Skocz do zawartości

320d M47N głuche stuki z silnika


Djrapid

Rekomendowane odpowiedzi

to jest filmik z dzisiaj - silnik ma coś powyżej 60 stopni po przejechaniu paru kilometrów z pracy.

 

http://youtu.be/EsPFGII7n8E

 

a tu parę dni wcześniej na zimno

 

http://youtu.be/94sI4XJbpfA

 

Jest klepanie, wzrasta z obrotami ale nie robi się głośniejsze - silnik się normalnie wkręca (oczywiście kręciłem do trochę ponad 2 tyś bo zimny), nie kopci. Myślałem że może któryś wtrysk jest do bani, ale przelewy były w normie, korekty też (na zimnym gorzej - do +-1,6 ale to w normie).

 

chyba słychać różnicę w stosunku do pierwszego mojego filmu. Fajnie jakby wypowiedział się ktoś z chłopaków którzy rozbierają te silniki w drobny mak - może coś im zaświta.

 

Spotkałem się też kiedyś z filmikiem z E90 - objawy identyczne i nikt nie wie co to, auto też przejeździło kilka tysięcy i nic nie chce się rozpaść.

 

Jestem daleki od wymiany wszytskiego po kolei a nuż się trafi... więc jeżdże (wręcz zapierdzielam :norty: .

 

Ja mam podobnie jak Ty. Silnik na zimnym nieco stuka na jednym cylindrze jakby. Podczas jazdy też słychać lekkie stukanie ale po rozgrzaniu wszystko niknie i motor pracuje jak trzeba. Nie mam pękniętego wału a nawet gdybym miał to silnik nie zrobił by tak 60k. Wymiana koła pasowego (które było pęknięte) też nie przyniosła żadnych zmian w dźwięku silnika. Stawiam na wtrysk mimo dobrych korekt. U siebie wymieniam 2 w następny weekend.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam także bardzo podobny problem - wtryski sprawdzane metodą przelewową jak i korekty na komputerze i jest ok, koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem było wymieniane rok temu. Byłem niedawno u mechanika i jego zdaniem jest to wina koła pasowego (tłumika drgań), także niedługo wymieniam owe około i zobaczymy czy problem zniknie. Jeżeli nadal stuki będą występowały to moim zdaniem będą to albo wtryski które na zimnym dają takie dźwięki albo problem jest głębszy i występuje w środku silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i panowie nie mam dla was dobrych wiadomości. Ja już jestem po wymianie silnika i przestało pukać. Wymieniony sam słupek a cały osprzęt został ten sam... A wiec łapcie sie za kieszeń bo będziecie mieli wydatki :P powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I mnie to spotkalo tylko ze w e60 525d.Stuk ustępuje, pozniej znowu jest i takw kolko.Akcja powstała po wymianie paskow u mechanika.Czy mogl cos popsuc??Kolo bylo wymieniane 40 kkm temu na oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.