Skocz do zawartości

BMW 540iA m62b44 Problem z błędami sond lamba brak mocy


Wiczyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim autem komputer wywala następujące błędy( Sprawdzane INPA):

 

E R R O R M E M O R Y R E P O R T -------------------------------------

Date: 10/19/14 19:39:24 ECU: DM528DS0 JobStatus: OKAY Variant: DM528DS0-------------------------------------------------------------

RESULT: 4 errors in error memory !-------------------------------------------------------------

 

139 Output thermostat

Error frequency : 1 Logistic counter: 40

Engine speed 80.00 rpm Engine temperature 86.25 degrees C Speed 0.00 km/h Fehler aufgetreten vor 9.40 h Hexcode=8B444440FF43012802B3007E00FEFEFE 0.00 [HEX]

Signal incorrect Error present Static error-------------------------------------------------------------

 

34 Lambda regulator-Adaption multiplikativ OBDII Error !!

Error frequency : 2 Logistic counter: 40

Engine speed 1680.00 rpm Load signal 3.90 ms Intake air temperature 19.50 degrees C Fehler aufgetreten vor 9.00 h Hexcode=22D15140FF4302282A4E5A8200295563 0.00 [HEX]

max value exceed axhaust relevant Error (after checkup MIL on) Error present Sporadic error-------------------------------------------------------------

 

26 Lambda regulator-Adaption multiplikativ OBDII Error !!

Error frequency : 2 Logistic counter: 40

Engine speed 1680.00 rpm Load signal 3.90 ms Intake air temperature 19.50 degrees C Fehler aufgetreten vor 9.00 h Hexcode=1AD15140FF4302282A4E5A8200295563 0.00 [HEX]

max value exceed axhaust relevant Error (after checkup MIL on) Error present Sporadic error-------------------------------------------------------------

 

35 Lambda regulator-Adaption QL additiv OBDII Error !!

Error frequency : 8 Logistic counter: 40

Engine speed 560.00 rpm

 

Load signal 1.65 ms Intake air temperature 23.25 degrees C Fehler aufgetreten vor 8.20 h Hexcode=23D1D140FF4308280E215F8A000E2569 0.00 [HEX]

max value exceed axhaust relevant Error (after checkup MIL on) Error present Sporadic error =============================================================

 

O ile pierwszy błąd czujnika termostatu jest mi znany problem dotyczy trzech ostatnich ponieważ gdy się pojawią auto zauważalnie traci na mocy, po wykasowaniu wszystko wraca do normy i błędy znikają po odpaleniu i przejechaniu nie pojawiają się dopiero gdy pojeżdżę trochę np wczoraj kasowałem wieczorem następnego dnia rano jechałem do pracy i z powrotem (ok 30km) i dziś błędy wróciły. Wcześnie nie pojawiały się przez dwa dni np. Ciężko mi jest stwierdzić kiedy dokładnie wracają ponieważ po nagrzaniu też od razu się nie pojawiają. Domyślam się ,że są to błędy związane z Sondami lamba które to wymieniłem niecałe pól roku temu na nowe oryginalne boscha.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Są to błedy niewłaściwego składu mieszanki a nie wady sondy.

Wymiana sondy nic tu nie da.

Przyczyny trzeba szukać gdzies indziej. Układ paliwowy zapłonowy zasilanie powietrzen ale również zawory i kompresja.

 

Czy mas LPG?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te błedy często wynikaja z niewłaściwej pracy układu lpg.

Nie bedę tu na odległość twierdził , że w tym konkretnie przypadku tak jest ale to bardzo prawdopodobne.

Oczywiście może być sporo innych powodów ale jeśli jest LPG to od niego powinno się zaczynać.

 

Jak bys opisał bardziej szczegółowo swoja instalację lpg to może cos by juz z tego wynikło.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany faktycznie wadliwa była instalacja LPG a dokładniej jej wtryski. Po wymianie wtrysków gazu oraz wyczyszczeniu cewek efekt świetny spalanie spadło o ok 4 litry błędów brak auto przyspiesza i ciągnie od dołu zdecydowanie lepiej. Znowu V daje uśmiech na twarzy

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.