Skocz do zawartości

Duże spalanie 320d 136km 13 litrów


strutynski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
witam koledzy odkopałem ten temat ponieważ mam pytanie odnośnie spalania.. mieszkam w mieście ok 50 tys mieszkańców, nie ma sygnalizacji świetlnych tylko same rąda i skrzyżowania, ale dosyć jest to zatłoczone miasto... spalanie w mieście w mojej 136km wychodzi lekko 8 litrów czy to nie za dużo? jeżdzę do max 2,5 tys obrotów, nie zamulam jej więc cięzko niema... jeżdze normalnie tak jak powinno się jezdzić... dodoam że auto mam dopiero od marca i w tym czasie nie dogrzewała się w trasie a więc walnięty termostat, tylko pytanie czy przy dzisiejszej temperaturze ma on wpływ na spalanie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat zawsze ma wplyw na spalanie :duh:

zima wiekszy latem mniejszy

 

skoro już zimą sie nie dogrzewała to czemu z tym zwlekasz do lipca ? wyjasnij to będzie dobra polewka :norty:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji jak opisujesz to spalanie jest w normie .

Jak jest w trasie ? np tankujesz pod korek i robisz trasę 500 km i tankujesz pod korek i starym sposobem na karteczce liczymy.

Zrobisz auto ( niedogrzewanie ) to miejskie spalanie się poprawi ale nie spadnie do zera ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rąda" :D

Ludzie kupują diesle bo myślą, ze bedzie 3 litry palił w miescie a 2 litry w trasie ale niestety nie ma tak dobrze ;)

 

kolego nie podniecaj się tak szybko.. ty nigdy błędu nie popełniłeś? :nienie: co do spalania to nie kupiłem z myślą żeby palił jak to mówisz 3l

termostat zawsze ma wplyw na spalanie :duh:

zima wiekszy latem mniejszy

 

skoro już zimą sie nie dogrzewała to czemu z tym zwlekasz do lipca ? wyjasnij to będzie dobra polewka :norty:

 

Polewać kolego to możesz sobie piwo do kufla :lol: Nie zrobiłem bo nie miałem na to czasu.. ciągle człowiek zalatany i auto potrzebne...ale wezmę się za to niebawem....

 

W takiej sytuacji jak opisujesz to spalanie jest w normie .

Jak jest w trasie ? np tankujesz pod korek i robisz trasę 500 km i tankujesz pod korek i starym sposobem na karteczce liczymy.

Zrobisz auto ( niedogrzewanie ) to miejskie spalanie się poprawi ale nie spadnie do zera ;-)

 

W trasie kolego do 6l się miesci.. Myślałem że w mieście zmieści się w 7 l litr w tą czy w tą nie wielka różnica, ale zastanawia mnie czy to jest ok... dlatego pytałem... dodam że auto nie ma żadnych problemów z mocą itp chodzi równo i ładnie... w takim razie może wymiana termostatu troszkę obniży spalanie.. dzięki za podpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat główny jak i EGR brać z ASO nie wiele drożej a jest pewniak

Poczytaj tego linka , tam jest wiele o niedogrzaniu

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=34606

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki bardzo... koledzy wyłonił mi się mały problem.. wjeżdżałem dziś na parking i prawym progiem zahaczyłem o krawężnik, i zaczęła kapać woda w miejscu tam gdzie lewarek z przodu się podkłada... czysta taka woda ale śmierdzi stęchlizną... co tam mogło się stać? jeździłem z włączoną klima ale z niej przecież kapie gdzie indziej... :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej myłem auto i pojechałem do miasta i jak parkowałem to zahaczyłem i zaczęła woda cieknąć...a nie dawno jechałem w korku i słyszałem jak coś chlupie i myślałem że to paliwo w baku... a to pewnie gdzieś woda :shock: ale z kąd w progu woda? musi być jej dużo bo jeszcze pokapuje... a tam nie ma żadnych przewodów itd... ale to czysta woda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem teraz przy aucie i wyjąłem ten gumowy element z progu to całe mokre i przyrdzewiałe aż tam jest...czyli stara usterka..tylko pewnie dziś trochę :mad2: to naruszyłem na tym krawężniku i dlatego lecieć zaczęło... tylko kurde pytanie dlaczego i jak tam woda się zbiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopuje ale 2.0 CR


Witam. Dłuższy czas już walcze z nadmiernym spalaniem, ktore wynosi 12-13ltr miasto, trasa ponizej 10 nie ma szans zejsc nawet jadąc jak niedzielny szofer. Na kompie zadana dawka powietrza 280 nowa przepływka pierburg, rzeczywista dochodzi do 700 (4bieg 2000obr) wtryski były robione niedawno, korekcje teraz sa tragiczne (jest mozliwosc zewtryski dostosowuja sie do powietrza i zaczynają lac??) wczesniej przy normalnej dawce powietrza wszystkie sa ekstra w normie. Na kompie spalanie w granicach 5-8ltr pokazuje. Silnik suchy przedmuchow tez golym okiem nie widac, turbo suche żadnych luzów Może macie coś w zanadrzu co można jeszcze sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierburg jako przepływomierz nie działa jak powinien, nadaje się tylko bosch, bez oceny parametrów trudno więcej powiedzieć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.