Skocz do zawartości

Ispi Next instalacja Ista D i P

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze

Masz identyfikacje, wszystkie na zielono to zidentyfikowane moduły bez błędów ecu

na żółto zidentyfikowane ale z błędami , czerwone to są zamontowane (info z modułu głównego E65 ZGM,) ale nie zostały zidentyfikowane

nie odpowiedziały na zapytanie isty D+ (SG nie odpowiada)

najprawdopodobniej są uszkodzone i nie działają , w inpa masz je w identyfikacji tak samo z AIF, ale wejdz bezpośrednio w moduł i pewnie się nie połączysz

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 269
  • Wyświetleń 188,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Witam wszystkich poszukuje kogoś z śląska kto pomógł by zainstalować Ista pod k-dcan
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie, Mam problem z ista P, podczas uruchamiania programu wyskakuje mi komunikat taki : http://pokazywarka.pl/jgtc0q/

 

Połączę się normalnie z autem, etc, odczytam błędy i tu pojawia się mój problem bo żaden błąd nie ma opisu ? nie mam w ogóle opisów żadnych błędów\

 

Może ktoś pomóc co to może być ?

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
Przecież pisze błąd bazy danych, uszkodzona baza danych w SQLiteDBs, rozpakuj wszystko od nowa używając najnowszej wersji 7-zip (zobacz też czy archiwum nie jest zablokowane )
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
wiatm pytanko musi byc ista-d zainstalowana czy mozna zrobc aktualizacje sterowników .. instalujac tylko ista-p dzieki pozdrawiam
Opublikowano
Wystarczy Ista P
Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
wiatm pytanko musi byc ista-d zainstalowana czy mozna zrobc aktualizacje sterowników .. instalujac tylko ista-p dzieki pozdrawiam

Mam nadzieje że wiesz co robisz , nie jest to takie łatwe i proste

trzeba zachować pewne wymagania podstawowe aby wszystko było ok

1 ICOM A (od E60 wymagany ICOM A i ICOM B most )

2 zasilacz ok 60A minimum (do nowszych seri F bogato wyposażone lepiej ok 80A )

3 wszystko sprawne w aucie FA ok , błędy w FA może zablokować aktualizacje

4 jak nowsze już od 2009 do programowania wymagane sa kody FSC do CIC servotrnic , z nowszymi jeszcze więcej zabezpieczeń ,

5 w najnowszych autch serii F,G,I z NBT , NBT EVO ,RSE, tam gdzie ethernet jest w kilku modułach wymagana specjalna konfiguracja icom , komputera

d6d52a6631c9.jpg

Opublikowano
witam dzieki za uwage i wasz czas mam ista-p 3.58. pobrana na dysk C: otwiera sie jest ok .. :D jest takie okienko jak klikam na enet-f to chce numer ip ZWG IP... moje pytanie do was jak zrobic konfiguracje icoma A2 zeby wszystko było ok... co konkretnie jeszcze trzeba zrobic pozdrawiam...
Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze

Raczej zainstaluj od nowa ista P, po uruchomieniu ICOM emulatora już się nie nadaje dla pracy z icom

Tam w linku to konfiguracja dla pakietu Standard tools INPA, NCS, Winkfpt nie ma nic wspólnego z ISTA P,

Icom z ista P konfiguruje się tylko w tych warunkach które podałem w poprzednim poście, a

tak to tylko uruchamiasz ista P i icom jest dostepny jesli jego oprogramowanie na to pozwala .

Opublikowano
dzieki !!!!!!!!!! za podpowiedz lady5!!! :cool2: jest jak w poscie icom znalazł sie automatycznie i wszystko hula ... :norty: pytanie z napieciem czy mozna by go na kablach innym autem zasilic czy lepiej dobry prostownik... pozdro..
Opublikowano
Zasilanie na kablach to wyjście awaryjne ,ale zawsze lepsze jak słaby prostownik.Najlepszym rozwiązaniem jest zasilacz.
Opublikowano
bo tam pokazuje komunikat minimum 13v a prostownik jak podłacze to ????? bedzie dalej 12,31v czy podbije ponad 13v??? bo zasilacz jakis to by ustawił na około 14v??? dzieki tak czy inaczej za pomoc!!!!!
Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze

Przy programowaniu sterownika silnika, EKP 50Ajest to apsolutne minimum przy e60,e70 dobrze wyposażonym może brakować, najlepiej taki 60-70A

Przeczytaj temat to zrozumiesz co ci potrzeba

viewtopic.php?f=48&t=319166

Opublikowano

witaj dzieki za czas ... :cool2: nie mam juz e61 teraz e53 lift 3.0d silnika raczej nie planuje robic bo wgrałem mape na 260hp... wiec wróci do ori...? chyba zeby zaktualizowaną podkrecic (oile czymś sie różni) :norty: robiem kilka dni temu update skżyni na kablach i pposzło ok ...nie mogłem wytrzymac juz z tym biciem 2-1 ... mechatronik, tłoczki nie załatwiły problemu w 100%..

Chciałbym pojedynczo kilka zeczy updatować....krutszy czas ?..mniejsze ryzyko?? powiedz gdzie taką spawarkę kupię z tego co widzę ceny z kosmosu tu w UK takie zeczy ciezko...

Opublikowano
ten zasilacz to widze droższa impreza od icoma a2 :mrgreen: :jawdrop:
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam problem z napięciami. Korzystam z emulatora k+dcan, za pierwszym razem po wypakowaniu wszystko było ok, napięcie ładnie pokazywało 14,50V. W garażu podłączam pod kompa, włączam jak poprzednio i napięcia już nie emuluje. Wróciłem do domu, skasowałem z katalogu ISTA-P wszystko prócz folderu BMW i wypakowałem ponownie brakujące pliki. Odpalam i działa, napięcie pokazuje, wyłączam, włączam, i napięcia już nie ma. Kasuje, wypakowuje i znowu działa.

Paczka od ruskich(dokładniej sc80), wersja: 3.62.1.003, wersja loadera: 6,1F

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze

Musisz za każdym razem uruchomić emulator K-dcan i od razu działa, dopiero ista P

jest wersja Loadera z błędem emulacji napięcia ale to wersja Lite tylko dla icom dla tych co nie mają zasilaczy na napięcie ponad 13V

napięcie KL15 jest uruchamiane dwoma klawiszami klawiatury

Opublikowano

Robię tak: włączam ISTA-P Loader v6.1F, klikam K+DCAN USB, wyskakuje po prawej, że odpaliło emulator, klikam na Cars i po chwili jest ekran ISTY, po prawej wyskakuje, że się odpaliła, znika ekranik i po 30 sekundach ista jest odpalona. Napięcie jest zmienione. Minimalizuję program, tam obok ikonki baterii klikam prawym na loader i shutdown ISTA\P.

Odpalam z powrotem tak samo jak wyżej i już napięcia nie zmienia. Kasuje pliki z folderu isty-p, wypakowuje je ponownie, odpalam jak wyżej i już jest napięcie, i tak koło się zamyka.

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze

Kartę sieciową zainstalowałeś NetworkTool

odpowiednio skonfigurowałeś

Nazwa USB, IP 169.254.0.8 maska 255.255.0.0

emulator ukrywa się na pasku windows musisz zaznaczyc pokazuj ikony i powiadomienia w windows dla emulatora aby po uruchomieniu loadera

klikasz na K-dcan emulator icom , potem na iste p ,

aby byl widoczny , już nie uruchamiasz go z loadera tylko z paska windows (pokaz ukryte ikony ) z tej pozycji będzie aplikacja widoczna

Opublikowano

Karta sieciowa jest ok. Zobaczę jutro jeszcze z tymi ikonami. Ale jest teraz inny problem

http://i.imgur.com/2qfusRk.jpg

Czy to problem z programem czy połączeniem?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.