Skocz do zawartości

Nie zabuksuje kołami, moc jest od 1000 obrotów


wiltom

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mianowicie nie odczuwam żadnego dyskonfortu w jeździe ale jest małe ale.

Chce zamielić kołami, wyłączam DSC czy to jednym naciśnięciem czy to długim przytrzymaniem gdzie wyskakuje dodatkowo kontrolka hamulca ręcznego na żółto - czy tak powinno być? No i samochód śmiga normalnie tak jak z włączoną kontrolą trakcji. Tak jakby do 1000 obr/min nie był zwinny, delikatne opóźnienie przy ruszeniu spod świateł a potem jak depnę to wciska w fotel aż miło. Gdy przy stałej prędkości np 120km/h depnę gaz w podłogę to puści szary dymek w innych przypadkach dymienia nie zaobserwowałem. Turbina świszczy wyraźnie na zimnym silniku przez pierwszy kilometr lecz nie ma różnicy w mocy czy to na zimnym czy na ciepłym silniku. Taki stan rzeczy od ponad pół roku - nic się nie pogarsza, silniczek chodzi równiutko. Jakiś pomysł ktoś ma? W sumie szkoda mi opon żeby nimi driftować ale ciekawi mnie co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zamielić kołami, wyłączam DSC czy to jednym naciśnięciem czy to długim przytrzymaniem gdzie wyskakuje dodatkowo kontrolka hamulca ręcznego na żółto - czy tak powinno być?

 

tak powinno

nie ciągnie od 0 masz turbinę na jałowym masz 750

przygazuj do 2-3 tysięcy i puść sprzęgło:-)

 

tak na poważnie wszystko w pariadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi odbiło i po zmianie na zimówki podjechałem sobie na parking sprawdzić czy uda sie baczka zrobić :8) na zimówkach i mokrej nawierzchni nie ma problemu z zerwaniem przyczepności, na suchej i letniakach już raczej nie chyba że wyjeżdżając z krzyżówki na skręconych kołach - to wtedy trochę zarzuci - też mam automat i do tego cięższy touring - raczej wszystko z twoim OK. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma szans mielić na suchej powierzchni w automacie przy serii podczas ruszania. Może po chipie. Mój jak jest mokro to troche pomieli. Ewentualnie jak chcesz pomielić, to skręć koła i gaz. Wtedy da radę. Raz próbowałem i było nieźle :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup auto z manualną skrzynią - powinno pomóc :cool2:

Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś driftował automatem. :shock:

 

Pierwsze słyszę, jestem lekko zdziwiony bo byłem przekonany że po wyłączeniu kontroli i depnięciu w podłogę laczki zaczną się palić.

Mój pierwszy automat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.