Skocz do zawartości

Drgania silnika M47TU2


benasss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki o to problem iż na ciepłym silniku mam drgania i lekki chwilowy spadek obrotów. Dzieje się to na biegu jałowym trzęsie się cały silnik chwila jest dobrze i znów spadek lekki obrotów i znów potrzęsie i chwila spokoju gdzie szukać przyczyny ?

Bylem u mechanika jestem umówiony z nim na środę ale wstępnie rozważaliśmy wtryski, czujnik polożenia wału, przepływka. Zrobi test przelewowy i zobaczymy. Zamieszczam screen z korekty wtryskow z INPY i czekam na jakies podpowiedzi z waszej strony

 

http://images68.fotosik.pl/542/f7a43dd5f40f5ef3m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Korekcja wtrysków się poprawiła wszystkie są 0,.. ale drgania nadal są.. gdzie szukać przyczyny?? dzieje się to tylko na cieplym silniku jak auto chwile postoi na biegu jałowym i zaczynają sie drgania "chwile dobrze" za chwile lekko zadrga zakołysze i znów dobrze... co to może byc? moze odma, przepustnica ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Korekcja wtrysków się poprawiła wszystkie są 0,.. ale drgania nadal są.. gdzie szukać przyczyny?? dzieje się to tylko na cieplym silniku jak auto chwile postoi na biegu jałowym i zaczynają sie drgania "chwile dobrze" za chwile lekko zadrga zakołysze i znów dobrze... co to może byc? moze odma, przepustnica ?

A sprawdzałeś wskazania przepływomierza?

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam identyczny problem, po rozgrzaniu na biegu jałowym autem telepie. W trakcie jazdy wszystko jest ok.

 

dodam, że problem nie występuje zawsze, czasem zdarzy się że kilka dni śmigam bez tych objawów. Czy przepływka może być winowajcą takiego falowania tylko na biegu jałowym ?

Poniżej film przedstawiający problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam identyczny problem, po rozgrzaniu na biegu jałowym autem telepie. W trakcie jazdy wszystko jest ok.

 

dodam, że problem nie występuje zawsze, czasem zdarzy się że kilka dni śmigam bez tych objawów. Czy przepływka może być winowajcą takiego falowania tylko na biegu jałowym ?

Poniżej film przedstawiający problem.

 

Wskazówka wskazowką - wejdź w ukryte menu i wyświetl sobie obroty na wyświetlaczu i zobacz wtedy jak się kształtują w porównaniu ze wskazówką.

Nędzne paliwo też może być winowajcą - trzeba potestować z jakimś dobrym dodatkiem do ON, np oryg BMW i wtedy też sprawdzić stabilność obrotów. Oprócz tego filtr powietrza, egr i przepustnica ( czy czyste?). Mi to generalnie wygląda na jakieś zabrudzenie w układzie lub nędzny ON.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 baki temu do ON wlany był środek do wtrysków BMW, wtedy wydaje mi się że było gorzej tzn, autem cześciej telepało. Teraz zalane jest na STATOIL DIESEL ARCTIC GOLD więc ropa raczej dobra. W ukrytym meny obroty wachlują od 820 do 860. Filtr powietrza wymieniowy, egr czysty. Sprawdzę przepustnice

Zauważyłem ,że autem bardziej telepie kiedy ON dochodzi do rezerwy. Możliwe że układ paliwowy jest gdzieś przytkany ? Może to być sitko na pompie paliwa oklejone syfem ? ewentualnie coś z pompą paliwa, jak można ją sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.