Skocz do zawartości

[Bmw e39 touring] Problem z nivo, wysoko podniesiony tył


BartekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem , mianowicie po nocy jak zapaliłem samochód i przejechałem kawałek to nivo cały czas pompowało aż podniósł tył na maxa

Jakie są mogą być przyczyny ?

Ile jest czujników nivo w samochodzie (przód z prawej strony i tył z prawej strony czyli 2)?

Edytowane przez BartekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem , mianowicie po nocy jak zapaliłem samochód i przejechałem kawałek to nivo cały czas pompowało aż podniósł tył na maxa

Jakie są mogą być przyczyny ?

Ile jest czujników nivo w samochodzie (przód z prawej strony i tył z prawej strony czyli 2)?

 

Są dwa czujniki. Trochę dziwne , wygląda to tak jakby ramiona czujników opadły na sam dół po wyczepieniu się od łączników. Raczej nie możliwe...

Jedna sprężarka i są dwa elektrozawory, na prawą stronę jeden i lewą drugi.

Na desce kontrolka gaśnie od nivo?

Najlepiej mieć np. INPĘ i sprawdzić czy nie ma błędów, ewentualnie spróbować opuścić tym też programem tył bo jest taka możliwość.

Częściej spotykałem się z uszkodzeniem poduszek nivo lub w zimę zamarznięta woda w przewodach powietrznych i wtedy auto krzywo stoi.

Jest tez opcja przełączenia NIVO w tryb TRANSPORT i wtedy idzie tył wyżej, ale tak samo się nie zrobiło raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden błąd mi nie wyskakuję , wchodziłem pod samochód i czujniki chyba są ok , ale z jednej strony plastikowa otoczka od kostki się odczepiła , jutro będę jechał do mechanika i podłącze go pod inpe. Jak będę wiedział co było nie tak dam znać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.