Skocz do zawartości

Bmw E46 / problem z zamkiem drzwi kierowcy


malarz84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

jak spadla temperatura ponizej 0 stopni mam dziwne objawy mechanizmu zamykajacego drzwi kierowcy, mianowicie:

otwieram drzwi z pilota, drzwi sie otwierają, przy zamykaniu nie chca sie zatrzasnąć (objaw jest taki jak by zatrzask zostawal w pozycji otwartej i nie wracal do neutralnej z ktorej moze zostac zatrzaśniety), drzwi odbijaja sie od ucha nie zatrzaskujac sie.

Gdy zamkne je ryglem to nie moge ich otworzyc z zewnątrz ani z wewnątrz. Klamka wewnetrzna jak i zewnętrzna chodzą luzno, jak by bez oporu

Gdy nagrzeje auto od srodka, po 15 , 30 minutach zamek zaczyna dzialac prawidlowo. gdy bylo cieplej problem nie istnial.

Wyglada na to ze dostała sie gdzies wyilgoc ktora przy zamarznieciu wplywa na dzialanie zamka. B

Miałem nadzieje ze jest to wszystko latwo dostepne i zapsikanie mechanizmu czyms takim jak WD40 przez jakas szczeline zalatwi sprawe ale niestety.

okazuje sie ze wszystko szczelnie zabudowane.

 

http://prussianmotors.com/Empower/Pictures/inv_000492.jpg

 

wyjecie mechanizmu nie jest takie proste, zanim sie za to zabiore chcialem zapytac czy ktos z was mial taki problem?

Bardzo nie chce wyjmowac wszytkiego ale boje sie ze to jedyna mozliwosc :(, czy jest jakas szansa wpuszczenia do srodka czegos smarnego

co poprawi dzialanie mechanizmu bez wyjmowania tego z drzwi ?

 

bede wdzieczny za kazda rozsądną rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralny dziala prawidlowo, rygiel przy zamknieciu wjezdza do srodka przy otwarciu wysuwa sie w gore.

sama wkladka zamka tez jest sprawna, kluczkiem otwieram i zamykam, problem polega na działaniu mechanizmy ktory jest obslugiwany przez obydwie klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wyjmowania zamka nie wiele zdziałam, jedynie sam mechanizm widoczny po otworzeniu drzwi moge wyczyscic i przesmarowac + jakies smarowidlo wlac w pancerze linek od klamek, masz racje po zdjeciu boczka podgrzeje miejsce zamka, moze odparuje i problem zniknie.

Obawiam sie ze jak dostala sie tam wilgoc to bedzie dostawac sie ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...
Mam dokładnie taki sam problem. Byłem u znajomego mechanika który zajmuje się beemkami od dawna. Powiedział żeby na początek popsikać zamek WD40 a jeżeli to nie pomoże trzeba będzie wyciągnąć cały mechanizm i przeczyścić od środka. Po wypsikaniu zamka WD40 podziałało jakiś tydzień i znowu zamek się zacina. Bez wyciągania całego zamka się nie obejdzie. Jest to prawdopodobnie spowodowane rdzą i zanieczyszczeniami jakie znalazły się w zamku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.