Skocz do zawartości

[E60 05r] brak świateł wewnętrznych halogenowych w drogowych


mixiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D :D :D

 

Zauważyłem ostatnio bardzo niepokojącą rzecz, mianowicie światła drogowe bi-xenon (skrętne) są bardzo słabe, wręcz tragiczne, w ogóle nie świecą do przodu. :( :( :(

( E60 2005r październik)

 

Podczas zapalania świateł drogowych (długich) odpychając manetkę w stronę szyby, wydać ruch bi-xenonu, a wewnętrzne światła H7 się nie zapalają :(

Dla porównania mrugając manetką do siebie, wewnętrzne światła się zapalają.

 

Porównywałem to u moich rówieśników, i każdy który zapalił światła, długie (drogowe) wydać otworzenie się bi-xenonu i dodatkowo zapalają się światła wewnętrzne H7 :shock:

 

U mnie niestety odpychając manetkę rozbłyska się tylko sam Bi-xenon, czy ktoś ma na to jakąś radę, lub wytłumaczenie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w pre LCI, ale w moich LCI (nie skrętne) tak jest i tak własnie ma być. Środkowe tuby świateł są poprostu puste.

 

Na marginesie, jeśli xenon nie daje rady, to albo masz wypalone palniki(żarniki), albo lampa do regeneracji, w każdym razie coś nietak. Xenony w E60 mają porządną soczewkę i naprawdę dają radę - a wierz mi, to już moje 4 auto z xenonami i wiem coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może ktoś przed tobą zakodował sobie tak,aby h7 się nie załączały.Wystarczy przekodować lma do wartości fabrycznych.

Sprawdzałeś czy na pozycji 2 i na AUTO długie się nie załączają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem, na pozycji auto i na pozycji II się nie zapalają. :(

Pozycja auto, tylko mi skręcają i automatyczna zmiana światła drogowego (kamera w lustrze) :(

Pozycja dwa, odpycham blendę i otwiera się sam bi-xenon, bez wew. H7 :(

 

Środkowe światła w ogóle się nie zapalają, świecą się tylko wtedy gdy chce mrugnąć (przytrzymam blednę), lub na pozycji 0 w czasie jazdy, jako światła dzienne.

 

Może to ma coś wspólnego z :

fabrycznie auto posiadało reflektory D1S. Kupiłem samochód po kolizji z sarenką,( przedtem nie wiem czy się paliły nie sprawdzałem) kupiłem dwa reflektory nowe (używki) lecz mocowanie D2S aktualnie.

 

Może ktoś pomoże, jak sprawdzić zakodowany moduł LCM, jakie ma wartości, będzie wiadomo gdzie szukać. :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Stawiam na kwestie kodowania lub moduł nie obsługuje już tej funkcji (ja w lm2 nie mogę tego zakodowac ale i lampy mam inne)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być to związek z wymianą lamp ? E60 2005r

 

Przed kolizją z sarną miałem reflektory D1S, po zakupie używanych lamp, nagle nie pasują żarniki, okazuje się że są D2S ( dwa rodzaje reflektorów, w tym roczniku )

 

Czy to może być związek z tym, że wewnętrzne światła drogowe nie zapalają się w ogóle ? ( oczywiście jako dzienne i do blendowania się zapalają )

 

Nie wiem jak prędzej było, bo auto kupiłem w trakcie wymiany reflektorów.

 

Czy to może być związek z różnicą lamp ? przetwornice i moduły skrętu przełożyłem z fabrycznych lamp, reszta chodzi jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie jest standardowe ustawienie. Zapodaj pusty plik man i wszystko wróci do normy

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiedz są dwie możliwości. Albo w LM2 ta opcja jest standardowo wyłączona albo macie FLA gdzie H7 zbyt bardzo by rozpraszaly światło a asystent długich by wariowal.

 

Aby wewnetrzne, H7 świeciły razem z długimi xenonowymi trzeba zakodowac:

 

FL_AUS_BEI_BIX_IN_S_FLC

nicht_aktiv

 

I tyle.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.