Skocz do zawartości

używanie webasto


Arturo320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam fabryczne webasto, kluczyk z dwoma przyciskami (on i off), w idrive mam opcje wentylacji i grzania. Jak to ustawić aby działalo włączanie z pilota?

Gdy mam wszystko odchaczone, chce właczyć pilotem (wciskam i przytrzymuje on), miga zielona dioda ale webasto nie działa. Na postoju w idrive moge zaznaczyc wentylacje i działa, gdy zaznacze zaznacze grzanie to na chwile sie zaznacza ale poźniej wraca do pozycji niezaznaczonej. Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze naciśnięcie- zielona dioda- powoduje przygotowanie- naciśkasz drugi raz powinno się włączyć.To samo wyłączanie.

Dodatkowe warunki- bodajrze poniżej 5 st. naładowany akumulator i wystarczająca ilość paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, mam taki sam problem.Kupilem dwa tygodnie temu e91 lift posiadające z pewnością fabryczne webasto( tabliczka pod maska + oryginalny pilot bmw-dwa przyciski on/off). zaznaczając w idrive pozycje activate independent heating zaznaczenie pojawia sie jedynie na sekunde. Próbuje uruchomic webasto również z pilota.auto zamknięte wduszam przycisk on zaczyna mrugać zielona dioda po sekundzie wduszam jeszcze raz ,ale nic sie nie dzieje. Dziękuje z góry za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Webasto nie odpala, to w 90% winne są wytarte szczotki w dodatkowej pompie wody. Należy je wymienić.

 

Jest opcja aby Webasto odpalić przy uszkodzonych szczotkach. Trzeba zagrzać samochód do 90C, wyłączyć silnik i włączyć funkcję REST. Następnie otworzyć maskę i postukać jakimś przedmiotem w pompkę. Jak zacznie pracować (słychać jej pracę), wrócić do samochodu i uaktywnić z I-Drive Webasto. Jeżeli winna jest faktycznie pompka, to się uruchomi.

 

Pompka zlokalizowana jest tutaj - http://img15.imageshack.us/img15/4323/wkws.jpg. W wersji Webasto wygląda ciut inaczej, foto jest od wersji bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat po tym elemencie łatwo rozpoznać, czy samochód posiada Webasto czy też tylko odzyskiwanie energii cieplnej na postoju. W wersji z Webasto zaraz obok dodatkowej pompy znajduje się elektrozawór, przełączający obieg cieczy chłodzącej tak aby omijać blok silnika. To w sumie jeden zintegrowany element. Mniej więcej tak to wygląda - http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/141804_x600.jpg.

 

Na pewno tak jest dla E90, E60 może nie posiadać skróconego obiegu. Tutaj nie będę się wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Napiszę w temacie bo mianowicie mój kolega ma również problem z webasto, do rzeczy więc nie załącza się webasto tylko na chwilkę i gaśnie był w serwisie webasto i powiedzieli że piecyk jest ok tylko działa jak termos, więc myślę że zawór przełączający jest zwalony lub dodatkowa pompka obiegu cieczy, nie wiem czy to ma związek ale auto wariuje z temperaturą silnika, gdy ostro przyspieszy to łapie temperaturę ale tylko zwolni to natychmiast temperatura spada a gdy włączy nawiew to ciężko złapać temperaturę, mam pytanie do kolegi artuj bo widzę że w sprawie webasto jest obeznany jak sprawdzić czy zawór przełączający działa prawidłowo i czy to może mieć wpływ na to że piecyk webasto po chwili się wyłącza, czy powodem braku pracy piecyka jest uszkodzona pompka dodatkowa cieczy o której już wcześniej pisałeś.

Będę wdzięczny za odpowiedź. Dziękuję.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.