Skocz do zawartości

[E46][M54] pompa wody DOLZ ??


lysyts

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Postanowiłem profilaktycznie wymienić pompę wody, ponieważ mam lekki wyciek na oringach węża ogrzewania, to już za jednym rozbieraniem silnika zrobić obie rzeczy.

 

Dzwoniłem dzisiaj do 3 sklepów motoryzacyjnych, jeden polecił mi pompe SKF, drugi Ruville, a trzeci uznał że jednak lepsza będzie DOLZ od Ruville, a na SKF że ostatnio podobno ludzie narzekają.

 

Pytanie brzmi, czy ktoś montował pompy tej firmy, bo największe obawy mam czy poradzi sobie przy silniku 2.5L i 192KM, bo firma jest głównie znana z pomp do fiata :D

Ostatecznie rozważam firmę HEPU ale jest o 90% droższa od reszty.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać SKF ,INA ,RUVILLE

Jak kupisz najlepiej w sklepie to zobacz numery pompy

Kupiłem w sklepie pompe SKF wywaliła się po mieciącu oddałem na reklamacje a oni że to nie pompa SKF walka trwała 3 tyg okazało się że numer jest nabijany tuszem który zmył się w trakcie zakładania;-)

Przy oględzinach pompy weż ze soba koło wtedy bedzie można sprawdzić luz na wałku w 2 pompach był tak wyczuwalny że sprzedawca aż się zdziwił"nie miała prawa wyjśc do sprzedaży"

Niestety zamontowalem kolejna SKF i już po zimie łozysko slychać sprzedawca tez polecał Hepu sam miał BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Jeszcze jakieś opinie? Mogę jutro kupić na miejscu w Krakowie DOLZ lub wysyłkowo Ruville. Cena w okolicach 130zł, Naczytałem sie że DOLZ jest lepszy jesli chodzi o pompy, Ruville słynie z napinaczy/rolek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Dolz nie jest zły, ale nigdy nie montowałem. Ruville i skf raczej odradzam, bo od pewnego czasu zbyt dużo reklamacji jest na to. Ruville nie robi sam, tylko jest pakowaczem. Najwięcej pomp zakładam dwóch firm, Metelli i Airtex. Obie do M54 kosztują w okolicy 130zł/szt (ceny hurtowe), ale nigdy nie miałem na nie reklamacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja kupiłem pompę Hepu nowa wywaliłem 430 zł i po 7 miesiącach leci z niej ciurkiem a na dodatek ma wirnik plastikowy tera kupiłem już drugą pompę Dolz i zobaczymy

ale powiem jedno hepu to tylko dobra nazwa firmy i za to płacimy pieniądze a robią taki sam szajs jak wszyscy inni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pracowałem w hurtowni motoryzacyjnej dorywczo i pompy głównie DOLZ schodziły jak ciepłe bułeczki. Napewno wykonanie na plus, oglądałem nie jedną i wyglądały na naprawde solidnie zrobione poza tym dużo ich schodziło i niektórzy je chwalili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.