Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym wymienił, ale to nie znaczy, że to nie będą zmarnowane pieniądze.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bmw kupione we Włoszech

 

rok produkcji 11.2007 silnik D20A 177km

 

Czy wygląda to tak że jade do serwisu i wymieniaja mi napinacz itp i ja nie ponoszę żadnych kosztów?

 

Jest sens to robić? Mam przebieg 320 tysięcy

 

2 różnych mechaników nic wykryło oczywiście metodą "sluchawkową"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś koszta występują?

 

Jestem źle nastawiony do Bmw Kraków zakopianka i chce wiedzieć czy są jakieś koszta żeby wiedzieć jak sobie coś wymyśla:) ... Zamawialem części 3 razy i za każdym razem opóźnienie w dostawie. Co do usług też odradzam, wymiana opon 2h i to ponoć bardzo szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważysz dużo zależy od konkretnego aso. Po prostu zadzwoń i ustal wszystko. Jak nie w jednym to w drugim.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś koszta występują?

 

Jestem źle nastawiony do Bmw Kraków zakopianka i chce wiedzieć czy są jakieś koszta żeby wiedzieć jak sobie coś wymyśla:) ... Zamawialem części 3 razy i za każdym razem opóźnienie w dostawie. Co do usług też odradzam, wymiana opon 2h i to ponoć bardzo szybko :)

 

 

 

Nie musisz robić tego w M-Carsie ja robiłem w Dobrzański Kraków!

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to wygląda? Czasowo? co wymienili? Jakieś koszta

 

 

czytałeś wo gole cały temat? :mad2: przeczytaj to będziesz wiedział :cool2: albo pisz na priv bo nikt nie będzie odpowiadał 100 razy na te same pytania, ludzi którym sie nie chce przeczytać kilkunastu stron :x

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywal sie ktos jak jest z gwarancja? czy obejmuje zerwanie rozrzadu po akcji serwisowej?

 

Gwarancja 2 lata na to co robią, tzn jeśli wymienią sam napinacz to gwarancja jest na napinacz, aczkolwiek jeśli po wymianie samego napinacza mierzą łańcuch i jest wszystko ok i go nie wymieniają a później łańcuch się zerwie to jak powiedzieli w serwisie sami jeszcze nie wiedzą jak w takiej sytuacji zachowa się centrala BMW czy uzna gwarancję czy nie. Nie wiedzą bo jeszcze nie mieli takiego przypadku. Tak wiec w takim wypadku decydować będzie centrala - w końcu serwis robi pomiary według ich wytycznych i od tych pomiarów uzależnia wymiane. W systemie będą mieli ze byłeś na akcji dotyczącej rozrządu i wymienili Ci sam napinacz ponieważ uznali ze reszta jest ok, tylko czy słusznie czy nie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powodzenia jak nasze ASO wymieni Ci silnik. :lol: Znam przypadek kiedy ewidentnie ASO zawaliło naprawę i silnik w X5 po wyjechaniu z ASO się rozleciał bo wciągnął w siebie coś co gdzieś im wpadło. Dumanie nad swoją winą zajęło im tyle, że właściciel załatwił sobie wymianę silnika w niemczech, inaczej pewnie do tej pory auto by stało. :duh:

 

BMW /centrala/ nie ma nic do gwarancji akcji serwisowej na rozrząd, to spada na wykonawcę usługi czyli lokalne ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze lokalne aso na podstawie wytycznych centrali zmierzylo łańcuch i wyszło ze jest ok i go nie wymienili w ramach akcji a później mimo wszystko się rozleciał to juz o takim uznaniu gwarancji decyduje centrala.

Przeczytaj killanascie stron tematu w stecz a zobaczysz że jednemu z forumowiczów centrala BMW na swój koszt wymieniła silnik na nowy mimo że łańcuch się rozsypał przed wizytą w serwisie, dopiero na tą akcje był umówiony i oczekiwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniła centrala bo jeszcze nikt w silniku nie grzebał, a auto było objęte akcją serwisową. To raczej logiczne, że w tym przypadku odpowiada producent, a nie podwykonawca skoro producent sam stwierdził problem z tymi jednostkami i objął je akcją serwisową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam producent stwierdził problem z całym rozrządem i dał wytyczne na jakiej podstawie które części wymienić ma ASO i to nie ASO wina jeśli wymienią tylko napinacz a później rozsypie się łańcuch tylko być może procedura była zła i należało wymienić więcej niż sam napinacz. W tej sytuacji ASO odpowiada gwarancją tylko za napinacz i jego wymianę a za ewentualne uznanie reklamacji rozsypanego łańcucha w związku z tym ze nie został wymieniony w ramach akcji serwisowej odpowiada centrala bo to centrala zalecila nie wymienianie tego łańcucha mimo że wiedziała że bywają z nim problemy. Tak jak powiedziałeś to producent stwierdził problem z tymi silnilami i to producent decyduje co w którym przypadku zostanie wymienione i to producent odpowiada za podjęcie takiej a nie inne decyzjo. Każdy taki przypadek napewno będzie rozpatrywany indywidualnie jeśli juz się przytrafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj odebrałem auto z Bawarii w Katowicach. Wymieniane było wszystko - cały rozrząd. Czas oczekiwania równe 7 dni, a umawiałem się na wymianę miesiąc temu. Nie słyszę żadnej różnicy w pracy silnika. Auto pracuje dokładnie tak samo jak przed wymianą. Dostałem info, że nowy rozrząd ma pracować do końca życia auta i mam być o to spokojny :D a jak coś się stanie to mam gwarancję. Zapłaciłem 0 PLN.

Pzdr.

------------------------------

BieMdablju

------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem umówiony lada dzień w M-Cars Kraków. Powiedzcie proszę, czy do tego silnika przychodzi tylko 1 filtr oleju, czy są różne typy, bo nie wiem jaki kupić? I ile litrów oleju wejdzie, polecacie jakiś? Oprócz tych dwóch rzeczy coś jeszcze obowiązkowo się wymienia?

 

Ponadto mi powiedzieli, że na usługę wymiany rozrządu nie udzielają gwarancji, że to jest tylko dobra wola producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.