Skocz do zawartości

Ogrzewanie bmw E46


adrianek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pierwsze przymrozki się rozpoczęły a ja zauważyłem problem z moim ogrzewaniem. Po porannym odpaleniu i jeździe z kratek środkowych nie leci ciepłe powietrze. Po ustawieniu nawiewu na nogi grzeje, na przednią szybę grzeje, a z środka zimne powietrze. Jest to wersja z climatronic, układ odpowietrzony, chłodnica wymieniona. Po zmianie temperatury z zimnego na ciepłe i na odwrót zmienia się odnośnie nóg i szyby a środek bez zmian . Ktoś spotkał się z takim problemem, przeszukałem fora o podobnych przypadkach ale nikt nie miał podobnego przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje bmw posiadam już dwa lata i takie coś na samym początku zrobiłem, jak włączyłem klimę i przekręciłem na zimne to wiało chłodem jak na ciepłe i i ogrzewanie na 32, wyłączony kompresor klimatyzacji silnik rozgrzany, wskazówka stała po środku skali, nie kiwała się dalej zimne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest na odwrót- brak zimnego. Jak silnik się nagrzeje to leci tylko ciepłe. Wymieniałem już zawór z pompką i nic nie pomaga. Czy w środku w nawiewie są jakieś klapki?? Nie mam już pomysłu co to może być. Do tego szyby strasznie parują (gdy pada deszcz) - zmieniałem filtr kabinowy i dalej to samo.

 

Na klimie normalnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-generalnie to na przednia szybę leci tylko ciepłe (chyba, że się mylę?)

-z środkowych klapek mam tylko ciepłe (chyba że zimny silnik to leci zimne)

-z dołu nie sprawdzałem jakie leci więc sprawdzę dziś i dam znać

 

podejrzewam, że u mnie problemem jest to środkowe pokrętełko przy środkowych nawiewach, lub to z czym jest połączone... Jak przekręcę na niebieskie to leci dużo powietrza ciepłego a jak na czerwone to mało ale wręcz gorącego... Czasem zdarzy się że leci troszkę chłodniejsze ale to sporadycznie.

 

podepnę może dziś pod kompa to jak coś znajdę to dam znać..

 

PS. znalazłem podobny problem na forum E39. Objawy bardzo zbliżone do moich i powodem są elektrozawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc dzięki za sprostowanie i od razu dopisuję, że leci mi ze wszystkich kratek ciepłe ;) Co dziwne czasem do wyczucia jest różnica temperatury pomiędzy prawym a lewym nawiewem. Podejrzewam elektrozawory, do kompa nie podpiąłem bo nie miałem czasu, jutro postaram się zdiagnozować bo też już mnie to denerwuje, a bujam się z tym od lata...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu.

Otoz wczoraj zauwazylem niepokojaca rzecz mianowicie podczas postoju auto dmucha zimnym powietrzem. Jak dam gazu do ok 2 tys obr to zaczyna leciec gorace,czyli takie jak powinno przy ustawieniu na 26 stopni. Podczas jazdy leci normalne powietrze. Plyn jest,auto sie nie grzeje. Mial ktos podobny problem? Co moze byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany, po demontażu środkowej kratki okazało się iż linka prowadząca do nagrzewnicy spadła z mocowania przez to nie było możliwości zmiany temperatury. Odnośnie odpowietrzenia układu jest milion różnych opinii i sposobów wpisz w wyszukiwarce a znajdziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.