Skocz do zawartości

318i, problem z hamulcami


3006hc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam prolem z hamulcami. Tydzień temu na zakrętach zaczęła się palić kontrolka od hamulca ręcznego. Dzień później już paliła się ciągle. W tygodniu przestał prawidłowo działać hamulec nożny. Nie "łapał" od razu tylko dopiero po wciśnięciu "do dechy", i nie dało się go "napompować" na wyłącznym silniku tak żeby był twardy. Dziś kupiłem płyn hamulcowy i wlałem do zbiorniczka. Weszło 400ml. Kontrolka zgasła, ale na początku nic się nie zmieniło. Jak na parkingu otworzyłem zbiorniczek i "pompowałem" hamulcem to zaczął działać prawidłowo. Tylko, że przy tylnym kole cieknie płyn hamulcowy. Nie wiem czy z przewodów, czy może z jakiegoś odpowietrzacza, czy czegoś podobnego. Co się mogło stać i co robić dalej?

 

Hamulec ręczny działa i cały czas działał prawidłowo. Paliła się kontrolka od ręcznego, ale nawalił nożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tyłu też jest hamulec roboczy, co zrobić? Zdjąć koło i znaleźć pęknięcie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że masz przewody hamulcowe do wymiany.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się mogło stać i co robić dalej?

 

Jak to co dalej robić? Do warsztatu jak najszybciej z taką usterką, każdy mechanik powinien z tym sobie poradzić. Nie jeździj z niesprawnym układem hamulcowym, bo albo zabijesz siebie albo kogoś... Nie czas tu na filozofowaniee co zawiodło. Gdzieś masz wyciek i trzeba go zlokalizować i jak najszybciej naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.