Skocz do zawartości

BMW e46 320Ci wypadanie zapłonu


Kai.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem jest taki:

 

Wypadały zapłony na cyl.1,3,5 - tylko rano na zimnym silniku i tylko na biegu jałowym.

 

Po dużej naprawie gdzie między innymi wymienione zostały świece; po odbiorze auta problem jest z cylindrem 1 ale tylko gdy auto jest nagrzane i również tylko na biegu jałowym

Podczas jazdy usterka w ogóle nie wsytępuje. Objawia się tylko podczas stania na światłach - z 15-30sekund. Wyskakuje CHECK, silnik pracuje nierówno, spory spadek mocy.

Po wyłączeniu i włączeniu - wszystko wraca do normy (na chwilę - do następnych świateł :) ).

 

Zamiana świec, cewek nic nie daje - cały czas cyl.1

Błędy:

P1250

P0301 - cylinder 1

 

Nadmienię, że przepływka ma jakieś 40tys przebiegu - była kupiona 2lata temu - oryginalna, nowa.

Może ktoś coś doradzić? W wątkach na forum nie znalazłem jasnej odpowiedzi, co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechane 1000km, ostatni raz wypadło przed trasą - po zgaszeniu i uruchomieniu silnika błąd zniknął.

Natomiast w pamięci zostało wypadanie zapłonu na cylindrach: 1,3,4 - trochę dziwnie...

Póki co już jest ok - ale i jestem pewien, że to wróci :(

Nie mam już pomysłow... filtr paliwa również był wymieniony, cewki odpadają - sprawdzone, sondy są ok, wszystko szczelne.

Czujnik położenia wału i czujnik temperatury - myślę, że to ostatni podejrzani - co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że pojawia się tylko na biegu jałowym.

Podczas jazdy nie występuje... Gdyby układ był nieszczelny lub kolektor to nie powinno pojawiać się bez względu czy się stoi czy podczas jazdy?

 

Dodatkowo bialy/siwy dym z rury - czy jest rozgrzany czy nie, zazwyczaj trochę go leci. Płynu chłodniczego nie ubywa nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te pytania? Kup/ plak/ samostart/zmywacz do hamulców.. cokolwiek bo się pytasz czy może czy nie może.. może być i sprawdź to. Piszesz ze ponoć był sprawdzany czyli sam tego porządnie nie robiłeś. Z mechanikami różnie bywa. Kosztuje Cię to kilka zł i kilka minut obserwacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.