Skocz do zawartości

Moduł Komfortu e46


Wujoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z centralnym zamkiem. Raz się otwiera raz nie, wyjąłem schowek potem moduł komfortu, włożyłem nowy ale z innymi oznaczeniami, ale nic nawet nie pyknął. Następnie wsadziłem ten stary i załapał. Ale po kilku razach znowu się zacina. I pytanie me jest takie czy jest jakiś patent, by naprawić ten moduł samemu. Albo ktoś zna kogoś kto ma takie moduły na stanie i może mi sprzedać taki z podobnymi oznaczeniami i może załapie.

 

Zdjęcie poniżej w linku.

 

http://zapodaj.net/4edeb99599baf.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny nie zareagował, bo nie zakodowałeś kluczyka. Podmień moduł i zrób kodowanie według poniższej instrukcji. Po tym możesz sprawdzać czy działa z pilota i z przycisku w kabinie. W poniższym wątku doczytasz raczej wszystko o problemie centralnego w E46 ---> http://acthxtg.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=220131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje modułów:

- LOW (dla sterowania elektryki 2 szyb)

- HIGH (dla sterowania elektryki 4 szyb)

 

Nie ma znaczenia jaki moduł zamontujesz (numery części OEM). Trzeba jedynie zwrócić uwagę na liczbę elektrycznych szyb jak to opisałem powyżej, czyli moduł LOW lub HIGH. Najważniejsze, aby zakodować piloty centralnego zamka w kluczykach do nowo zamontowanego modułu. Po tym moduł działa bez żadnych dodatkowych procedur programowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Za spryskiwacze odpowiada pompka a za pozostałe rzeczy połamane przewody z czarnego peszla między budą a klapą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Chcę dokonać naprawy modułu komfortu, w dziale Zrób to sam podpiąłem się pod temat, jak ktoś się orientuje w tych sprawach to może coś mi podpowie odnośnie przekaźników.

 

Temat stary jak świat i prawie wszystkie "podpowiedzi" znajdziesz TU:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=138734&hilit=modu%C5%82+komfortu

Łącznie z instrukcja prowadzącą "za rączkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gifman Temat znam to właśnie do tego się podpiąłem. Kwestie techniczne są mi znane i zrobię to sam wymianą przekaźników. Pytaniem miałem o same przekaźniki nowe. Ale już już kupiłem w wolnej chwili zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.