Skocz do zawartości

Webasto - nie działa pompka dozująca


matej79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, E60 530d 05r - przestało mi działać webasto.Po podłączeniu kompa wyszły trzy błędy: 9B2F - pompa dozująca, 9B2E - blokada i trzeci brak komunikacji - numeru nie pamiętam. Sprawdziłem pompkę podłączając na krótko i działa (impulsowo), dałem też prąd na pin od pomki w kostce przy webasto żeby sprawdzić kable i również pompka działa. Po odblokowaniu kompem webasta zero błędów ale webasto nie startuje. Po wymuszeniu inpą niby startuje, przechodze na podgląd wszystko działa do momentu gdy włącza sie pompka dozująca, wtedy wyłącza sie, chodzi tylko wentylator i jest na kompie błąd 9B2F. Czyżby sterownik padł skoro pompka i kable po podłączeniu na krótko działają a taki błąd wyskakuje? Dzięki za jakąkolwiek informacje. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

rok temu wlaczyłem z takim problemem. w moim przypadku okazało się ze uwalony był procesor w sterowniku webasto i musiałem kupić inny sterownik. Ale nie zawsze jest tak ze pompka która działa na krótko czyli podłączona pod 12V działa pod webasto. Kuzyn zajmuje się webastami i miał już kilka takich dziwnych przypadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładniejsze informacje o błędzie i możliwość przetestowania komponentów uzyskasz podłączając się pod piec programem diagnostycznym webasto. Trzeba się podłączyć pod jeden z pinów złącza webasto, kabel może być taki zwykły obd, masa do masy a k-line do pieca. Pinouty dostępne w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ze względu na brak czasu na razie tylko zdemontowałem webasto i po sprawdzeniu na krótko wyszło że nie działa pompka obiegowa a takiego błędu na kompie nie miałem. Dziwne że jest błąd pompki dozującej która na krótko działa a nie ma błędu pompki wody która jest zepsuta. Nową pompkę wody będę miał w przyszłym tygodniu, złoże wszystko i zobaczę co wyjdzie. Może ktoś coś jeszcze? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam ponownie, z racji ze trochę wolnego ostatnio miałem to pogrzebałem z webastem. Złożyłem wszystko, wymieniłem pompkę wody, po włączeniu zapłonu pompka działa ale webasto nie startuję. Dalej jest błąd pompki dozującej. Pomimo że pompka dozująca działała na krótko, czyli jest sprawna, wymieniłem ją. Po wymianie pompki dozującej dalej webasto nie działa i nadal jest błąd pompki dozującej. Mam też błąd komunikacji CAN. Błąd jest w trzech modułach: webasta, klimy i licznika. Może koś coś podpowie lub podejmie się naprawy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, obie pompki wymienione. Błędy:

E787 - CAN Bus-Off Fehler,

9B2E - blokada pieca,

9B2F - pompka dozująca.

Błędy idzie wykasować ale pomimo braku błędów webasto nie działa. Nieraz jak próbuję włączyć webasto to się włączy wentylator/dmuchawa we webaście ale też nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz zablokowany piec więc wiele nie zdziałasz, inpa z tego co pamiętam nie można go odblokować. potrzebny DIS lub program diagnostyczny webasto (Webasto Thermo Test) ale tu trzeba podpiąć bezpośrednio do pieca, można zwykłym kablem do obd2 sygnałem Kline. Programem można porządnie przetestować piec, pokazuje dużo dokładniejsze błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego w warsztacie zdjąłem blokade z pieca i dalej to samo. Po kilku próbach uruchomienia pieca blokada włącza się z powrotem. Blokade zdejmowaliśmy KTSem Boscha z najnowszą aktualizacją bo wcześniejsze nie miały możliwości zdejmowania blokady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

E60 530i 2004 sedan

Jeżeli ma pełny kabel diagnostyczny, to podepnę się przez standardowe złącze do webasto żeby je porządnie przetestować

i drugie pytanie jakim programem bo w inpa tego nie znalazłem.

skąd wziąć ten program do diagnozy webasto albo chociaż jak się nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.