Skocz do zawartości

e53 3,0d wymiana oleju w mostach i skrzyni


martines444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam e53 3.0d z 2004 roku.

Zabieram się do wymiany oleju w mostach (tylni + przedni) oraz skrzyni biegów.

Jako że przeczytałem już kilka tematów, nie znalazłem konkretnej odpowiedzi jaki olej ma tam iść, nie którzy piszą o 75W-140 inni 75w-90 inni jeszcze co innego. Tak więc proszę znających się na rzeczy o podpowiedź jaki olej wlać do mostów a jaki do skrzyni biegów (chodzi oczywiście o manual).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mi się wydaje, że dzwoniąc tutaj : http://www.aso-bmw.pl/ na pewno będą wiedzieli jaki olej gdzie wlać, przy rozmowie z nimi potrzebny tylko nr vin. oni zrobią resztę. - po zalogowaniu u nich dostaniesz od 7-25% zniżek na start na wszystkie części (po tym jak się zalogowałem i otrzymałem u nich te zniżki to 80% wszystkich części było tańsze niż na allegro - więc warto --> dla przykładu korek spustowy oleju silnikowego zamiennik na allegro 21zl u nich oryginał 7zł ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....uważam ze w skrzyni biegów i tym bardziej manualnej to nie powinien miec kłopotu....

Jest korek wlewowy i upustowy, nie pomylić z żadną inną śrubą , kupic odpowiednia ilość i jakość oleju i na kanał do garażu.... Tyle tego jest na youtube...ze :shock:

W moście to juz nie ma pomyłki....tylko dwie takie same śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w skrzyni manualnej nie wymienia sie oleju,jesli nie byla naprawiana,lub cos sie z nia nie dzieje.

Kazdy mechanik ci to powie.

 

No to chyba Pan "Józio" z warsztatu. :mrgreen:

 

Każdy olej pracujący w przekładni ulega zużyciu i jest to naturalny proces.

Właśnie wymienia się olej, aby jej nie naprawiać w przyszłości. :8)

Bez przesady Panowie, z wymianą poradzę sobie sam. Pytam tylko znawców tematu co tam wlać.

Jeśli zadzwonię do serwisu to jak najbardziej otrzymam ofertę markowego serwisowego oleju z dedykacja do BMW, oni się nie chwalą co i jak bo i poco. Już to przerabiałem kiedyś.

A z tymi zniżkami to nie jest tak kolorowo jak się wydaje. Z drugiej strony bądźmy poważni :mrgreen: nie pojadę do serwisu wymienić olej :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt Pan Józio z warsztatu nie robi notek i nie wbija pieczątki do książki serwisowej jak to robi Serwis ASO.( a później się czyta wszystkie serwisowane w ASO na jaką bym nie spojrzał ) i przebieg niecałe 200 tyś . A skąd kolego wiesz że już pora na wymianę oleju w skrzyni oraz w moście.Samo z siebie przyszło czy huczy już - do przebiegu na szafie. Na skrzyni masz naklejkę co lać do niej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie co podałem (ASO)to mi zawsze dawali do wyboru i wszystkie części jakie mają w ofercie a mają nawet części firmy typu MAXGEAR - w cenach jakich jest sprzedawane na allegro a co do jakości części tej firmy to pewnie nie jedna osoba się już przekonała ;D Doradzić też potrafią i zamienniki oleju oryginalnego też dostaniesz bez problemu i z pewnością będzie to odpowiedni olej a nie taki typu - ja wlałem taki bo miałem we wcześniejszym aucie i byłem zadowolony....a ja wlałem taki bo mi mechanik polecił... Takie jest moje zdanie - kupować u nich nikt nie każe ale dowiedzieć się jaki olej powinien być i jakie są zamienniki oryginalnego możesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.