Skocz do zawartości

BMW E46 2.0D 150KM wał napędowy


KamilE4620

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) ,mam chłopaki problem ze swoim autkiem.Byłem w serwisie Bosch'a na sprawdzenie wału napędowego(stąd moje przypuszczenia ponieważ przy szybszym puszczaniu sprzęgła [nie mówię o paleniu gumy albo typowym strzale ze sprzęgła:)] słychać głuchy stuk z okolic tyłu,oraz przy mocniejszym przyśpieszeniu szczególnie na biegu 2 czuć jak wibracje z okolic tyłu samochodu przenoszą się na całą karoserie wraz z kierownicą ) ,po diagnozie powiedzieli mi że krzyżak wału ma luz oraz przegub (ten taki pierścień gumowy :)) jest do wymiany.Myślę ,że trudno trzeba to trzeba ale jak się dowiedziałem potem od "nich" krzyżak nie występuje w sprzedaży i trzeba nowy wał kupić lub regeneracja, ale wróciłem do domu wszedłem na allegro i patrze są krzyżaki w nie dużych cenach. To pomóżcie co mam robić szukać nowego(używanego) wału czy regenerować ? A możliwe że te duże drgania są powodowane przez ów krzyżak czy raczej przez przegub ? Dziękuje i myślę ,że mi pomożecie z tym problemem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyżak można wymienić, na tym polega regeneracja, ale trzeba umieć to zrobić i mieć czym

tłumik drgań czyli to duże gumowe jak najbardziej może powodować takie objawy, tak samo jak podpora wału

najtańsza opcja to kupno używanego wału (albo jego połówki)

 

ps zdjęli w ogóle ten wał z samochodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie musiał, niech tylko poskłada tak jak producent przewidział (są znaki na wale)

 

uprzedzając twoje kolejne wątpliwości składałem już tak kilkanaście wałów, zarówno w seryjnych samochodach jak i przy swapach gdzie połówki szły od kompletnie równych modeli i nigdy nie pojawiły się wibracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Sprawa wygląda tak,że dzwoniłem do gościa co handluje częściami do BMW głównie e46 i e60 i mówił że ma cały wał z podporami za 250 zł + 50zł tłumik drgań nie wiem czy brać ? Mówi że nie ma żadnych luzów + podpory nie naruszone. Mam do niego nie daleko ~30 KM ,a gość raczej zaufany bo mój brat brał kilka części od niego do swojej e46. Warto brać używkę czy nie pochodzi zbyt długo ? Myślałem żeby kupić wał z podporami od niego + nowy tłumik drgań. Jak to widzicie ?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.