Skocz do zawartości

BMW E46 320D COUPE WBABV51000JU46744 - ŁÓDŹ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym sie podzielic swoja opinia na temat auta z tego ogloszenia...

 

http://allegro.pl/bmw-32od-coupe-sliczna-super-stan-i4823351368.html

 

Nie mialem daleko bo ok 100km, wiec co zaszkodzi.... Wiem ze wg Was po cenie można było spodziewać się ulepa( i tak tez bylo) ale cóż:

Po kontakcie telefonicznym ze sprzedawca dowiedziałem się ze auto to prawdziwa laleczka.. jedyne do czego się przyznał to delikatna stłuczka przy 5km/h, połamane uchwyty lampy i malowany zderzak + maska(u najlepszego lakiernika pod słońcem). Reszta idealna 100%- niby..

 

Po dojechaniu na miejsce:

Auto z daleka niby OK, jednak po dokładnych oględzinach wychodzą liczne niezgodności z opisem:

Auto polakierowane tragicznie... malowane nie tylko zderzak i maska ale również błotnik z przodu oraz cały błotnik z tylu od strony kierowcy. Powłoka lakiernicza bez większych rys czy zadrapań ale w wielu miejscach łuszczy się bezbarwny . Na wielu krawędziach przetarty lakier... Przedni zderzak mial ulamane mocowania - przyklejony do lamp i błotników na SILIKON ( taki jak w łazience przy wannie). Ogólnie przód słabo spasowany. Do tego dochodzi połamany próg, tylny zderzak na wkrety i jeszcze pare tego typu druciarstw.

 

Teraz wnętrze:

Środek ogólnie zadbany , kierownica nie wytarta , fotele tez ok, gałka ok. Większość plastików obklejona folią Carbon z allegro. Część z nich zrobiona w miare ok, spora czesc do poprawy lub zerwania ( nie wiadomo jaki jest stan plastików pod spodem).Nawet słupki oklejone Carbon. Radio sprawne, klima tez działa itp.

 

Mechanicznie:

Auto w db stanie mechanicznym, brak większych wycieków, chyba tylko ze zbiorniczka płynu do wspomagania coś cieknie, reszta ok. Gaśnie ładnie , zapala tez. Brak niepojących odgłosów z silnika , skrzyni. Zmiana biegów odbywa się płynnie bez szarpania. Zawieszenie (niby jakiś M power) - brak w VIN-ie :w miarę ok. Słychać jakieś drobne stuki ale bez tragedii...Hamulce ok tarcze maja tylko minimalny rant, nie biją itp. Kierownica chodzi sztywno bez luzów, drgań itp. Felgi z oponami zimowy słabe, opony do wymiany. Lato - felgi slaby wzór, opony niby nowe ale jakieś no-name.

 

Najlepsze jest w tym wszystkim to ze nic nie wszystko jest zgodne z opisem.

Najważniejsze ze przebieg w ogłoszeniu 180tys - w rzeczywistości 311tys.

Lakierniczo igiełka - w rzeczywistości baaaardzo słabo. Kilka miejsc gdzie wychodzi korozja.Do wymiany zderzak przod, maska , nerki, błotnik przód, próg, lampa przednia

Technicznie w miarę się zgadza- tylko delikatne stuki, luzy w zawieszeniu ale to do podrobienia.

 

Podsumowując : Bardzo slaby egzemplarz blacharsko, bardzo słaba opcja ( jak na coupe), technicznie w miarę ok. Ocena ogólna 4/10. Wg mnie aby auto było naprawdę ładne i w 100% sprawne - potrzeba jakieś 3-3,5 tys ale i tak będzie malowane dookoła.

Jak komuś nie przeszkadza zderzak na silikon i wkręty , 300tys przelotu to mozna jechac za tą cene... :P:P:P:P ale lepiej chyba jechać obejrzeć auto za 24tys zł i sie potargować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja naprawde wam sie dziwie ze za 18 tys jedziecie cos takiego ogladac??czy wy nie macie pracy jakiegos zajecia? czy jestescie bezrobotni? na zasilku?ze takie trupy ogladacie?

przeciez normany czlowiek wie ze dobre takie auto kosztuje od 6tys grobo w gore euro wiec jak to policzycie to cena min 30tys zl wychodzi a wy ogladacie za pol ceny :mad2:

 

wiem z emarzenia marzeniami ale czasem trzeba sie troche puknac w leb :cool2:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każde auto to zlep i nie każda wypicowana lalka to super ideał. po zdjęciu już było widać że słabo wszystko spasowane.

 

Ja powiem na przykładzie mojego auta - 1 właściciel auto 211tys przejechane i silnikowo bez zarzutu - zawieszenie bez zarzutu. blacha hmm odpryski i jakaś wgniotka parkingowa - ale jak kiedyś wystawiłem auto i ktoś przyjechał i mówi - panie takie auto to mogę dać 5tyś to wolałem je zatrzymać sobie :D

 

Teraz zazwyczaj jest tak że zawsze trzeba coś w aucie zrobić. Oglądałem już parę aut i komisy to porażka - a osoby prywatne hmmm też kombinują i do końca nie mówią prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ludzie ja naprawde wam sie dziwie ze za 18 tys jedziecie cos takiego ogladac??czy wy nie macie pracy jakiegos zajecia? czy jestescie bezrobotni? na zasilku?ze takie trupy ogladacie?

przeciez normany czlowiek wie ze dobre takie auto kosztuje od 6tys grobo w gore euro wiec jak to policzycie to cena min 30tys zl wychodzi a wy ogladacie za pol ceny :mad2:

 

wiem z emarzenia marzeniami ale czasem trzeba sie troche puknac w leb :cool2:

 

Dokładnie tak. Ładnego sedana z tego rocznika się sprzedaje za 22-23 tys. zł, a tu coupe za 18. :duh: No ale Polaczek-cwaniaczek musi kupić okazyjnie bo inaczej czuje się frajerem. :) Tylko kto się okazuje kim tak naprawdę to wiemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małą reklame :D jesli ktos zainteresowany to bede sprzedawal moje e46 320D sedan z 2002r polift 150KM z oryginalnym przebiegiem 294tys, niepicowane na handel, uczciwy stan, uzywalem je przez 1,5roku i nigdy nie zawiodlo . Jedyny powód sprzedaży- kupiłem e90 330d. Cena 17tys do malutkiej negocjacji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="mmw"

 

Dokładnie tak. Ładnego sedana z tego rocznika się sprzedaje za 22-23 tys. zł' date=' a tu coupe za 18. :duh: No ale Polaczek-cwaniaczek musi kupić okazyjnie bo inaczej czuje się frajerem. :) Tylko kto się okazuje kim tak naprawdę to wiemy. :)[/quote]

Ludziska za bardzo wierza ze to wlasnie ja jestem tym szczęśliwcem , tym wybrancem któremu udało się wszystkich handlarzy wycyckac i kupic super auto za cene złomu . A rzeczywistość i zycie boleśnie to później weryfikują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zaczne od tego ze dalem ta opinie tylko po to aby ktos mogl ja przeczytac i wiedzial czego sie spodziewac jak pojedzie, jesli mu pasuje to niech kupuje...Pojechalem obejrzec to auto nie mowie ze z nudów ale wiedzialem czego mge sie spodziewac.... pytalem serio sprzedajcego zanim pojechalem bo mowilem ze nie jestem ziolony jesli chodzi o samochody...bardziej potepiam tutaj nieuczciwosc sprzedajacego niz samo auto... a co do tego ze szukam coupe za 18 to nie szukam .. sam sprzedalem swoje e46 320d+ touring 2004r za 23 tys i wiem ze dobre auto jest tyle warte.... teraz szukam ladnej e90/e91... poprostu pojechalem bo a nóż widelec by sie trafilo....(nie raz mi sie trafilo juz) mam luźną kase wiec kombinuje chociaz podkeslam ze wiem co ile powinno kosztowac... to tyle...

 

BTW czlowiek chce pomoc i opisuje auto a tu podejrzewaja ze jest frajerem :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A nie pomyślałeś czemu ktoś inny ma Tobie robić prezenty?? W tej branży nie ma okazji, chyba, że ktoś z rodziny Ci robi prezent. Cena zawsze jest wynikiem szeroko pojętego stanu samochodu.. zawsze!! To są popularne samochody, jest na nie duży popyt, więc dobre auto sprzeda się za odpowiednie pieniądze. Wiem, bo ostatnio dwie E46 320d sprzedałem. E46 320d to nie Renault Vel Satis albo jakaś Kia Megentis, żeby pozbywać się tego za psie pieniądze, bo ciężko znaleźć w ogóle amatora na taki przypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ze dales tu opinie o tym aucie bo ktos przeczyta i nie pojedzie ale jak znam zycie ktos to napewno kupi :cool2:

Ja myśle, ze jesli do dołozenia jest tylko 3-3,5 tys zł, komus nie rpzeszkadza powtórne lakierowanie i rzeczywiscie auto ma TYLKO 311 tys km przebiegu, to jest to wzgledem ceny dobra oferta.

Myślę, ze 90% równoletnich 320d w Polsce jest porównywalna lub gorsza.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.