Skocz do zawartości

E36 316 otwierania auta bez akumulatora


Niemacenz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem BMW E36 316 compact z 97 roku. Wczoraj, z racji iż się wyładował, otworzyłem klapę maski, a zamki zemknęłam centralnym z pilota, wymontowałem aku i zamknęłem klapę, po czym zabrałem się z nim do domu, naładować. Dziś rano mocno się zdziwiłem kiedy chciałem podłączyć go z powrotem. Otóż to iż żadne drzwi nie chcą się otworzyć z kluczyka, który się nawet nie kręci. Początkowo pierwsza myśl to to iż pewnie przymarzł, są mocne mrozy auto stoi obrośnięte lodzie. Lecz po wielu próbach, grzania klucza, stosowania rożnych preparatów odmrażających, zamek nadal się nie rusza. Wiem, że mogę wejść przez bagażnik, bo krzesła się kładą w moim modelu, ale tu kolejny problem, niby zamek w bagażniku się przekręca, słychać dźwięk podnośnika, ale klapa ani rusz, prawdopodobnie przymarzła? Nie wiem co robić w takiej sytuacji, auto stoi pod blokiem... Dodam tylko iż posiadam dwa kluczyki, jeden z pilotem, a drugi do stacyjki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double post ale dodam iż szyba od kierowcy trzyma się na taśmę, bo tapicerka odłączyła się od drzwi i wgl zrobił sie bajzel i nie zdążyłem jeszcze tego zrobić. Może by tak ogrzać szybę suszarką (choć boje się ze pęknie i własnie nie wiem co w tym momencie robić) i ściągnąć szybę lekko w dół, ściąć taśmę i już dalej prosta droga? Co o tym myślicie? Nie uszkodzę grzejąc suszarką lakieru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie uszkodzisz.Wez prostownik minus gdzieś do masy a plus trzeba się wsunąć pod auto i do rozrusznika(gruby kabel) i otworzysz z centralnego.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.