Skocz do zawartości

[e61, 3.0d, 218KM, 2005r] Problem z nawiewem


angelika_810

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze sterowaniem nawiewem pokrętło od siły nadmuch reaguje do jakiejś 4kreski póżniej jest bez zmian, pozatym słabo leci z nawiewów z przodu konsoli i tylnegonawiewu, Filtry pyłkowe wymienione nowe. Proszę o POMOC. Dziękuję za wszystkie wskazówki :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w pierwszej kolejności dziękuję za pomoc, a więc panowia aku ma rok a nawiew na samą szybę nie sprawdzałem a tak na marginesie jaki powinien być tam aku? :cry:

 

W fabryce montują akumulator w zależności od wyposażenia samochodu tak że najlepiej jak jest taki jaki był fabrycznie. Jeśli zmieni się aku o innej pojemności to należy zmienić pojemność w kompie programem np. NCS Expert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie wiedzy tak was można nazwać fotele grzeją bez zarzutów choć kilka dni temu po kilkunastu minutach wyświetlił mi się aku na wyświetlaczu pomyślałem że informuje o jakiejś oszczędności zaznacze tylko że ładowanko jest 13,8 więc może zacząć od sprawdzania tego aku :?: ale jak to można zrobić szanowni panowie :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pozedłem tropem klem i okazałosię że klema - była lużn czy to mogło mieć wpływ na tą historię która się działa? jakiej firmy ewentualnie kupić aku aby być zadowolonym duchem i kieszenią, Dziękuję za podpowiedzi.Pozdr :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Chciałbym odświeżyć temat, ponieważ mam podobny problem. Od dłuższego czasu mam problem z nawiewem , mianowicie nie raz dmucha tak jak powinien , nie raz jakby chciał a nie mógł , a nie raz po prostu wcale nie dmucha. Dzisiaj rano zauważyłem, że kiedy nadmuch nie działał w ogóle to razem z nim przestaje działać grzanie foteli , oraz prawdopodobnie(nie jestem pewien) szyby tylnej i lusterek. Przełączenie nadmuchu na szyby nic nie zmienia więc IBS wykluczam, a jeśli byłby to popsuty silnik dmuchawy lub jeż to co ma to wspólnego z podgrzewaniem foteli ? Jezeli ktoś miał podobny problem lub zna rozwiązanie to bardzo proszę o pomoc ;) 530d e61 04`

PS. Dzisiaj jeszcze zauważyłem , ze kiedy samochód był na zapłonie , to nadmuch hulał aż miło do momentu odpalenia silnika. Po odpaleniu max 5 sek jeszcze dmuchał , a później cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

IBS wykluczasz bo?

Sprawdź napięcie w ukrytym menu

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.