Skocz do zawartości

E92 LCI 2.0i N43 cykanie na jalowym


AyrtonSennaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem, że oprócz innego oleju podobno lanie benzyny Pb98 może delikatnie wyciszyć pracę silnika tzn. będzie miał odrobinę lepszą kulturę pracy, ale ze względu na specyfikę jednostki nie wiem czy warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB92 przy sprawnym aucie jak najbardziej się nadaje, nie ma nic negatywnego

aczkolwiek na 98 jest jakaś tam może minimalna różnica, lub jest to efekt placebo

Ja mam na klapce od wlewu nalepke że powinienem lac Pb98 i takowa plus dodatek leje a cykanie tylko delikatne na wolnych a z filmiku to jakby mial sie zaraz rozpaśc,może żeczywiscie to wina czułosci mikrofonu. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cykania to zawór zaworem ale przestudiowałem internet i również winna jest pompa wysokiego ciśnienia montowana na pokrywie zaworowej. One tak cyka. Co do paliwa to po ostatnich testach i wynikach kolegi po fachu z uczelni wychodzi, że paliwa super coś tam i inne verwy vi-power są suchsze dają lepsze osiągi ale przycierają delikatnie wtryski. Efekt tak minimalny, że auta musiałoby z 300tys. na tym paliwie non stop śmigać, ale jest. Ja na przemian leje bak tego bak tego :D.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zrobiłem również podobny zabieg wymiana oleju z płukanką Ligui Moly i zalałem Liqui Moly Longtime High Tech 5W-30 i jest o dużo lepiej ciszej kultularniej niż na castrolu. Po odkręceniu korka wlewowego widać nawet, że olej zostawia lepszy filtr na częsciach niż castrol.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć wymiana jego na nowy rozwiążę problem cykania? Kurde ściągnę osłonę silnika wezmę stetoskop i nasłucham wszystko po kolei pod maską bo za dużo wersji jest :).
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mow ze Ci cyka przez caly czas.

 

Wez jeszcze raz kamere i przelec kamerka wzdluz i wszerz, zobaczysz potem na filmiku gdzie cykanie jest bardziej slyszalne. Wg mnie to odpowietrzenie zbiornika i takie cykanie jest zupelnie normalne.

 

Ewidentnie w 53 sekundzie cykanie jest slyszalne jak w morde strzelil z zaworu odpowietrzenia, wpada to to do kolektora, Twoj samochod ma gazy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchałem stetoskopem i u mnie ewidentnie słychać ten zawór odpowietrzania.

Ale jest jeszcze u mnie słyszalne inne cykanie, nasilające się przy szybszej jeździe i stopniowo zanikające jak się zwolni.

Tak jakby z okolicy pompy wysokiego ciśnienia, ciężko powiedzieć :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego b4rtimp, a czy normalne jest, że coś cyka wewnątrz samochodu z tyłu, za pasażerem?

Domniemam, że to pompa paliwa. Tylko dziwne, że wczoraj wymieniłem pompę i filtr na nówki, a znowu mi cykało.

 

Zapewne to normalne nie jest, moze jestes przewrazliwiony...nie wiem co to moze byc i czemu cyka. Kamerka ma te wlasciwosc ze potem jak ogladasz filmik to cykanie jest wyrazniejsze przy zrodle cykania :) takze polecam nagrac, chocby telefonem na zewnatrz auta w srodku, itd...potem analiza materialu w domu i bedziesz mial podejrzenia. Czemu pompe wymieniales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x miałem błąd wypadania zapłonu razem z 2AAF. I postanowiłem wymienić to i to dla świętego spokoju, ale nie mam pewności że to coś da - czas pokaże.

Niedawno wymieniłem świece, cewki, NOX, jest nowy soft, także opcji za wiele nie pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

live data to moze byc w miare ok, jest cos takiego co sie nazywa rezystancja wtryskiwaczy, wymienilem bo moje byly juz poza norma, w inpa wszystko wygladalo ok, aha, jeszcze nie napisales o pompie wysokiego cisnienia (HPFP) w tych autach tez byly problemy z nimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.