Skocz do zawartości

Bardzo proszę o doradzenie mi, ponieważ chce stać


dominic03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie.

Jeżdżę gofem III 1.6 beznzyna z gazem.

Zamierzam zmienić go na bmw e46.

Proszę was o poradę, chce e46-stkę która nie musi zapierd**** , tylko bardzo podoba mi sie jej wygląd,

Chcę kupić do 15tys, z gazem, lub do 11-12tys bez gazu ponieważ wsadził bym wtedy sekwencje.

Do dnia dzisiejszego nie bralem pod uwagi wgl diesli, lecz dziś dostrzeglem za za 15 tys mozna kupic fajnego diesla, Pragnę wiec zapytac co wy byście mi radzili benzyna z gazem czy Diesla,

Na auto chce wziąść kredyt w banku, nie znam sie na bmw, nie chce popełnić błędu za takie pieniądze bo dla mnie to duzo pieniedzy, bede ja spłacać z 5-6lat wiec chce kupic ją juz na dłuższy czas, Co mi poradzicie? Kupić diesla czy benzynke i wlozyc gaz ? które z nich jest drozsze w utrzymaniu? Czy wgl zrezygnować z zakupu bmw?

 

DZiękuje każdemu który mi poradzi, dobrze lub źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=115509

Miłej lektury :) Tam już chyba wszystko zostało powiedziane w kwestii benzyna vs. diesel. Najpierw sobie odpowiedź na pytanie do czego będziesz używał auta. Nie chcę Cię martwić, ale BMW nie należy do najtańszych w utrzymaniu, więc się też zastanów, czy będziesz miał z czego w nie wkładać, skoro z kasą jesteś na styk i bierzesz kredyt na styk, bo 5-6 lat to bardzo dużo jak na tą kwotę. Nie zrozum mnie źle, ja jedynie dobrze radzę. Po kupnie na bank wyjdzie coś do zrobienia serwis olej, filtry i kilka tys. trzeba będzie dodatkowo władować, tym bardziej, że zima się zbliża, a więc kapcie nowe to podstawa. Nie wypowiadam się o benzynie, ale jeżeli chodzi o diesla, to jeżeli myślisz, że w niego wlejesz i będziesz jeździł nie otwierając portfela na bieżące pierdoły to możesz się przejechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15 tys kupisz przedlifta z mniejszym silnikiem. Najlepiej kup go tak za 13 i trzymaj kasę na ewentualne naprawy. Utrzymanie e46 trochę kosztuje. Ja kupiłem za 20 tys niby zadbana perełka a finalnie mam 3 tys do włożenia :/ zastanów się jeszcze nad e36, za 10 tys. Kupisz zadbane auto z dobrym silnikiem. Z innych propozycji nic nie polecę. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na auto chce wziąść kredyt w banku, nie znam sie na bmw, nie chce popełnić błędu za takie pieniądze bo dla mnie to duzo pieniedzy, bede ja spłacać z 5-6lat wiec chce kupic ją juz na dłuższy czas, Co mi poradzicie?

 

Piszesz poważnie czy sobie żarty robisz?

 

1. Branie kredytu na ponad 10 letnie auto tylko dlatego,że Ci się ono podoba nie świadczy o specjalnej rozwadze. Co innego, jeśli ten samochód miałby zarabiać na siebie i był Ci potrzebny do rozwoju jakiejś działalności gospodarczej.

 

2. Jeśli poważnie pytasz to odpisuję Ci z równą powagą - pozostań przy Golfie. Nie będzie Cie stać na utrzymanie tego samochodu w przyzwoitym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie, e46 nie jest tanie, ale dużo rzeczy można samemu zrobić. Jedyne co Ci mogę doradzić to szukaj, czasem można coś ciekawego znaleźć. Ja kupiłem niby w dobrym stanie a i tak wyszły problemy, wiadomo falujące obroty ;) w zasadzie to zabawka i kasę trzeba ładować. Lepiej szukaj jakiś mocnych motorów są przeważnie lepiej utrzymane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest troll, robi sobie z was jaja, albo jest po prostu... No nic

Sam kupilem E46 ostatnio bez jakichkolwiek opłat.. a gdzie jeszcze ewenetualny naprawy..

Na start juz musze 5k prawie wydane, opłaty zrobione, teraz tylko trzeba je poprawić.

Mała zmiana na rozrządzie ok 1k, nie muszę ale mogę, uszczelki 1k, światła 250, lakier nie wiem ile ale licze ze do 1k wyrobie sie, nowe opony 1k,

To wersja optymistyczna.. Bo jeszcze w środku trzeba ją poprawić. Auto jest w dobrym a nawet powiedziałbym bardzo dobrym stanie - Mechanik specjalizujący się w BMW, ale popatrze ile w tak dobrym stanie trzeba już wyłożyć..

Są to elementy, które warto poprawić jeśli komuś zależy na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe opony 1k

Sztuka? Czy komplet liczysz po 250zł za sztukę... Jak to drugie to bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie no bez przesady, jak teraz kupuje letnie po sezonie to na 205/55/16 wyrobi :wink: porządne zimówki w tym rozmiarze bez szans..na poprzedni sezon brałem najnowsze conti, też po sezonie, czyli w marcu i po 350/szt. obniżone o 80 :roll:

 

Do założyciela tematu: nie kupuj bmw! Weź kredyt na 2 lata i kup golfa IV, to są dobre samochody, jeszcze pojeździ.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą sztuką to przesadziłem specjalnie, trochę z humorem, chodziło mi o to, że 250zł to jakiś śmiesznie mały limit, wiadomo, że w zakresie standardowych 16-18 cali za to nic nie kupi... Oczywiście mniej lub więcej, zależy jaki rozmiar, ja na swoje 225/45/17 za każdym razem nie zszedłem poniżej 2k za komplet, a przerabiałem i lato i zimę. Zresztą, to trochę offtop, bo po ile chodzą opony każdy wie, a czy kupi BMW czy Audi i tak będzie musiał kupić jakieś kapcie, więc to żaden argument, że BMW jest drogie bo trzeba mu kupić opony. Nie mniej jednak, nie ma co kupować auta na styk z kasą, bo później na takie właśnie rzeczy zbraknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poważanie kolego piszesz, że chcesz wziąć kredyt na 15-sto letni samochód i będziesz miał pieniądze tylko na zalanie go raz w miesiącu i spłatę kredytu to gratuluję odwagi... Za 10 000 - 12 000 zł można kupić przyzwoitego golfa IV albo seata toledo (sam miałem przed BMW) i koszty utrzymania będą bez porównania mniejsze. Najlepiej zajrzyj do galerii, gdzie forumowicze prezentują swoje samochody. Każdy wpis zaczyna się tak samo: Nareszcie mam, taka łada, taka utrzymana, oh, ah... Drugi post: Do zrobienia: wahacz, tulejki, kopci, przetarta gałka, olej, filtry, odma, nowe opony, itd. itp. Warto poczytać, niektórzy ceny piszą.

Chyba że uważasz, że samochód ma się kulać a nie jechać, i dopóki nie padnie na drodze, to ani złotówki do niego nie wsadzisz, wtedy możesz brać BMW. Tylko po co Ci taki samochód, który nie daje przyjemności z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze koledzy prawią jak masz chłopie kredyt brać to pod żadnym pozorem bmw.Nawet zadbane e46 będzie wymagało wkłądu jak new opony jakiś wahacz itp itp

 

 

Powiem tak Golf IV dobre auta Audi A4 b5- też okej zalezy jaki jak mało problematyczny to 1.6 i sprawdzić dobrze zawias..

 

 

Ja kupiłem e46 za 22tys po opłatach już pakiet startowy 5 koła był z miejsca

 

a teraz to wiadomo każdy grosz się pakuje..a to uszczelki a to to a to tamto.. wszystko się w auto ładuje.Pójdę uzbieram np 20kg orzechów razy 5zł i wszystko idzie w auto np jakaś uszczelka itp

 

nawet sobie człowiek ubrania nie kupi żadnego bo wszystko w auto.Poważnie mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cały Staszek, ale mi tego brakowało :norty: ta historia o chłopaku to o Tobie?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czerpiesz wzorce z tej historii Staszku widzę. Powiedz, czy po pół roku roboty, udało się odpalić na dożynki w końcu autko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie, bo widać znowu miał jakieś problemy, wypierdzielili go znowu z każdego możliwego forum za bycie idiotą, to wrócił do nas.

 

Także tylko czekam na jakąś rewelację typu "benzyna chodzi jak diesel" czy "pompa mi wyje".

 

Zalałeś już betonem?

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No jak..przecież ostatnio szydziłeś z Nas, że winny był zaworek a tu nikt nie podpowiedział :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.