Skocz do zawartości

e39 528i dziwne trykotanie , panewki??


reds28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum jak widać :) chciałem prosić o poradę , diagnozę, mój problem to trykotanie przy dodawaniu gazu(ok 3tys) jak słychać na filmiku. na wolnych cisza.Auto jezdzi całkiem dobrze, ciągnie od dołu nie faluje nie gaśnie itp. lecz dzwięk ten mnie niepokoi, przebieg niby 250tys. załączam filmik mojego problemu, dodam ze na kompie błąd 212 vanos mechanical jamming ,choc watpie ze to vanos może slizgi? napinacz? czy jednak muszę szukać słupka b28? Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema pojęcia jakie jest położenie wałka ssącego :/ co panowie obstawiacie bo gdzie się nie pokazałem z tym grzechotaniem wszędzie słyszę panewki a nie uśmiecha mi się w ciemno silnik wymieniać... tylko jednak osoba mnie przekonuje ze to kwestia rozrządu a raczej slizgi.... co do gazu fakt masakra , tak kupiłem i jak narazie te trykotanie to priorytet... znacie kogoś z okolic Chorzowa kto będzie w stanie zdiagnozować problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod inpę i wklej na forum jak widać jest tutaj kolega co się zna i Ci doradzi. Tak będzie lepiej niż ściągać rozrząd może i nie potrzebnie. Jak dla mnie to dźwięk vanosa albo łańcucha który uderza o obudowę.

 

Mój mechanik takie rzeczy sprawdza stetoskopem. Musisz poszukać też takiego dla pewności, ale najpierw inpa i wklej screena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm stetoskop akurat mam tylko pytanie co mam wysłuchać... ?pewnie wszędzie będzie waliło głośno zapewne znależć miejsce gdzie dzwięk będzie najbardziej słyszalny.. hm muszę poszukać kogoś kto ma ipne żeby sprawdzić pozycje tego wałka... każdy mechanik a byłem u kilku obstawia panewka bądz sworzeń... tutaj widzę światełko w tunelu... Panowie znacie kogoś ogarniętego na śląsku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam od ok pół roku a dźwięk nie wiem czy nie od początku jak je mam... kupiłem bez katow z przelotem więc było głośno, założyłem katy tylko końcowy został do wymiany... napewno dźwięk ten jest od ok 4mscy a zauważyłem go jadąc w trasie stała prędkością gdzie obroty byly w okolicy właśnie 3 tyś. Czy programem autocom cos odczytam przydatnego bo mam w okolicy gościa co ma coś takiego jutro bym do niego pojechał tylko czy jest sens. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , byłem dziś u gościa i takie parametry są aktualnie, czujnik położenia wałka jest raz 0 a raz -6 max, przy dodaniu gazu a w rubryce vanos pisze -do tyłu i jeszcze jest błąd czujnik termiczny poziomu oleju którego nie idzie skasować... ale błąd vanos zablokowany udało się skasować. obsłuchałem też okolice vanosa statoskopem słyszać szum i te właśnie trykotanie ale nie jakoś strasznie głośno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czym to było diagnozowane ale nie INPA.

 

Ale jak by nie było to wychodzi na to , że wałek się cofa po dodaniu gazu?

Jest to nienormalne niestety. Powinien iść do przodu jak się vanos załączy.

Pytanie tylko czy vanos się załączył?

 

To też powinno być widoczne na kompie.

 

Znajdź kogoś kto ma inpę lub carsofta i podłącz.

Sprawdź wtedy położenie wałka i sprawdź czy vanos się załącza? < nie w każdym aucie vanos się załącza na postoju ale w INPIE jest opcja testu vanosa>

W innym przypadku może okazać się konieczny test podczas jazdy.

 

Podaj o ile wałek zmienia położenie?

 

Inny sposób to zdjęcie pokrywy zaworów i pokazanie jak to wygląda.

Bład zaciętego vanosa wskazuje na jakiś z nim kłopot a złe złożenie to jedna z opcji.

Inne to awaria czujnika wałka lub wału.

Faktycznie zacięty vanos

Nieszczelny tłok vanosa

Uszkodzony zawór regulacji vanosa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl to program autocom jak pisalem vanos ciagle pisze -do tylu i walek najpierw mial 0 po dodaniu gazu na -6 i tak zostalo, do tego blad vanos zablokowany jak i błąd czujnika termicznego poziomu oleju.... Panowie kto w okolicy Chorzowa, Zabrza posiada ipne to bym wpadl na diagnostyke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak bedziesz miał inpę to pokaz nam wszystkie okna z live data silnika oraz koniecznie sprawdź czy vanos załącza się?

 

Vanos w inpie powinien na wolnych obrotach pokazywać 25 < wartość fabryczna ale z czasem ta wartośc spada bo łańcuch się wyciąga>

A jak załączy się vanos to powinno pokazywać o 25 więcej < fabrycznie 50.>

 

Nie ma prawa się cofać po dodaniu gazu.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku je*ie aż miło a wy chcecie to pod kompa podłączać.Może jednak maske ktoś podpowie otworzyć i zacznie działac bo za chwile bedzie temat "wymiana silnika" bo sie katowania "dla odczytu" zachciało :mad2:

 

A jęśli to vanos to dlaczego nie podłączać? Myslisz ze przy vanosie komp nie pokaże złych odczytów? Zanim napiszesz coś to się zastanów. Koniec mojego zaśmiecania bo ja w inpie jestem noga więc pisać nie będe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W silniku je*ie aż miło a wy chcecie to pod kompa podłączać.Może jednak maske ktoś podpowie otworzyć i zacznie działac bo za chwile bedzie temat "wymiana silnika" bo sie katowania "dla odczytu" zachciało :mad2:

 

 

No może i masz rację.

Proponuję rozkręcic silnik na części pierwsze. I pomimo , że tak masz już pół roku to nie podłączaj pod kompa do diagnozy bo wtedy padnie na amen.

Zresztą to chyba jakiś głupek te komputery powymyślał. Po co to komu???

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie byłem dziś na tym kompie ale gość na tyle prawy ze odradził podłączenie kompa skoro wiem ze vanos ma błąd a te trykotanie napewno nie wyjdzie na kompie, wg niego to napinacz. Przeglądam dziś forum natrafiłem na chyba identyczny przypadek viewtopic.php?f=69&t=252169 i okazało się ze jednak panewki. :/ także chyba nie obędzie się bez zmiany motoru. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.