Skocz do zawartości

320i Śruby kół


sebek448

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przy okazji próby wymiany kół na zimowe w moim e46 okazło sie że sróby są jakby o rozmiar wieksze od orginału, powie mi ktoś o co tu chodzi?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b97bd8c0c65d571.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1cee15f94922b9ac.html

po lewej orginał a po prawej moje śróby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie gwinty w piaście puściły i zamiast wymienić piastę + łożysko, ktoś tanim kosztem rozwiercił i nagwintował otwory szpilek na m14 (fabrycznie m12x1,5)



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu, mam podobny problem z oryginalnymi srubami antykradziezowymi, a mianowicie nie mam do nich adapterka... co tu teraz zrobic?

Z tego co wiem jest kilka rodzai tych adapterow i zakup uzywanego to loteria...

 

Poszukaj w książce serwisowej, być może będzie tam gdzieś ręcznie wpisany numer adaptera - instrukcja sugeruje taki wpis :cool2:

 

Natomiast jeżeli chodzi o śruby to dla spokoju kupiłbym komplet nowych oryginałów tak by mieć 100% pewności że nie zgubię koła w czasie jazdy.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wszystkie 4 kola przewiercil he he

a co tam, żeby wszędzie było tak samo :wink:



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie gwinty w piaście puściły i zamiast wymienić piastę + łożysko, ktoś tanim kosztem rozwiercił i nagwintował otwory szpilek na m14 (fabrycznie m12x1,5)

 

No tak właśnie pomyślałem ale we wszystkich kołach ?

A to ze tarcze chamulcowe mają inne wymiary niż powinny być seryjnie może mieć coś z tym wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu, mam podobny problem z oryginalnymi srubami antykradziezowymi, a mianowicie nie mam do nich adapterka... co tu teraz zrobic?

Z tego co wiem jest kilka rodzai tych adapterow i zakup uzywanego to loteria...

Niestety nie jest ich kilka tylko kilkaset ;) Inaczej zakup takich śrub mijałby się z celem skoro złodzieje kupili by sobie ich nawet 20 i wszystkie felgi ich ;) Spróbuj skontaktować się z poprzednim właścicielem, jeśli się da oczywiście, albo pojedź do ASO.

Poszukaj w książce serwisowej, być może będzie tam gdzieś ręcznie wpisany numer adaptera - instrukcja sugeruje taki wpis :cool2:

A w którym miejscu powinien być ten wpis zgodnie ze sztuką? Kupiłem niedawno takie śruby i chętnie u siebie uzupełnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.