Skocz do zawartości

Odswiezenie lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Jestem z okolic Warszawy :wink:

 

Słuchaj. W Warszawie masz pewnie ze 20 sklepów Auto Detailingowych, które świadczą też usługi.

Podjedź, pogadaj i na 100% coś Ci doradzą, tak abyś nie przepłacał i dał radę samemu podziałać. Osobiście polecę Ci dwa sklepy: DetailerShop i CarSpa. Jestem pewny, że i u jednych i u drugich załatwisz wszystko:)

 

chłopaki z detailershop.pl sa spoko :cool2:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W Warszawie masz pełno ludzi i sklepów, którzy sprzedają tego typu rzeczy i oferują takie usługi. 20 ? Ja śmiało stwierdziłbym, że mają nawet i więcej :D Nawet ostatnio widziałem ulotki z nową oferta serwisu Stan-S. Nie wiem jak sprawują się ale strona chłopaków prezentuje się całkiem ładnie http://lakiernia.pl/. Ktoś załapał się już do ich usług ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
a mam pytanie to jakie kosmetyki polecacie bo chcialbym po zimie zrobic odświeżenie lakieru. Co mam kupic jaki zestaw w rozsadnej cenie kupic potrzebna bedzie mi polerka elektryczna czy recznie tez dam rade chodzi mi o samochod e46 sedan ?

 

jak masz lakier ori , tj. nie malowany w Polsce to wiecej sie narobisz niż spolerujesz, generalnie polerowanie bmw ręcznie to Porażka.

Jak pierwszy raz bedziesz polerował , to zacznij od maszyny DA, super korekty nie zrobisz, ale tez nie zepsujesz raczej i sie nie zrazisz, a jak nawet cos spier*dolisz,

to zawsze łatwiej będzie mógł pro. poprawic :wink:

ale jakbys sie bardzo uparł, to kup UC od meguiars+ tri colour aplikator i spróbuj :cool2:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
A czy w ogóle istnieje możliwość, żeby takie rzeczy zrobić samemu? Tak mi przechodzi przez myśl, żeby spróbować. przeglądałem ofertę motogo.pl i na stronie http://sklep.motogo.pl/pl/c/Pasty-polerskie/120 znalazłem zestaw do korekty lakieru. Możecie mi opowiedzieć, czy to jest warte? Ten zestaw kosztuje blisko 400 zł i zastanawiam się, czy ma to sens, czy jednak lepiej jest od razu pojechać do lakiernika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A czy w ogóle istnieje możliwość, żeby takie rzeczy zrobić samemu? Tak mi przechodzi przez myśl, żeby spróbować. przeglądałem ofertę motogo.pl i na stronie http://sklep.motogo.pl/pl/c/Pasty-polerskie/120 znalazłem zestaw do korekty lakieru. Możecie mi opowiedzieć, czy to jest warte? Ten zestaw kosztuje blisko 400 zł i zastanawiam się, czy ma to sens, czy jednak lepiej jest od razu pojechać do lakiernika?

 

brakuje jeszcze maszyny :D , zacznij od maszyny DA i past typu Rubbing i finish, jak ci nie bedzie szło to oddasz do zakładu i poprawią ...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czesc

 

czy mogłby mi ktos powiedziec czy dam rade usunac wieszke rysy po odrapaniu zderzaka o mur zielonym korkiem fast cut plus 3M ??

 

chce dokupic jeszcze niebieski korek i zrobic sobie ładnie tymi dwoma całe auto a przy okazji przejechac tez reflektory po farceli 3g zielonym i po tym niebieskim zeby je dopiescic.Czy tymi dwoma kolorami 3M usune te duze rysy i reflektory dopieszcze czy potrzebuje czegos jeszcze innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.com/a/img922/1827/A4ERPa.jpg

 

http://imageshack.com/a/img922/4764/3uWzEE.jpg

 

http://imageshack.com/a/img923/8717/CydD9S.jpg

 

Lakier raczej ori ale głowy sobie nie dam uciać.Zdaje sobie sprawe że ze zderzaka moze wszystko nie zejsc i zostanie kilka wiekszych rys ale zawsze to lepiej niz jak jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malfred kupilem menzerne HCC400 i SF3500 a nad zielonym korkiem 3M dlugo sie zastanawialem czy kupic i padło jednak na menzerne.Postaram sie chociaz troszke to jakos podleczyc a to co zostanie z tych wiekszych to juz sobie bedzie i trudno :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malfred własnie sie tego dzisiaj doczytałem :P A Ty mnie dodatkowo w tym potwierdzasz ze to bedzie najlepsza opcja :D Z tym zderzakiem to zrobie tak ze najpierw przepoleruje to troche i zobacze co mi zostanie.A dzisiaj sie przygladałem i jest duuuzo małych rysek czego nie oddaje zdjecie.Nawet jak dzisiaj polałem wodą to połowy nie było widac co oznacza płytkie rysy.

jak zmieniam paste z tej do ostrego ciecia bo mam koniec to musze pozniej umyc auto zeby zacząc z pastą wykonczeniowa nie ?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
na dzwiach po spolerowaniu na pewno sie troche wobli i schowa , zderzak zaprawki lakiernicze , albo naprawa typu spot
sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Aby odświeżyć lakier samochodowy i przywrócić mu blask, można wykonać następujące kroki, używając odpowiednich środków:


Mycie samochodu: Zacznij od dokładnego umycia samochodu, aby usunąć brud, kurz i osady. Użyj myjki ciśnieniowej (jeśli masz dostęp), szczotki lub gąbki oraz specjalnego szamponu do mycia samochodów.


Odtłuszczenie: Po umyciu samochodu zastosuj odtłuszczacz, aby usunąć pozostałości smaru, oleju i innych substancji. Aplikuj odtłuszczacz za pomocą gąbki lub szmatki, a następnie spłucz go wodą.


Kredka do zmywania rys: Jeśli na karoserii są drobne rysy, użyj kredki do zmywania rys (np. Quixx, Turtle Wax Scratch Remover), aby je zniwelować. Następnie wypoleruj powierzchnię miękką szmatką.


Klaybar: Użyj klaybaru (glinki do czyszczenia lakieru) z odpowiednim środkiem poślizgowym, aby usunąć zanieczyszczenia, które nie zostały usunięte podczas mycia samochodu. Starannie wykonaj ten proces, aby uniknąć zarysowania lakieru.


Polerowanie: Użyj pasty polerskiej (np. Menzerna, Sonax, Meguiar's) o odpowiedniej gradacji, aby usunąć oksydację lakieru, drobne rysy i zmatowienia. Polerowanie można wykonać ręcznie lub za pomocą polerki. Zastosuj pastę polerską na aplikatorze lub miękkiej gąbce, a następnie poleruj powierzchnię kolistymi ruchami.


Woskowanie: Na koniec nałóż wosk ochronny na lakier (np. Meguiar's Gold Class Carnauba Plus, Soft99 Fusso Coat), który doda blasku i zabezpieczy powierzchnię przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Woskuj ręcznie za pomocą aplikatora wosku, a następnie wypoleruj powierzchnię miękką szmatką.


Pamiętaj, aby czytać instrukcje i zalecenia producenta na opakowaniach środków czyszczących, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Wybieraj produkty wysokiej jakości, aby zapewnić trwałość i odpowiednie zabezpieczenie lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.