Skocz do zawartości

Tulejki tylnego zawieszenia-jaki nr katalogowy?


ksionc

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie potrzebuje nr katalogowy tulejek dolnych w tylnym wachaczu od strony koła. w serwisie kosztują 160zł/sztuka a jak będę znał nr to może wytrzasnę gdzieś taniej. widziałem na allegro po 65zł/sztuka.

http://images2.fotosik.pl/65/a73tzfrp6dptvwyjm.png

 

na tym rysunku jest to część nr 2.

aha gdyby były potrzebne informacje to jest to rocznik 2001 520d.

 

P.S. zna ktoś może jakiś katalog części do bmw na kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys poszukał to bys znalazł

w Dziale przydatne linki masz wiele stron do ETK.

ja korzystam z http://www.realoem.com/bmw/select.do

wejdź wpisz vin i poszukaj

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
w serwisie kosztują 160zł/sztuka a jak będę znał nr to może wytrzasnę gdzieś taniej. widziałem na allegro po 65zł/sztuka.

Chyba nigdy tego nie skumam... :roll:

To coś na allegro kupisz po 70 PLN (po dodaniu kosztów przesyłki pewnie tak wyjdzie). Fakt taniej o 90 PLN. Ale czy tyle faktycznie zaoszczędzisz? Wątpię, bo jak znam życie to trzeba będzie tą część wymianiać dwa razy częściej niż oryginalną z ASO. Więc już wyjdzie różnica tylko 20 PLN, a jak dodasz stracony czas to wyjdzie drożej.

 

Jestem w stanie zrozumieć że ktoś kto ma samochód za 3, 6, czy nawet 10 tys PLN może się nad takimi rzeczami zastanawiać. Ale mając samochód za 50-60 kPLN :?:

 

Ale cóż - zrobisz jak uważasz... :?

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest autkjo mojego ojca i ja tylko mam się zorientować co do cen. nie wiem z jakiego zrodla zdecyduje sie kupić cześć. co do tulejek w serwisie to ok, jeszcze da sie przeżyć 300zł za dwie nie jest jeszcze ceną zaporową. ale już np. łącznik w tylnym zawieszeniu do regulacji zbierzności w serwisie kosztuje 600zł. w zaprzyjaźnionym sklepie ceny tych łączników zaczynają się od 220zł. biorąc pod uwagę mój rabat u nich (40%) wychodzi 140zł. wiem że pojeździ krócej ale wątpie żeby w okresie pracy oryginału padły 4 zamienniki. tak jak pisałem, to nie jest moja decyzja a właściciela auta.

sorki że tak się rozpisałem bo nie o tym miało byc w tym poście. znam już nr vin i sprawdzę sobie nr tej tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile poprawnie interpretuje ta czesc to ostatnio to wymienialem, placilem za oryginal 135 PLN/ za sztuke + 3 PLN pierscien (sklep w Wa-wie na Narbutta). Jest jednak pewnien problem z wymiana tej czesci... otoz trzeba miec specjalne narzedzia. Zadko ktory warsztat to posiada (moj obbecny mechanik oraz zaklad BMW na Ostroroga w Wa-wie nie maja do tego sprzetu). Pozostalo wiec ASO... i tutaj wymiana 2 sztuk to koszt 336 PLN (po 10% rabacie - wymiana swozni dolnuch tylnych)

 

Pzdr,

Artur

Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie słyszałem za na Narbutta mają tańsze częsci. Ja znalazłem w sklepie po 148zł/sztuka, mam tam 40% rabatu więc wychodzi 90zł. chyba nie jest to aż taki słaby zamiennik skoro kosztuje 148zł a w ASO 160zł. Mechanik powiedział dla ojca że są potrzebne 4 tulejki ale z rysunku wynika że 2 (po jednej na strone). Z resztą to samo mi powiedzieli w ASO. To jak w końcu jest? Jeżeli jest problem z wymianą to nie jest dobrze. W B-stoku nie znajdę zakładu od BMW, wiec pozostaje strasznie drogie ASO! Na dodatek pewnie jeszcze trzeba będzie sie umawiać z tygodniowym wyprzedzeniem :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IC z Lemfoerdera 144,00 zł/szt. detal bez rabatu i raczej nic lepszego poza ASO nie znajdziesz. Na Lemfoerdera w IC dają 30% jak masz kogoś kto jest tam zarejestrowany, więc po rabacie wychodzi 100 zł/szt.

A zdaje mi się, że to właśnie Lemfoerdera części zawieszeń były używane na pierwszym montażu równiez w E39. Njaprawdopodobniej w ASO kupisz to samo ale zapłacisz trochę więcej. Niedawno wymieniałem u siebie poduszki tylnej belki i kupiłem właśnie Lemfoerdera po 70 zł, co się okazało miały niedokladnie wydrapane numery BMW i to co dało sie odczytać pokrywało się z TIS. A w ASO 148 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.