Skocz do zawartości

3.0D 193km automat wibracje


suchar306

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem parę dni temu e39 3.0d automat auto na 3 biegu czasami wpada w lekie wibracje przy 2 100 obr na ułamek sekundy niema znaczenia czy przyśpieszam pomału czy ogień. Skrzynia ? Olej niby był wymieniany w 2012r tera się zastanawiam czy nie wymienić byłem w serwisie to z moim rabatem za litr 110zł lać orginalny czy zamienik jakiś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, również zacząłem cierpieć na wibracje przy pewnym zakresie obrotów, ale już głupieję skąd. Możliwe że automat?

Zakres 1300-1550. Czuć w pedałach i podłodze.

Guma wału wymieniana i jest ok, wał nie nosi śladów przycierki, poduszki pod skrzynią wymienione. Pozostały mi poduszki pod silnikiem (przyszły miesiąc).

Podciśnienie w pełni sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wtryski i zawór odpadają. Też stawiam jednak na hydrokinetykę.

Zauważyłem jeszcze jeden objaw dodatkowy - przy budzie w trybie S w momencie zmiany z jeden na dwa obroty dochodzą do czterech, następuje utrzymanie ich około 2 sekund, zmiana i strzał dymu.

Nie jest to jednak zawsze. Obawiać się bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chcem wymienić olej w skrzyni nr na skrzyni mam 83220026922 jest zielona nalepka żeby nie wymieniać mogę wlać olej taxaco texamico 7045E ? Filtr kupić orginalny czy może być np febiego? Słyszałem ze jakaś partia była wadliwa co wy na to ? Drgania delikatne znowu się pojawiły obawiam się ze to ten zawór w skrzyni da rade go wymienić przy wymianie oleju ? Bo to jest tylko na 2 biegu i przy delikatnym przyspieszaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.