Skocz do zawartości

E39 520i Wypycha oring z obudowy filtra oleju


s_wirus

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem wyciek z pod nakrętki obudowy filtra oleju. Wymieniłem filtr, założyłem nowy oring. Po odpaleniu auta na moich oczach ciśnienie? oleju wypychało oring na zewnątrz. Miał ktoś podobny przypadek? O co chodzi ?? Co źle robię ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest praktycznie niemożliwe... jak się poprawnie założy tę uszczelkę i normalnie zakreci górę. Coś musi być źle złożone. Może za duża uszczelka? Gdyby tam było takie ciśnienie żeby wypchac poprawnie założony oring to bagnet poleciałby na księżyc przez zamkniętą maskę nie wspominając o pokrywie filtra....
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Ściągając stary oring nie porównałem ich do siebie, a wydaje mi się że ten jest za duży bo gdy dokręcam pokrywę filtra, oring lekko przesuwa się do góry. Podjadę dziś do mechanika, niech zakładają nowy. Odma sprawna, a z tym bagnetem to nie wiedziałęm że lata. hehehe

Dziękuję, uspokoiliście mnie.

Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest zatkany.

Niedawno miałem wymieniane uszczelnienia, w tym także podstawy filtra oleju.

Przyczyną był za duży oring. Wymieniłem w warsztacie, dali nowy, pasujący idealnie.

Na koniec wypsikałem podstawę filtra preparatem usuwającym olej, przejechałem się i - odpukać - na razie jest git.

Nie ma wycieków. Nie ma nic gorszego niż wyciek.

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma ciśnienie oleju do bagnetu??? Ludzie!!! Wyciek w tym miejscu może powstać gdy kanał odpływowy filtra jest zatkany.

 

Wyciek wyciekiem, ale kolega pisal ze mu cisnienie oleju oring wypycha. Wiec napisalem co by bylo gdyby cisnienie oleju bylo tak wysokie, uzywajac obrazowego porownania :mrgreen:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co ma ciśnienie oleju do bagnetu??? Ludzie!!! Wyciek w tym miejscu może powstać gdy kanał odpływowy filtra jest zatkany.

 

Wyciek wyciekiem, ale kolega pisal ze mu cisnienie oleju oring wypycha. Wiec napisalem co by bylo gdyby cisnienie oleju bylo tak wysokie, uzywajac obrazowego porownania :mrgreen:

 

No ale to nie jest dobre porównanie bo ciśnienie oleju wewnątrz obudowy filtra oleju jest wysokie i takie ma być a ciśnienie < a raczej podciśnienie > w misce olejowej jest niskie < ujemne> i też tak ma być.

To sa dwa rózne miejsca. A nie każde miejsce w silniku gdzie występuje olej jest pod takim samym ciśnieniem.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.