Skocz do zawartości

3.0d strzaly z przodu przy przyspieszaniu-co to moze byc?


trendy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy gwaltownym przyspieszaniu slychac strzaly dochodzace wg mojego ucha z przedniej czesci auta, bardziej z prawej strony. Dzwiek podobny do klikania (raczej strzalu z karabinu maszynowego:D) uszkodzonego przegubu zewnetrznego tyle ze przy skreconych kolach tego nie slychac...ale jeszcze sprawdze bo nie ruszalem ostro na skreconych. Nie chcialbym niczego sugerowac, ale podejrzewam wlasnie przegub lub polos, czy tez moze byc to reduktor? Auto z 2002r. bez xdrive 3.0d w automacie.

Pozdrawiam i czekam na sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po wymianie opon na zimowe poluzowały się śruby koła,lub faktycznie przegub. Gdyby to był zewnętrzny przegub to słychać by było przy skręcie w prawo ( piszesz z prawej strony) . Słychać jadąc prosto- moze i przegub ale wewnętrzny.

Sprawdził bym czy wszystko dokręcone......sanie wachacze osłona koło......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne. Po lifcie to juz sie nazywa xdrive i ma jakis silniczek ktory zarzadza dolaczeniem napedu, ale w tej materii niech sie wypowiedza znawcy tematu :)

A wracajac do mojego przypadku to jest mozliwosc sciecia frezu walu na wejsciu do reduktora? Czy tez by tak przeskakiwalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem...zastawia mnie tylko fakt, ze auto caly czas normalnie jezdzi (tam kolega mial niezly jazgot). Dopiero jak dam w palnik to strzeli kilka razy jakby slabo naciagniety lancuch w rowerze po zebatce przeskakiwal....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2004 - do X5 wprowadzono układ Xdrive. Po lifcie tam się coś pozmieniało. Łańcuch jest na pewno.W ASO tego nie naprawiają tylko wymieniają całkowicie na nowy - koszt takiego zabiegu to około 12 tyś.Jak kogoś stać to OK.Natomiast jak piszesz że jak dajesz w palnik to słychać serie z karabinu-hehe Dla mnie to przeskakuje ci łańcuch w reduktorze. Frezy kolego na wale jak lecą zupełnie do końca to auto nie pojedzie ( laweta ). A z tego co ja zrozumiałem to twoje auto jeździ i ma przeskoki (w rozdzielaczu napędu ) Łańcuch około 1000 zł plus olej i zębatka. Powinieneś się zmieścić w granicy 1700 zł z robocizną .Lub jak kto woli jeździć dalej z serią z karabinu jak to ująłeś . :D Ale wtedy radości z jazdy nie będzie. Najlepiej to sprawdzić na szybko na stacji diagnostycznej wjeżdżając na tak zwane rolki - koszt niewielki a będąc na dole w kanale z dokładnością ustalisz miejsce serii z karabinu. Wtedy będziesz wiedział na co się przygotować.

 

http://realoem.com/bmw/partgrp.do?model=FA71&mospid=47738&hg=26&fg=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.