Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

A to jednak Twoje stało (ładnie się prezentowało). Co do kosztów to jeszcze nie wiem do końca, ale tragedii raczej nie będzie. Do wymiany komplet sprzęgła (dostarczyłem swój, ponieważ nie było na stanie ASO w polsce i w niemczech), miałem wyciek z tyłu skrzyni groszowa sprawa, i wyciek spod filtru oleju też groszowa. Zawiozłem im swój olej i filtr by zalali świeży. Zobaczymy ile to wyjdzie. A Ty coś płaciłeś?

 

Dzięki :)

Ja jakoś się nie rozejrzałem jakie stoją na serwisie :) za to rozejrzalem się na nowych :)

 

Więc to o Twoim wspomniała Pani z serwisu ze przy okazji sprzęgło wymieniają, długo już robią?

 

Nie ja nic nie płaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Orientuje sie ktos co dokladnie rozkrecaja aby wyciagnac silnik na zewnatrz. u mnie wszystko jest ok, to znaczy silnik chodzi az milo sluchac ale dochodza mnie straszne skrzypienia tak jakby spod tapicerki kierownicy. Pojawilo sie to po odbiorze auta, myslalem,ze przejdzie jakos samo ale na dluzsza mete jest to strasznie wkurzajace. Przy kazdej nierownosci cos skrzypi tak jakby moze, za slabo dokrecone cos bylo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Orientuje sie ktos co dokladnie rozkrecaja aby wyciagnac silnik na zewnatrz. u mnie wszystko jest ok, to znaczy silnik chodzi az milo sluchac ale dochodza mnie straszne skrzypienia tak jakby spod tapicerki kierownicy. Pojawilo sie to po odbiorze auta, myslalem,ze przejdzie jakos samo ale na dluzsza mete jest to strasznie wkurzajace. Przy kazdej nierownosci cos skrzypi tak jakby moze, za slabo dokrecone cos bylo?

 

Dokręć rozpórki kieluchów mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jednak Twoje stało (ładnie się prezentowało). Co do kosztów to jeszcze nie wiem do końca, ale tragedii raczej nie będzie. Do wymiany komplet sprzęgła (dostarczyłem swój, ponieważ nie było na stanie ASO w polsce i w niemczech), miałem wyciek z tyłu skrzyni groszowa sprawa, i wyciek spod filtru oleju też groszowa. Zawiozłem im swój olej i filtr by zalali świeży. Zobaczymy ile to wyjdzie. A Ty coś płaciłeś?

 

Dzięki :)

Ja jakoś się nie rozejrzałem jakie stoją na serwisie :) za to rozejrzalem się na nowych :)

 

Więc to o Twoim wspomniała Pani z serwisu ze przy okazji sprzęgło wymieniają, długo już robią?

 

Nie ja nic nie płaciłem

 

Postawiłem samochód w czwartek, i chyba w sobotę rozrząd był już wymieniony, jedynie czekali na pozostałe części. Ja to zbytnio na nowe nie patrze bo jak się napatrzę to później w głowie się troszkę przewraca.

 

Orientuje sie ktos co dokladnie rozkrecaja aby wyciagnac silnik na zewnatrz. u mnie wszystko jest ok, to znaczy silnik chodzi az milo sluchac ale dochodza mnie straszne skrzypienia tak jakby spod tapicerki kierownicy. Pojawilo sie to po odbiorze auta, myslalem,ze przejdzie jakos samo ale na dluzsza mete jest to strasznie wkurzajace. Przy kazdej nierownosci cos skrzypi tak jakby moze, za slabo dokrecone cos bylo?

 

Z tego co widziałem to silnika nie wyciągają przynajmniej u mnie tak było. Cały dostęp jest jak się wyciągnie skrzynie biegów, miskę olejową, układ wydechowy (to co zauważyłem).

A pierwszy etap to chyba w ogóle z góry jakiś dostęp jest (tak ktoś pisał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw przewiduje wyjecie silnika, ale niektóre aso naprawiaja rozrządu poprzez wyjecie skrzyni.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem samochód w czwartek, i chyba w sobotę rozrząd był już wymieniony

 

Szybko, mnie uprzedzali ze auto może zostać do tygodnia.

 

koszt wymiany całego rozrządu w ASO to podobno 10 tysięcy. Ciekawe jaki koszt wymiany samego napinacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
[list=]

Jesli chodzi o wymiane napinacza gornego to w zasadzie mozna to zrobic na parkingu przed klatka na osiedlu

Taak, jeszcze przed klatką :nienie:. Kapnie Ci olej z napinacza, wyleci pies sąsiadki wpadnie w niekontrolowany poślizg ... i do końca życia lub mieszkania tam, będziesz miał co najmniej dwóch wrogów :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam dziwny problem.

Wymieniali mi w aso na akcji górny napinacz i łańcuch. Jakoś w lutym.

Odebrałem auto, po jakimś czasie (ok 200-300km?) zauważyłem dziwny dźwięk podczas zapalania(za deski-radia). Mam nie oryginalne radio pomyślałem że wpada w rezonans przy zapalaniu listwa z przyciskiem start-stop-off bo jest schowana tam. Ostatnio demontowałem radio aby zlokalizować dźwięki, co się okazało to nie listwa ani radio, coś dalej za deska??

Tutaj podobny problem i taki sam dźwięk-coś wpada rezonans przy zapalaniu:

viewtopic.php?f=70&t=240349

Jak myślicie może być to związane z rozrządem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem wczoraj moje BMW do Auto-Breczko na 9 rano i wieczorem była już do odbioru. Wymienili tylko napinacz, ponieważ wszystko było w porządku. Pani obsługująca tak jak koledzy wcześniej wspomnieli bardzo miła z mojej strony 0 kosztów :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to zlekcewarzylem myslac ze to jakas pierdoła drga, a sie okazuje ze to jeszcze dalej za deska lub moze nawet za grodzią. Ciezka namierzyc te drgania bo od strony silnika nic nie slychac, tylko w kabinie. A napewno pojawiło sie to po akcji serwisowej, moze faktycznie czegos nie dokrecili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź chociaż dokręcenie rozpórek przy podszybiu (kiedyś w E91 miałem niedokręcone i strasznie to skrzypiało).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem auto i mam tylko pozytywne odczucia, z podejścia do klienta, obsługi i profesjonalizmu. Wymiana całego rozrządu, sprzęgła, wyeliminowanie drobnych wycieków zmieniło auto nie do poznania :) W końcu usłyszałem czysty dźwięk diesla z mojego silnika (mam bardzo wrażliwe uszy) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Biorąc pod uwagę realia pracy polskich serwisów to wszyscy macie wpisane pełne akcje serwisowe na wszystkie elementy wymienione w opisie akcji serwisowej obojętnie co wam wymienią. To czego nie zużyją "bo jest dobre" i tak dostaną z BMW i zostanie im do handlu. Czysty biznes, a ile mniej przepracowanych RBH. W/g mnie to czego nie wymienią, a zapisane jest do wymiany powinni dać klientowi albo wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni to zwracają do bmw. Klient dostanie stare części jak zaplacil za nowe.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala BMW płaci za naprawę dla dealera ale wszystko jest kontrolowane i na każdym etapie raportowane co i jak wygląda, wszystkie pomiary wysyłane są do centrali, inaczej każdy dealer w każdym aucie wymienił by wszystko i chciał od BMW zwrotu całych kosztów - robocizna itp. Dla mnie jeszcze przed oddaniem auta do serwisu powiedzieli wprost ze i dla mnie i dla nich lepiej żeby do wymiany był cały rozrząd - ja będę miał nowy a oni dostaną więcej od BMW ale że to juz zależy od pomiarów ponieważ mogą ich w każdej chwili sprawdzić i zakwestionować jakąś naprawę. Co do brania od Bmw nowych części i kasę za całą robotę a zostawiania w aucie starych to wątpię żeby tak kombinowali wkoncu na robotę są 2 lata gwarancji a bez wymiany tego co trzeba to jak wiadomo w każdej chwili auto mogło by do nich wrócić na gwarancji, poza tym takiej części legalnie juz u siebie nie sprzedadzą tylko pod ladą jeśli juz coś bo nie będą mieli jak jej rozliczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega ,,Qst .. jest dokladnie tak jak pisze , to jest za duża odpowiedzialnosc kto by to wziął na siebie zostawiajac stare graty z rozhulanym rozrządem a biorac kase za wymiane nowego malo realne :) jest 2 letnia gwarancja , pozatym jest wpis w systemie co jest wymieniane . a z tego co pisza koledzy nie u wszystkich wymieniaja caly a wpis w systemie jest ze wymiana np samego napinacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam kilka pytań co do mojej E92 320d ile oleju do silnika i jaki rozmiar zaślepek do dolotu do tych blaszek do zawirowania powietrza w dolocie

Kolego, chyba pomyliłeś tematy :duh: Ale Ci napiszę oleju potrzebujesz prawie 6 litrów a do twojego silnika nie żadnych zaślepek do kolektora, była możliwość montażu zaślepek w starych silnika 2.0d 163KM M47

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po 2010 roku są wymienne Klapki w kolektorze ssącym. Edytowane przez chris99

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w silnikach N47 2,0D 177km i 184km nie było klapek w dolocie?

Są klapki ale do tych kolektorów nie ma zaślepek.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.