ aktualnie felgi są w Norwegii :)

 

Proszę o szybką odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przy polskich koleino-drogach na tak szerokich oponach będzie Tobą miotać na prawo i lewo. To nie będzie jazda tylko ciągła walka z kierownicą o utrzymanie się na swoim pasie ruchu. Jak jeszcze dodatkowo wrzucisz run flaty to pojeździsz chwile aż Cie ch..... szczeli i sprzedasz ten zestaw i zaczniesz się rozglądać za dedykowanymi rozmiarami 225-235.

Osobiście nie pakował bym się w tak ogromne koła będzie to źle wyglądać, tragicznie spadnie komfort jazdy i wzrośnie zużycie paliwa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie pomylies przy pisaniu i fakrycznie 255/45 przod a 265/35 tył to opony strasznie zle dobrane, rozne wysokosci. i to az o 4,5cm srednica kół jest rozna, komputer bedzie glupiał, i na przedniej osi wieksze kolo jak to bedzie wyglądać.. chyba ze to literówka i masz profil 35, jesli obie 45 przy 18stkach to kola tez za duze, bedzie oszukiwac predkosciomierz itp.

 

teraz co do szerokocsi z przodu fakt za szeroka, nie wpłyne to pozytwynie na żaden aspekt. z tyłu moze byc.

 

co do wzrostu spalania tu juz waga całego kola ma duze znaczenia i rodzaj bieznika, jodłowe maja największe opory toczenia, a letnich 225/45 przod tył 255/40 r17 mam mniejsze spalanie niz na aktualnie stalowych 205/60 r15 zimowych.

 

abstachując alusy sprzedalem tydzien temu bo kupiłem 19cali ;) a opony jakie dam to jeszcze mysle

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej szerokości 18 ci nie wejdą... siądzie ci dwie grubsze osoby z tylu i będzie ocierać nadkole można zastosować jakieś dystanse by jak najbardziej wystawić koła na zewnątrz... ale jak dla mnie to wieś... a po drugie przy nie daj Boże jakieś kolizji możesz nie dostać odszkodowania ze względu na nieodpowiednie opony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej szerokości 18 ci nie wejdą... siądzie ci dwie grubsze osoby z tylu i będzie ocierać nadkole można zastosować jakieś dystanse by jak najbardziej wystawić koła na zewnątrz... ale jak dla mnie to wieś... a po drugie przy nie daj Boże jakieś kolizji możesz nie dostać odszkodowania ze względu na nieodpowiednie opony...

 

20cali wlozy kwestia dobrania profilu, szerkosci tez kwestia et felgi, sam na próbe zakładalem 275/35 r 19 i nic nie tarło,a do m5 e39 kładą i 295 ale nadkole trzeba poszerzyć ;] mowa o tyle. jak sie robi cos z głową to wszystko da sie spasować, gorzej jak sie chce byle co załozyc zeby tylko jezdzic.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.