Skocz do zawartości

Brak prądu, nie kręci jak zimno - 320D 150KM


novocaina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam taki problem: auto jak postoi noc na dworze przy temp. poniżej zera, to później praktycznie nie ma szans, żeby zakręcił.

Dzisiaj rano to samo, wczoraj jechałem A4 ok 170 km, auto zostawiłem pod domem i rano nic... radio gra, kontrolki świecą, oświetlenie wnętrza również, ale nawet nie zakręcił. Jak jest ciepło to pali, akumulator wymieniałem ostatnio jakieś 2 lata temu, aktualnie jest to Bosch S5, 95Ah. Co może być problemem, alternator?

 

Piotr, Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zakręcić rozrusznikiem to Ci radio i lampki przygasają ?

Zacznij od prostych rzeczy co nic nie kosztują tz

1, zdjąć klemy z aku i je przeczyścić posmarować odpowiednim smarem , założyć dobrze zamocować ,

2,doładować aku ,

3, sprawdzić napięcie przed ładowaniem ,

4, po ładowaniu ,

5,w czasie rozruchu,

6, na biegu jałowym ,

7,na normalnych obrotach pracy silnika

8,wieczorem po zgaszeniu silnika

9, oraz rano przed rozruchem.

10, Jak tego sam nie możesz wykonać to auto do elektryka

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie da się zakręcić rozrusznikiem, nie ma nawet "tykania" rozrusznika. Nic nie przygasa, radio, lampki itp. działają normalnie, prąd w akumulatorze jest, właśnie sprawdziłem, bierze ok. 1A, więc bateria w porządku.

Auto trzymam normalnie w garażu, ale np. mam parking pod pracą i tam to samo, tj. jak postoi na dworze 8h w mrozie, to później ledwo kręci... teraz postał całą noc przy -6 i lipa, nic nie kręci, ale pilot otwiera drzwi, reszta jak wyżej - przynajmniej takie jest moje wrażenie, że to od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego by wynikało że to od temperatury jest gdzieś słabe łącze elektryczne i wątpię czy jak podepniesz pod kompa to się czegoś dowiesz.

Domowym sposobem to można by sprawdzić czy starter dostaje odpowiedni sygnał ale dalej to już się zaczynają schody.

Kiedyś jak był dobry dostęp do rozrusznika to można było nawet śrubokrętem zakręcić rozrusznikiem.

Może kostka pod stacyjką , jak już rozrusznik był na wykończeniu to mu czasem pomagało dobre stuknięcie .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.