Skocz do zawartości

Ogromne spalanie przy rozruchu m40b16


morgul100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszła zima i są problemy ze spalaniem a mianowicie przy uruchamianiu samochodu na benzynie zanim się rozgrzeje bo potem na gaz przełączam i wszystko ok

Problem w tym ze dwa dni temu zalałem paliwa (30l) , opaliłem go od wczoraj może z 5 razy po jakieś 10 min na rozgrzanie i przełączałem na gaz a dziś już mi się rezerwa pali tj. pokazuje ze mam grubo poniżej 15 l czy to normalne ? zaznaczam ze wymieniałem ostatnio pompę paliwa , przewody paliwowe, krokowca , uszczelki układu dolotowego itd. jakieś sugestie co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem jak to się dzieje , czujniki w obu przypadkach sprawdzone , pompa paliwa wraz z całym osprzętem wymieniona była niedawno. wycieku raczej nie ma bo wymieniałem właśnie przewody paliwowe itd bo miałem wcześniej wycieki ale tę usterkę usunąłem , zobaczę jeszcze raz czujniki i zobaczę czy coś się zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no i wyjaśnione , trochę rozbierania , trochę męczenia i znalazła się usterka , co prawda strasznie banalna ale nie sprawdziło się tego na początku albo może nie zauważyłem. W każdym razie uszkodzony regulator ciśnienia paliwa. Paliwko sobie spokojnie a czasem intensywnie leciało do kolektora. jak rozebrałem to trochę paliwa było w nim a z pewnością było to przyczyną ogromnego spalania. po wymianie elementu prawie nie zauważam ze ubywa paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.