Skocz do zawartości

Jakie to turbo - Mitsubishi czy Garrett ?


krytek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozgladam sie za nowym turbem lecz tak naprwde nie wiem co szukac- mitsubishi czy garrett ?

 

Auto to 120d z 10.05 roku

 

zdjecie turbiny obnecnej :

 

http://www.dropbox.pl/file.php?name=33C3FD2315501CB7E51771E6C7976DD5

 

Wedlog wielu siedzi w tym modelu Mitsubishi ale cos mi sie wydaje ze to jest inne bo ciegno regulacji nie ma gwintu oraz tego grzybka jak w przypadkku tego filmiki jak i moowanie nastawnika jest inne ;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszlo :

 

numer czesci 11657795499 i po wklepaniu w google pokazuje turbine z innym mocowaniem dla nastawnika turbiny dziwne ... czyzby byla zmiana

 

tak jak pisalem, u mnie nie widze mozliwosci regulacji nastawnika turbiny , nie ma gwintu a ponizej turbina o tym samym numerze co moja i wyglada inaczej pewnie z mozliwa regulacja wtyczka jest od przodu a u mnie od tylu..

 

http://img.chinapackagenet.com/nimg/fc/31/2f30e26a7cb890e4ceb155fd57d7-600x400-1/bmw_320d_tf035hl6b_13tb_vg_turbo_49135_05671_11657795499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wsadzał garretta gt2056 od 30d, koszty te same a pasuje pnp jedyne co to trzeba rozwiercic/powiekszyć trochę otwór kolektora i go pózniej wypolerować, pózniej pojechanie na ogarnięcie software i mamy ok 220-240km z możliwością na 275 (ale to już trochę strach i tylko przy wtrysku 35d) poszukaj na forum bmwsport jest jeden projekt użytkownika holendru Masz tam wszystko opisane. Na YT jest gdzieś nagranie z hamowni e90 320d z tym turbo na wydechu od m3 i wtryskach 35d i chyba robi 276km. Moc 230-240 zupełnie bezpieczna dla tego silnika. Sam zamierzam zrobić taki projekt i mam już wszystko ogarnięte w 100% wiec jakby co to pytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kubaj123 napisz proszę jak ma wygladać ta obrobka kolektora? po tym zabiegu już nie podejdzie stare turbo mitsu?

 

I jak z żywotnością garret pada tak samo często jak mitsu czy wytrzymuje wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pasował garrett wystarczy zwiekszyć średnice kolektora wydechowego czyli rozwiercic/rozszlifowac (jakos to profesjonalnie sie nazywało ale nie pamietam) aby średnica wylotowa zgadzała sie ze średnica turbo, mocowania sa te same. Dla idealnych osiągow polecałbym tez downpipe od 25d z wydechem od 30d lub jakos zrobienie adaptera pod stary wydech. Żywotność garretta jest dużo większa nie zapominajmy ze te garrett jest od niezniszczalnych 3.0d. Wszystkie informacje i instrukcje/porady macie na forum bmwsport i tam poszukajcie postów użytkownika holendru gdzie w swoim e90 320d 163km wsadził garretta, dp i wydech i zrobił chyba 237km na wabrycznt, wtrysku i jeździ tym na codzień bez żadnych problemów.

 

Co do obróbki kolektora tez na forum bmwsport macie zdjęcia jak dokładnie to wyglada, robocizna rozwiercania i ewentualnej przejściówki (jeżeli chcecie stary wydech ale ja bym i tak brał od 25/30d to max 300zl) ogólnie cała robotę zakładania już obrobionego sprzętu można zrobić w 5-6h w domowym garażu.

 

Na forum BMW sport jest tez dokładna instrukcja jak przerobić 20d 163km na 20d 200km by Alpina krok po kroku

 

Temat holendru: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=139043

Temat Alpina: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=2&t=144810&p=1889257&hilit=E90+by+Alpina#p1889257

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Troszkę kotlet ale szukam info na temat zmiany turbo mitsu na garretta 1752v, mam M47TU2dA 163kucyki 2007r(coś czuje ze w stajni jest troszkę mniej bo mój poprzedni 115KM TDI lepiej sie zbierał;). Pytanie brzmi czy mogę smiało kupować tą GT, montować i będzie pasować? Jeszcze jedno gdzieś wyczytałem, że garrett był montowany do modeli bez dpf i tu znów wątpliwość czy można to sobie smiało pakować jak furmanka jeszcze filtr posiada? pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.