Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisowa akcja naprawcza, to nie akcja promocyjna - jak widać nie wszędzie ;)

 

PS. Tak w ogóle to mamy tu na forum i kolegów z ASO i z Partnerskich serwisów BMW, może ktoś wyjaśni czemu tak się dzieje, że jesteśmy traktowani jak klient drugiej kategorii? Ogólnie wiem, że jazdy podobne mają ludzie w Anglii, wygląda na to, że tylko w Niemczech jest normalnie?

 

Z tym "gorszym sortem" podejrzewam ze jest w tym troche prawdy. Opisze moj przypadek. W 2013 roku kupilem E46 320d (150KM), na przelomie 2013-2014 roku doczytalem w internecie ze jest akcja wymiany poduszek powietrznych firmy TAKATA - zadzwonilem do 2 ASO w Polsce. Odpowiedz: nie dotyczy Panskiego samochodu. Pomyslalem OK. W czerwcu 2014 wyemigrowalismy rodzina do Niemiec. Zarejestrowalem auto (zeby nie miec problemow z Policja i po prostu placic uczciwie podatek drogowy w Niemczech). W lipcu lub sierpniu 2014 otrzymuje pismo z centrali BMW ze otrzymali moje dane z niemieckiego wydzialu komunikacji i ze zapraszaja na bezplatna wymiane poduchy w ciagu 3 miesiecy od otrzymania pisma w przeciwnym razie auto moze otrzymac zakaz poruszania sie po publicznych drogach. Podsumowujac w Polsce "akcji serwiseowej brak" a Niemczech byla... Wiec proponuje zadzwonic do serwisu w Niemczech w sprawie rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisałem do kilku serwisów BMW w Niemczech i okazuje się, że ponoć nie ma tej akcji, a przynajmniej część z nich mówi, że w tej chwili nie ma żadnej otwartej akcji serwisowej dla mojego samochodu (podałem VIN itp.), dlatego jeśli serwisy BMW w Niemczech(czyli wyżej się już zapytać chyba nie da) mówią, że akcji nie ma, to chyba faktycznie jej nie ma...

No nie wiem, chyba nic więcej zrobić się nie da, tylko zapłacić i wymienić rozrząd gdzieś w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego Gentleman,jak poczytasz trochę ten wątek to się dowiesz co zostało poprawione,bo tego typu informacje wałkowane były nie raz.wystarczy trochę własnego wkładu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Gentleman,jak poczytasz trochę ten wątek to się dowiesz co zostało poprawione,bo tego typu informacje wałkowane były nie raz.wystarczy trochę własnego wkładu...

 

Kolego, tak sie sklada ze przeczytalem kazdy post na tych 61 stronach i nie znalazlem NIC co odpowiadalo by na moje pytanie. Nie cwaniakujmy bez potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do kilku serwisów BMW w Niemczech i okazuje się, że ponoć nie ma tej akcji, a przynajmniej część z nich mówi, że w tej chwili nie ma żadnej otwartej akcji serwisowej dla mojego samochodu (podałem VIN itp.), dlatego jeśli serwisy BMW w Niemczech(czyli wyżej się już zapytać chyba nie da) mówią, że akcji nie ma, to chyba faktycznie jej nie ma...

No nie wiem, chyba nic więcej zrobić się nie da, tylko zapłacić i wymienić rozrząd gdzieś w PL.

Może widza po IP że pisałeś z Polski i zastosowali odpowiedz dla "gorszego sortu"... Wiem, że brzmi to kuriozalnie, ale za dużo takich przykładów już było, żeby to był przypadkowy schemat działania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego Gentleman,jak poczytasz trochę ten wątek to się dowiesz co zostało poprawione,bo tego typu informacje wałkowane były nie raz.wystarczy trochę własnego wkładu...

 

Kolego, tak sie sklada ze przeczytalem kazdy post na tych 61 stronach i nie znalazlem NIC co odpowiadalo by na moje pytanie. Nie cwaniakujmy bez potrzeby :)

 

Kolego,wystarczy nawet w wyszukiwarkę tego forum wpisać "n47 rozrząd poprawione" i masz jakieś tam informacje,których szukasz.widzę,że na forum jesteś niedługo,więc mogłeś tego nie ogarnąć.po koleżeńsku pomagam:

 

search.php?keywords=n47+rozrz%C4%85d+poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do warsztatu odnośnie wymiany rozrządu i facet mówi, że wymiana rozrządu trwa 3 - 4 dni... :shock:

Czy faktycznie wszędzie indziej też tak jest? tzn. sama wymiana dwa dni, ale samochód gość chce mieć na 3 - 4 dni zostawiony... :-o

 

Naczytałem się, że to trwa około 7 - 8 godzin u mechanika a ten mi mówi, że 3 - 4 dni...? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do tego Kwiatkowskiego z Luzina i facet mówi, że wymiana rozrządu trwa 3 - 4 dni... :shock:

Czy faktycznie wszędzie indziej też tak jest? tzn. sama wymiana dwa dni, ale samochód gość chce mieć na 3 - 4 dni zostawiony... :-o

 

Naczytałem się, że to trwa około 7 - 8 godzin u mechanika a ten mi mówi, że 3 - 4 dni...? :shock:

 

Podobno jest ktos z okolic Wrocławia, ktory ogrania wymianę rozrządu w 6 h, daje samochod na czas naprawy, nawet chyba ludzie z forum wymieniali u niego. Sam sie przymierzam, ale to dopiero po nowym roku, mam nadzieję ze do tego czas nic sie nie wydarzy, narazie jest cichutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no to pewnie piszesz o Fąfarze z Bukowia. masę osób u niego robiło,w tym ja. jest w tym wątku kilka wpisów. robi w kilka godzin,ale termin z dużym wyprzedzeniem ustalasz,bo na brak roboty nie narzeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

w ostatnich zaledwie kilku tygodniach stałem się posiadaczem F20 z 11.2012r z silnikiem N47 118d, i zarazem jest to moje pierwsze BMW :) proszę powiedzcie mi czy w tych silnikach z tego rocznika też zdarzały się akcję z rozrządem? w ASO przed zakupem autka powiedzieli mi że wszystko miało miejsce do 2011 i nie wiem czy mam sie martwić i zbierać kasę na nowy rozrząd :( narazie wg. mnie jest cicho. Auto ma przelatane 110 tyś. Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak w aso mówią, że rozrząd jest ok to powinno tak być :wink: nawet jak łańcuch jest już poprawiony jak w tym przypadku to i tak trzeba go pilnować w tym silniku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Rozrząd zawsze słychać ale musi być to jednostajny dźwięk tzw grzechotka jak to niektórzy nazywają jest to objaw normalnie pracującego rozrządu natomiast jeżeli słyszysz cykliczne cykanie w odstępach 2 sekundowych to trzeba się temu przyjrzeć. Nie ma n47 w którym nie słychać pracy łańcucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

kontaktowałem się mailowo z bardzo sympatyczną panią z Best Auto BMW Lublin i przesłała mi taki screen odnośnie czynności wykonanych w ASO:


2PRJuCPVNsUoqIDvPmCKbFZ_BBjvVASd9RHuojxBnLB3w-wq4niWB2FCIHkNr0p-BDa383MekdqepXKJbEmNuChhMKP5Fnx004lAlct9Gklalefk0VuDkc7FijwO8aKBXoPVKseaG2Khr9N7Hef4V5859thoAff_Hnqe7nL8T0ypbyM7La4MEOrnW7Dg1CHmJcgkvj9jr_QsxEiJrxGYmAP0q2b9zfYq2jHKw_U20tCIguThFaH3SWO3M1uuyIW342OzlXs7nF8N-Nhe4Pp8SM18ZcXt7viFCXuAt1Gfow-26gE_XoLz0uDQ_Ot-eZIrWZF4WPbkpdCqTX2WVwfFvkrJRPz0IfD8TLZpBOWnHZJGnYJDXAZ_6V46CJWmc6lQv5Gan6Pnp8V186VwG8Dx0z4WyAoPpBkUCxTPmUgTbWdMAWRbP5vQcCvnDyZGOWOi52hYzJV9oJBrdbGUyv6lZmR4SYHa5jYNdg9mhKtitvtLdoGbkiYYjTbuuxErwDvflmQEVdq0Yt-wAJWKSr_GRwNYgvdxC5lvS-Iox3exNFnyNu_aA8rMLjUl0zQZmUWWS9X7Izv89yU-LdtjTGIYAd3k6VVoCVptfPkkbuNU=w1147-h791-no


czynności wykonane przy ~196 tyś km obecnie 221tyś km


wynika z tego że były wykonane pewne czynności:

00 31 8 586 chain tensioner - napinacz łąńcucha

11 31 8 579 repair kit, timing chain - zestaw naprawczy, łańcuch

00 61 884 measure chain elongation with measuring chain tensioer, replace chain tensioner and top timing chain - pomiar napięcia łańcucha, wymiana napinacza oraz łańcucha górnego


czyli oprócz pomiaru napięcia łańcucha wymiana napinacza oraz górnego łańcucha zestawem naprawczym... prośba o potwierdzenie czy dobrze rozumiem przesłany zrzut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisac jak wygląda sprawa rozrządu w 520d po styczniu 2014 roku? Gdzies czytałem , ze i łańcuch i napinacz są już poprawione.... ale lepiej dmuchac na zimne chyba i wszystko sprawdzić... jakies sugestie w tej dziedzinie? jak to jest z tymi po 2014 roku?
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisac jak wygląda sprawa rozrządu w 520d po styczniu 2014 roku? Gdzies czytałem , ze i łańcuch i napinacz są już poprawione.... ale lepiej dmuchac na zimne chyba i wszystko sprawdzić... jakies sugestie w tej dziedzinie? jak to jest z tymi po 2014 roku?

 

Z tego z mozesz wyczytac tutaj na forum jak i z innych źródeł, nie znajdziesz nigdzie potwierdzenie ze problem w silniku n47 został w pełni wyeliminowany.

Informacje jakie sie przewijają sa takie ze w trakcie produkcji w kolejnych latach przeprowadzane były modernizacje i niby miało być lepiej, niby po z przykładów cytowanych przez użytkowników problem nadal wystepował - byc moze w mniejszej skali no ale trzeba wziać pod uwage, ze mowimy o samochodach które miały mniej czasu na to zaby sie popsuć.


Podsumowując N47 ma problem z rozrządek przez caly okres produkcji z nasileniem w latach 2007-2011.

Problem rozwiązany bądz jeszcze nie odkryty ;) w B47


PS. a tak z innej beczki dopiero teraz skojarzyłem że moj Nick idealnie pasuje do wątku, a nie ma on nic wspólnego z w/w silnikiem :)

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.