Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy w czasie jazdy


boss330d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem który mam jest taki, słysze dziwny odgłos z okolic tylniej osi, to szum przy większych prędkościach a przy 60-65 km na godz to hałas jakbym miał stare gumy, tylko że gumy są nowe i teraz nie wiem czy nie jest to przypadkiem coś od dyferencjału, chociaż kiedyś czytałem że problem "gwiżdżącego" dyfra występował w e30 i e36 ale już w e46 ten problem został rozwiązany, ja mam e91 330d no i moje pytanie czy ktoś sie z tym spotkał w tym modelu? Czy to po prostu z powodu tego że te opony mają 255 szerokość i tak je słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie zrobiłem, ale jako pierwszą rzecz to zrobie łożyska w kołach z tyłu a jak to nie pomoże to będe z tym jeździł bo koszt zrobienia łożyska na dyfrze jest dość spory jak tu koledzy napisali od 2 do 7,5 tysia a hałas nie jest duży jak sie pogorszy to wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju to jak maść na plamy, trochę się pociura i tam gdzie była plama jest dziura :duh:

Jak chcesz wydać więcej to nic nie rób. Jak chcesz wydać dwa razy na olej to go wymieniaj i ryzykuj, że zanim całkiem się rozleci łożysko coś cię skusi na wymianę.

Rozlatujące się łożysko demoluje dyfer do imentu - kupno nowego będzie konieczne. Jeśli przy okazji nie wylądujesz w rowie (optymistycznie) to duuża oszczędność.

Na koniec być może masz łożyska w kołach OK, bo pierwsze objawy wskazywały na koła i był to ślepy trop. Najpierw wymień łożysko w dyfrze, potem zastanów się czy już jest dobrze. Zresztą rób jak chcesz :mad2: kupując używane auto kalkujemy ok 30% na większe naprawy a jak mamy szczęście to 10% styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.