Skocz do zawartości

m52 2.8 wysoka temperatura silnika brak pomysłów


bartiee39

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
100 stopni, termostat otwarty, więc on jest ok. Zasilenie podaj bezpośrednio na wentylator, nie wtyczkę, jak ruszy to trzeba zająć się modułem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wpinasz się przed modułem, więc masz dwa przewody, wtedy sprawdzisz sam wentylator.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec wczoraj wyglądało to tak

Odłączyłem wtyczkę od wentylatora i spwrawdzilem czy w ogóle jest w niej prąd , okazało się ze wszystko jest w porządku test robiłem żarówka

Następnie podłączyłem dwa przewody pod to gniazdo od wtyczki wentylatora na krótko plus i minus żeby sprawdzic czy działa wentylator i okazało się ze na krótko odpala bez problemu

Potem jeszcze zawarlem piny we wtyczce od czujnika na wężu na dole po lewej stronie żeby sprawdzić czy odpali ale nie pomogło

Dziwne we wtyczce zasilanie jest , wentylator odpala na krótko ale z tym małym kabelkiem już nie chce ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moduł wentylatora, jak masz trochę pojęcia o elektronice to zajrzyj do niego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mógłbym zajrzeć ale mam okazje kupić cały wiatrak z modułem te od coupé ale od 318ci czytałem ze niby ten moduł

Może być za bardzo wysunięty i chaczyc o koło od klimy czy coś takiego , mam tez inne pytanie nie działa mi tez klima wszystko nabite jak należy ale w ogóle się nie włącza , czy to wina tego wentylatora ze nie działa bo mam tylko ten jeden między silnikiem a chłodnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak uruchomisz wentylator to zapewne klima ruszy, jakie masz błędy w ihka?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czekam na przejściówkę bo zamówiłem wczoraj jutro powinna być , bo tylko mogłem się podłączyć pod silnik tym wejściem pod kierownica , w silniku zero błędów , jak przyjdzie przejściówka to sprawdzę klime i dam znać , a co myślisz o tym wentylatorze z 318Ci będzie ładnie pasować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg realoem w każdej benzynie poza m3 jest to samo, więc musi pasować.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to super , mam jeszcze jedno pytanie bo w temacie BMW jestem dopiero od niedawna, czytałem tez gdzieś ze wentylatory maja jakaś dodatkowa żaluzje która otwiera się i zamyka , chce byś po prostu pewny czy u mnie nic nie brakuje bo ja mam tylko ten jeden wentylator bez żadnych dodatkowych plastików czy żaluzji itp jest tylko wentylator i obudowa czy tak jest ok ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest ok tak jak jest.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie może ktoś coś podpowie. Odpowietrzyłem układ. Na nawiewawach ustawionych max temperaturę silnik trzyma około 92-96 stopni. 96 to max podczas jazdy, spadło później do 92 stopni na postoju. Spuściłem nawiewy na 20 stopni i ruszyłem jakieś 5 km w trasę bez pałowania i temperatura doszła do 98-99 stopni. Wróciłem do domu, zostawiłem auto odpalone na jakieś 5 min max i temperatura doszła do 108 stopni. Później zgasiłem silnik. Po odkręceniu odpowietrznika na termostacie płyn leciał mocno spieniony (jak płyn do mycia naczyń). Cała próba była wykonana ze zdjętym wisko. Na zewnątrz około 20 stopni. Na założonym wisko max w korkach póki co to 103 stopnie i wtedy wisko zapina na maxa. W trasie około 99 stopni. Wisko jest nowe, termostat też. Jedyna rzecz która mi przychodzi do głowy to fakt, że nie wiedziałem o strzałce na termostacie, że powinna być skierowana ku górze, jednak czy to może wpłynąć na układ chłodzenia ? Martwię się bo robię długie trasy, dużo jeżdzę po Poznaniu, gdzie korki niestety są nieuniknione... A wisko zapina na większości świateł i odbiera dużo mocy niestety... Silnik m52b20. Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Klasycznie pewnie jest zapowietrzony.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisko muszę sprawdzić, bo nie pamiętam teraz firmy. Co do wycieków to nie mam takich żeby mi płynu ubywalo natomiast zawsze po dobrym nagrzaniu auta w trasie pojawia się kropelka płynu na górze krocca od termostatu przy samym odpowietrzniku, natomiast nie widać żeby ta kropelka szła właśnie przez ten odpowietrznik. Co powiecie jeszcze o płynie do układu chłodzenia? Ja osobiście mam czerwony i spotkałem się z opiniami, że w bmw powinien być zielony płyn? Ma to naprawdę znaczenie jakieś, czy kolejny mit?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za rady Panowie! Co myślicie o termostacie? Myślicie, że jego pozycja w bloku (chodzi o strzałkę na termostacie, która ponoć ma być skierowana do góry) może znacząco wpłynąć na temperaturę silnika, bądź na samo odpowietrzanie układu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka nie ma wpływu, też mam wsadzony do dołu i wszystko śmiga jak trzeba
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :) Ja chyba podczas weekendu majowego założę u siebie termostat o niższej temperaturze otwarcia i wtedy spróbuję jeszcze raz dobrze odpowietrzyć układ. Swoją drogą może podsunie ktoś sprawdzoną metodę na odpowietrzanie układu. Tak wiem, że jest opcja szukaj, ale tematów, a zarazem sposobów odpowietrzania jest mnóstwo, dlatego może ktoś da odnośnik do tego skutecznego :D Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie ale dopiero dzisiaj otrzymałem przejściówkę obd

A wiec błędów w klimie nie ma wiec wszystkie czujniki powinny być ok tak??

Ale z tego co zauważyłem to nie mam w ogole ciśnienia w układzie

Mógłbyś rzucić na to okiem jak to wszystko wyglada ??

Podaje zdjęcia z inpy


https://zapodaj.net/431d07db42515.jpg.html


https://zapodaj.net/192819f8ffcc0.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.