Skocz do zawartości

330d opony zimowe


tomkoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Na wstepie chciałem sie przywitac i wszystkich serdecznie pozdrowić i podziękować za rady z których korzystałem wielokrotnie w trakcie uzytkowania swoich BMW.

Założyłem temat ponieważ nie mogłem znaleźć podobnego. Problem polega, że chciałem zakupić opony zimowe do samochodu mojej żony. Posiadam felgi 17" model 194m (8" przód i 8,5" tył) obecnie mam opony zimowe lecz opona tylna sie....zepsuła:) bo przecież moja żona nie mogła tego zrobic!!. Obecnie są 225/45/17 przód i 255/40/17 tył. Czy mogę założyć takie same opony czyli 225/45/17 na tył. Na forum www.e90post.com znalazłem podobny temat i opony wchodzą na felge 8,5" ale oczywiście są naciągnięte...moje pytanie raczej odnosi się do tego czy auto nie bedzie myszkować na drodze i czy jest to rozsądne? Czy lepiej dokupić 255/40 . Z góry dziękuje za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w tym rozmiarze wyboru dużego nie będzie, ponieważ jest to bardzo szeroka opona jak na zimowe warunki (trakcja na śniegu będzie słaba).

Ja bym pomyślał o innych felgach na zimę, bo w sumie kupując węższe felgi + opony, to tylko trochę drożej wyjdzie niż same opony 255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem sie rozwiazał....zakupilem chcac kupić jedna zwrociłem uwage na allegro, ze dwie różne osoby sprzedają tą samą nową opone czyli 255/40/17 - NOKIAN WR, powiązałem fakty i kupiłem 2 nowe nokiany za 500zł:) jedyne co mnie martwi, że są lekko starawe (ostatni tydzień 2008r.). Opony mają nakleiki itd. sprzedawcy zapewniali sa w idealnym stanie. Poczekamy, zobaczymy jak przyjda....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jeździć na oponie z 2008r to jeszcze ok, ale weź pod uwagę że jest to opona z nowym bieżnikiem, do tego zimówka, dużo na niej nie jeździmy a więc kilka lat upłynie zanim ją zedrzesz, teraz ma 6 lat plus co najmniej 4 lata eksploatacji daje nam 10 lat a to jest sporo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego auta o malej mocy opony starczają na około 4 sezony, 1mm na kazda zimę, opona ma 8 a przy 4 nadaje się na śmietnik.No powiedzmy 330d będzie jadła po 1,5mm wiec na 3 zimę teoretycznie zabraknie:P

Nie jeździłem nigdy jednym autem tak długo ale u mnie opony to podstawa.Jezdze dosyć szybko przynajmniej czasami wiec opona musi być swieza i z dużym bieżnikiem...Czasem też kupuje roczne czy dwuletnie używki bo u nas dużo handlarzy tym tematem ale na 10 letnich to ja bym napewno nie jeździł...Nie wyobrażam sobie prędkości powyżej 200km/h na takim czymś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz założyć 225 ale nie polecam (przynajmniej dla żony) bo felga będzie wystawała poza oponę...

co do prowadzenia praktycznie pozostanie bez zmian...

kolega miał takie na tyle zmienił wszystkie na 225 i mówił że nic nie czuje

Nic nie będzie wystawało, ja tak mam i jest ok, w rozmiarze 225/45/17 chyba każda opona ma już rant ochronny, zresztą producent tak podaje i spokojnie można na zime założyć 4 takie same opony pomimo że tylne felgi mają 8,5 cala, jest to maksymalna szerokość felgi jaką można zastosować dla opony 225, także nic nie kombinuj tylko zakładaj 4x 225/45/17

http://i.imgur.com/tGODlbr.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przecież napisał,że już kupił na tył szersze kapcie :duh: swoją drogą,jak miałem 17tki to też przód/tył takie same - 225. nie było tragedii z naciągiem,ani ujemnych wrażeń z jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nałożyć i możesz 205 ale co z tego...

Przy 8,5 cala musi być przynajmniej 245 i wtedy można coś myśleć o ochronie felgi przez rant ochronny opony...

Ja mam u siebie 8 cali opony 225 i jest praktycznie na styk wolałbym zeby felgi miały na 7,5 cala...

Nie zapominajmy ze to są koła zimowe!

Ale każdy rabi jak uważa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.