Skocz do zawartości

E87 pdc nie pika, ale działa (chyba)


Gekon88

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Moj pierwszy temat więc proszę o pomoc.

Mam od jakiegoś czasu e87 118d

Od początku nie działa pdc.

Mianowicie, mam pdc przód i tył. Uruchamia się z momentem włączenia wstecznego lub można z przycisku.

Na poczatku pdc jak nie pikał to myślałem że zalało centralę, ale nie pasuje mi parę objawów.

Mianowicie:

Nie pokazuje mi błędu pdc tylko po prostu nie pika.

Czujniki są ok gdyż strzelają jak się opuszek przystawi

Jak odlaczylem jeden z czujników to wyswietlil mi sie błąd pdc a więc centralka działa poprawnie. Na komputerze nie pokazuje błędów.

Mam radio business i pytanie, jak pika pdc?

Przez radio, glosniczek w bagażniku, czy glosniczek gdzieś przy kierowicy?

Dodam ze jak pasów nie zapnę to glosniczek z przodu pika

Prosba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyjąłem moduł PDC i nie ma śladu wody ani wokół ani w nim. Więc moduł nie został zalany.

Ale nadal nie pika nic, żadnego dźwięku nie wydaje.

Dodam że np. Pikanie nie zapietych pasów ( nie wiem czy to ten sam głośnik) działa bardzo cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wczoraj dopiero znalazłem trochę czasu. Po podłączeniu komputera pokazuje odległości na każdym czujniki, rozebralem moduł i nie ma śladu wody. Ostatnio miałem opcje taką, że jak wpiąłem wsteczny to zapikał błąd pdc i tak pikał z 3 dni i mu przeszło. I teraz znowu jak wpinam wsteczny jedyne co widzę to lampka pdc poniżej nawiewu... a żadnego dźwięku z głośników... z tego co wiem sygnał powinien lecieć z głośników a cisza totalna. .... please help....

 

Wysłane z mojego GT-N5100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sprawa po roku od posiadania Auta rozwiązana. 2 magików patrzyło na auto i nikt nic nie widział. Sterownik PDC z bagażnika był w idealnym stanie.

Rozwiązanie: Wymiana radia z business na professional.

Przy radiu Pro pdc dual gra z glośników z radia. Wymiana radia bez żadnych problemów bez wymuszenia kodowania (zakoduje przy okazji). Bo włączeniu wszystko działą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...
Odświeżam temat. Mam identyczny problem jak Ty miałeś. Radio business i brak dzwieku pdc ( mam tylko czujniki z tyłu). Moduł nie zalany, bezpieczniki sprawdzone a dzwieku brak. Jaki wpływ ma wymiana radia ? a moze poprzedni właściciel kupił zły moduł pdc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.