Skocz do zawartości

Dołozenie Webasto e61 rok 2005 Diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chcę sobie dołożyć webasto , sa cząstkowe informacje ale to za mało ,mam pare dylematów.

Mam funkcje przewietrzania wnętrza . wiec nie powinno byc tak ciężko i teraz mam pare pytań

1 webasta:

Webasto Termo Top Z/C

Webasto Termo Top C

Webasto Termo Top Z

nie wiem czym się różnią i które kupic na alegro jest napisane ze wszystkie do e60 wszstkie pasują.

2 czy potrzebuje jeszcze pompke do wody jeskli mam przewietrzanie wnętrza

3 czy webasto od poliftowej wersji bedzie pasowało do przedliftowej.

4 czy ktos z forum niema gotowego zestawy który by domnie pasował (pompka paliwa wody i piecyk)

5 jakis zakład który by mi to ogarnął w zachodniopomorskiem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Madejski_g

Opublikowano
Dołączam się do tematu.
Opublikowano
Tez mnie to interesuje i jeszcze jak wyglada kwestia "domontowania" pilota do tego webasto?
Opublikowano
Też o tym myślę, więc podpinam się pod temat
Pozdrawiam
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
To jak, dokładał ktoś webasto do auta ? Co jest potrzebne oprócz wiadome samego urządzenia. Pompka wody, paliwa, jakieś rury instalacja elektryczna ?
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
planuje dołozyc w wrzesniu to dam foto relacje ;)
Opublikowano

Myślałem że to proste ale tu sam mario bross pogubił by się w tych rurkach :8)

 

P.S dzięki speed1211 za wstawkę. Szkoda że po szwabsku ale nie będę wybrzydzał :reading:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Przynajmniej wszystkie części są wypisane. Przetłumaczone sobie przez Google, z odrobiną logiki będzę się dało coś zrozumieć :twisted:

Niestety po polsku EBA nigdy nie widziałem.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Szkoda że po szwabsku ale nie będę wybrzydzał

 

... jak sie znajdzie np. 10-ciu powaznie zainteresowanych instalacja -webasto to przetlumacze wszystko na j.polski .

Mozna zrobic "projekt" - Instrukcja po polsku - i wspolnymi silami..... :D

Pozdrawiam Andrzej
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawy jestem w jakim języku mają polskie ASO takie instrukcje

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Opublikowano
Pewnie mają takiego jednego w okularach co im to tłumaczy :twisted:
Opublikowano
Jaki jest koszt całkowity webasto ?
Opublikowano
Też chciałem takie coś.... Ale póki nie dorwę auta na czesci w którym webasto jest jeszcze zamontowane to nie tykam tematu. Z drugiej strony..... myślałem o zdalnym odpalaniu silnika. Centralka do kupienia na ebayu już za niecałe 600 $ :cry2:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano

To moim zdaniem bez sensu. :P

Ma klekotac godzine na mrozie az sie nagrzeje wnetrze? :D

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie długo szukalem czytalem pytalem i nic wiec stwierdzilem ze zaloze webasto ale analogowe sterowane przez gsm lub pilota bedzie prosciej.

Teraz mam pytanie do znawców jesli mam klimatronik jest nanim funkcja rest czy jest mozliwosc ze na ktorys pin podam 12v i zalaczy sie rest, albo zeby podac 12v na ktorys pin w klimatroniku zeby zalaczyl sie sam klimatronik. Pozdrawiam

Opublikowano
Daj sobie spokój, trzeba to zrobić normalnie przez CAN i pilota oryginalnego. Tak to pokrętnie sobie wymyślili że każda Inna opcja to same problemy z błędami. Nie włączysz sobie rest, ani wentylatorów w taki prosty sposób, to się robi komunikatami CAN. Dlatego najprościej zastosować oryginalne rozwiązanie, sterować oryginalnym pilotem możesz sterować przy pomocy odbiornika gsm.
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Witam dolozylem webasto ale analogowe mam tylko problem jak wlaczyc nawiewy przez podanie + na jakis pin. Potem dam fotki fajnie dziala odpalane tylko z pilota.
Opublikowano
Witam dolozylem webasto ale analogowe mam tylko problem jak wlaczyc nawiewy przez podanie + na jakis pin. Potem dam fotki fajnie dziala odpalane tylko z pilota.

Napisalem ci wyżej że nie tędy droga, ale idziesz. Ostatecznie jak w już w jakiś partyzancki sposób uda się tobie uruchomić wentylator to za każdym razem po użyciu Webasto, samochód będzie cię witał dźwiękiem gongu i błędem z żółtym samochodem na podnośniku...

Opublikowano
Wentylatory idą przez przekaźniki, więc podać im + 12 poprzez diodę i po sprawie :). Ale fakt, lepszy jest cyfrowy po canie, wtedy można ustawiać godziny w CCC/CIC, i sterować pilotem bmw z dodatkową opcją, lub dodatkowym, a do tego gsm czy coś.
Opublikowano
  • Autor
Kolego cdxa wiem ze masz wiedze spora. Ale jak pisalem w pierwszym poscie to jakos nikomu sie nie chcialo odpowiadac tlumaczyc i pomóc. Po drugie umnie nie wiele osob sie znalo na podlaczeniu tego jak w serwisie po canie. Niechcialo mi sie czyjes laski i czekaniu na odpowiedz czy mam kupic taka czy inna czesc,wiec stwierdzilem ze zrobie po swojemu. Kupilem gotowy zestaw na aukcji i jakos ogarnelem. Znajac zycie jak dam fotki to sie posypia komentarze ze do bani i tak dalej, ale jak pisalem wyzej jak pytalem to nie wiele powiadali najmondrzejsi ,a teraz dużo do powiedzenia będą mieli. Pozdrawiam.
Opublikowano
Piece różnią się jedynie elektronika, możesz wymienić, do tego dwa kable do can i będziesz prawie w domu, gorzej z pilotem. Z tego co wiem w cenie są elektroniki analogowe(taką masz), bo łatwo się nimi steruje. Jeżeli nie przeszkadzają tobie błędy to sterować wentylatorem nagrzewnicy musiałbyś tez w trochę bardziej zaawansowany sposób (PWM) bo tam jest regulator elektroniczny a nie przekaźniki. No chyba ze tak jak pisze kolega Apacer przekaźnik, ale będzie się kręcić z pełną mocą, i dioda tez musi być konkretna. W tym momencie nie jestem pewien czy w uśpieniu samochodu będzie tam napięcie, trzeba zajrzeć do schematu. A jak nie będzie to można próbować podawać z zewnątrz odłączając istniejące zasilanie regulatora.
Opublikowano
Sterowanie PWM czyli poprzez częstotliwość też można ogarnąć w prosty sposób przez zastosowanie ne555, wtedy sobie ustawiasz daną wartość potencjometrem, wpinasz się w żyłe sygnałową pwm, i wsio. Układ za kilka zł :) jak coś pisz.
Opublikowano
Sterowanie PWM czyli poprzez częstotliwość też można ogarnąć w prosty sposób przez zastosowanie ne555, wtedy sobie ustawiasz daną wartość potencjometrem, wpinasz się w żyłe sygnałową pwm, i wsio. Układ za kilka zł :) jak coś pisz.

Wszystko się zgadza ale od błędów nadmiernego poboru prądu i tak w ten sposób nie unikniesz.

Opublikowano
Sądzę, że jeśli w FA będzie wbity piec webasto, wtedy auto może zatwierdzać załączanie wentylatora i nie wywalać błędów w kompie, które i tak nie pojawią się na desce :wink: . Układ pobudzi auto jedynie w fazie działania, później wygaśnie. Zresztą, jeśli ktoś robi sobie tak na "lewo" piecyk to byle błędy nie będą przeszkadzać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.