Skocz do zawartości

E90 M47D2 środek do czyszczenia wtrysków / towar z Niemiec


miroy511

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem dlaczego nie stosujecie specyfiku bmw (BASF). Cena w zasadzie taka sama, a nie ma raczej ryzyka, że coś zepsuje.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Użyłem kiedyś profilaktycznie preparatu STP i po tym zabiegu wtryskiwacze zaczeły głośno pracować -cykanie podczas przyspieszania . Było to krótko jak sprowadziłem samochód i nie wiem czy zaszkodził STP czy jakość naszego paliwa.Nie jestem pierwszym który ma takie doświadczenie po zastosowaniu STP. Dmuchając na zimne mój silnik STP już nie zasmakuje.

Dopiero niedawno uporałem się z tym problemem tankując tylko na Shellu oddalonej o 20km od miejsca zamieszkanie.

Jest to leczenie skutków a nie przyczyny, najważniejsza jest w tak wysilonych silnikach jakoś paliwa, tylko o to nie tak łatwo w naszych realiach.

Są tylko 2 preparaty skuteczne i co ważne bezpieczne : specyfik BMW i LM 2666.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy lałem STP w jednym przypadki 2.2 DTI Opla raz na jakiś czas trzeba było kręcić żeby zapalił, po wlaniu przeszło na ponad 40 000 km. Auto lepiej jeździło (na tym środku) i trochę głośniej pracowało. W drugim przypadku 2,2 CDI Mercedesa (nic się nie działo z autem, zalane profilaktycznie) rozszczelnił pompę wysokiego ciśnienia skończyło się na wymianie jakiś uszczelek. Mam jeszcze jedną butelkę ale raczej dla wroga :evil: bo do BMW póki jeździ nie wleje :D
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydował się teraz na oryginalny specyfik BMW.

Wczoraj zakupiłem razem z odma i filtrem paliwa od klubowego kolegi gorik79

Dziś przyjdzie przesyłka i zaleje preparat :)

 

A co do stp to do takich wynalazków ze stacji paliw i super marketów nie mam przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw leje tam pewnie też lm:D

Jest środek firmy basf. Nie widziałem go w handlu.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poszukalem co to za produkt z BASF produkuja

 

Keropur® DP 5000 Series do diesla

I

Keropur® do benzyny

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

4 lata temu kupiłem swoją pierwszą e91, wiadomo człowiek szczęśliwy i zrobiłby dla auta wszystko tak więc kupiłem wszelkiego rodzaju kosmetyki dodatki i inne pierdoły. Nadgorliwość skusiła mnie do zalania czegoś do baku. Wlałem srodek czyszczący układ paliwowy STP czarna butelka.

Powiem tak, nigdy więcej. STP syfilis jakiego mało, po zastosowaniu padły mi 2 wtryski :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kilka lat temu w różnych tematach, aby omijać STP z daleka - na szczęście nie pisałem tego z własnego doświadczenia, tylko wielu forumowiczów którzy załatwili wtryski :(

Śmiało można lać LM.

Zachęcam do rozsądku przy dawkowaniu i proporcjach z ropą, aby nie być nadgorliwym i nie przedobrzyć.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to w jakis sposob skonczyc wtryski lub pompe? ktos slyszal o takim przypadku?

 

Slyszal w fordach i oplach :)

Poczytaj w watku/dziale E46 jak sie prawidlowo aplikuje srodek.

 

PS.Sa rozne szkoly aplikacji.Ja preferuje ta ktora daje srodek na sama rezerwe paliwa (7-8L)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

podepnę się pod temat, tylko z benzyną 143KM z bezpośrednim wtryskiem.

Auto ma rzekomo przejechane 50k i mysle o jakimś preparacie do przeczyszczenia wtrysków. Nic złego niby sie nie dzieje, ale profilaktycznie chciałbym cos takiego zapodać.

 

VALVOLINE VPS SYNPOWER GASOLINE FUEL SYSTEM CLEANER

lub

Millers Oils Petrol Injector Cleaner - określany jako "super mocny" i troche mnie to odstrasza.

lub

BENZIN SYSTEM REINIGER LIQUI MOLY 515

 

Ktoś stosował coś z tych rzeczy w benzyniakach?

 

ed.:

A, jeszcze coś takiego, ale chyba mniej popularna marka

http://www.czyszczenia.pl/oferta/czyszczenie-ukladow-paliwowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się stresowac. Kup w aso preparat bmw. Jest w normalnej cenie także w wersji dla benzyn.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Zagadaj do kolegi gorik79 na Pw. Z tego co wiem sprzedaje ten specyfik w cenie chyba nawet ciut lepszej niz ASO.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, auto zaczęło mi dużo mniej palić ( w porównaniu z tym samym okresem z ub roku, styl i rodzaj jazdy podobny, warunki drogowe zbliżone), nawet o 1l/100km z, wg mnie, jedynego powodu - systematycznego dolewania do baku, niemal co każde tankowanie, płynu do czyszczenia wtryskiwaczy. Użyłem dwa opakowania oryginalnego płynu BMW (dawkowane wg instrukcji) oraz kupowanego na BP dodatku do czyszczenia układu paliwowego ( wtryskiwaczy) za 7,5zł/op ale nie pamiętam jego nazwy. Jest on dostępny tylko w jednej stacji BP w Warszawie na Al Prymasa tysiąclecia (tej przy stacji Lukoil). Lałem ten dodatek po pół buteleczki na każdy zbiornik on (zalecają całą). Przejechałem ok 7-8kkm z "polepszonym" paliwem.

Pomtych zabiegach - korekty wtrysków przy 202 kkm przebiegu są bardzo dobre. Wniosek z tego jest taki, że systematyczne oczyszczanie wtryskiwaczy dodatkami do on przez dłuższy czas - ja dolewałem przez kilka miesięcy - przyniosło bardzo dobre efekty.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to stwierdziłeś ? sprawdzałeś inpą/disem ? jakie parametry były przed i po ? czy tylko po tym że spalanie Ci spadło ?

Inpą. Korekty na wtryskach były we wrześniu w okolicach + - 0,4. Teraz są odrobinę bliżej zera: + - 0,3 i mniej i dla mnie są to zbliżone wartości. Paliwo leję praktycznie na dwóch tych samych stacjach, styl jazdy podobny, warunki drogowe i trasy zbliżone. W aucie nic specjalnie nie zmieniałem (chiptuning był wtedy i teraz) - lałem tylko ww płyny ale systematycznie. Oprócz dwóch pierwszych z bmw (koszt ok 45zł/szt), to nastepne podnosiły koszt tankowania o 3,5zł (1/2 buteleczki), wręcz symbolicznie.

Sam byłem tą sytuacją zaskoczony ale dzisiejsze jazdy po Wawie (poranne korki, zimny start, 2km i postój, za 2h dalsza jazda po obwodnicach) utrzymały średni poziom spalania na 4,9l/100km.

Może po roku anuczyłem się jeździć tym autem :?:

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jak to stwierdziłeś ? sprawdzałeś inpą/disem ? jakie parametry były przed i po ? czy tylko po tym że spalanie Ci spadło ?

Inpą. Korekty na wtryskach były we wrześniu w okolicach + - 0,4. Teraz są odrobinę bliżej zera: + - 0,3 i mniej i dla mnie są to zbliżone wartości. Paliwo leję praktycznie na dwóch tych samych stacjach, styl jazdy podobny, warunki drogowe i trasy zbliżone. W aucie nic specjalnie nie zmieniałem (chiptuning był wtedy i teraz) - lałem tylko ww płyny ale systematycznie. Oprócz dwóch pierwszych z bmw (koszt ok 45zł/szt), to nastepne podnosiły koszt tankowania o 3,5zł (1/2 buteleczki), wręcz symbolicznie.

Sam byłem tą sytuacją zaskoczony ale dzisiejsze jazdy po Wawie (poranne korki, zimny start, 2km i postój, za 2h dalsza jazda po obwodnicach) utrzymały średni poziom spalania na 4,9l/100km.

Może po roku anuczyłem się jeździć tym autem :?:

Jeżeli w warunkach miejskich które opisałeś-"(poranne korki, zimny start, 2km i postój, za 2h dalsza jazda po obwodnicach)" spalił 4,9l to, końcówki wtrysków nie są przeczyszczone,drożne lecz zapchane i podają tak znikomą dawkę paliwa :wink: .Na pewno jechałeś 320d a nie skuterem :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to stwierdziłeś ? sprawdzałeś inpą/disem ? jakie parametry były przed i po ? czy tylko po tym że spalanie Ci spadło ?

Inpą. Korekty na wtryskach były we wrześniu w okolicach + - 0,4. Teraz są odrobinę bliżej zera: + - 0,3 i mniej i dla mnie są to zbliżone wartości. Paliwo leję praktycznie na dwóch tych samych stacjach, styl jazdy podobny, warunki drogowe i trasy zbliżone. W aucie nic specjalnie nie zmieniałem (chiptuning był wtedy i teraz) - lałem tylko ww płyny ale systematycznie. Oprócz dwóch pierwszych z bmw (koszt ok 45zł/szt), to nastepne podnosiły koszt tankowania o 3,5zł (1/2 buteleczki), wręcz symbolicznie.

Sam byłem tą sytuacją zaskoczony ale dzisiejsze jazdy po Wawie (poranne korki, zimny start, 2km i postój, za 2h dalsza jazda po obwodnicach) utrzymały średni poziom spalania na 4,9l/100km.

Może po roku anuczyłem się jeździć tym autem :?:

Jeżeli w warunkach miejskich które opisałeś-"(poranne korki, zimny start, 2km i postój, za 2h dalsza jazda po obwodnicach)" spalił 4,9l to, końcówki wtrysków nie są przeczyszczone,drożne lecz zapchane i podają tak znikomą dawkę paliwa :wink: .Na pewno jechałeś 320d a nie skuterem :wink: .

:lol: :lol: To jest średnie spalanie. Reszta to dojazdy i zjazdy z obwodnicy, prędkosci przepisowe. Zobaczę jak będzie dalej szczególnie, że niedługo muszę jechać do Berlina, to sprawdzę w warunkach autostradowych.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowalem VALVOLINE synpower gasoline cleaner do silnikow benzynowych na malym audi a2 w ktorym wyrzucalo blad sondy spalin.

Po dwoch dniach jazdy przestal wyskakiwac blad a silnik sie dodatkowo wyciszyl.

Tym razem aplikowalem na 20L paliwa.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lepiej dolewać z dużej puchy LM do każdego tankowania. Starcza na bardzo długo a koszt śmieszny, porównywalny do tych koncentratow i macie cały czas spokój.

Używam już długo i żadnych skutków ubocznych

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.