Skocz do zawartości

E39 528i LPG Sonda Lambda Ogromne spalanie


HardyDemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Panie i Panowie proszę o informację gdzie i ile jest sond lambda w moim samochodzie.

Otóż mam ogromne spalanie i nawet nie mam zamiaru tego litrażować bo wiem, że jest nie do ogarnięcia.

Jakiś czas temu byłem na kompie bo mi auto przeplatało i jak by gasło podczas zmiany biegów (automat) i nie bardzo chciało zapalić. Pojechałem na kompa kilka dni później (dodam, że w ten czas już owych objawów nie było) Speco powiedział mi, że jedynie sondy lambda mi nie "podgrzewają" cokolwiek to oznacza.

W ten czas pojechałem do gazownika na przegląd gazu i wgranie nowej mapy poprawiającą spalanie i prace silnika. Powiedział mi. że nie jest w stanie nic zmienić bo sondy lambda nie korygują i prawdopodobnie są uszkodzone. A teraz właśnie spalanie sięga zenitu i muszę się zabrać za ich wymianę.

 

Moje auto to:

BMW E39 528i Touring; 1993rok automat.

Proszę o informację gdzie i ile mam sond lambda? Najlepiej jak by ktoś miał jakieś foto przedstawiające owe miejsce. Jeden mechanik mówi, że jedną drugi zaś, że dwie.

Z góry przepraszam, za być może dublowanie tematu ale jest to wynik braku czasu. I Oczywiście dziękuje wszystkim serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam

PS dobrze, że odpięcie przepływki wprowadza auto w trym awaryjny- chociaż da się jechać...

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E39 z 93 roku? :mrgreen:

 

Masz pewnie silnik m52 b28 wiec masz dwie sondy tytanowe.

Awaria grzałek to typowa awaria takich sond a naprawa polega na wymianie sond.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he kolego faktycznie. Błąd bo akurat kupiłem małe autko dla żony w tym roczniku i się pomyliłem.

Moje BMW to rocznik 1997r.

To jak będzie wyglądać sprawa z tą sondą w tym roczniku?

Gdzie one się znajdują bo to dla mnie najważniejsze żeby je wykręcić i dobrać odpowiednie...

Pozdrawiam

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolektory wydechowe.

W każdym po jednej. Szukaj w miejscu gdzie kolektor z trzech łączy się w jeden.

Wtyczki od nich masz pod górną osłoną na silniku < osłona wtryskiwaczy>

 

Sonda tytanowa 5v najlepiej NTK lub siemens.

 

Tanie niestety nie są.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie mam m52b25 wiec w zasadzie ten sam silnik. U mnie inpa pokazuje tez problrm z grzalka ale jednej sondy przez co benzyny wedlug mnie pali za duzo natomiast ale lpg normalnie. Podobno sondy nie maja wplywu na spalanie gazu. Jak to z tym jest?
-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mojej informacji którą otrzymałem od specjalisty gazownika który jest właścicielem autoryzowanego punktu firmy Stag to na pewno sonda lambda ma wpływ na spalanie LPG ponieważ nie można ustalić prawidłowej mapy spalania gazu. Sondy lambda powinny korygować spalanie i na podstawie informacji z sondy obniża się mieszankę etc.

takie info usłyszałem… a czy to prawda nie mam pojęcia… w każdym bądź razie chętnie poczytam opinii kolejnego specjalisty…

pozdrawiam

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ktoś z Was mógłby mi wysłać przykładową fotkę gdzie te sondy lambda mogą się znajdować?

teoretycznie wiem, ale z mechaniki nie jestem zbyt dobry więc fota by mi na pewno pomogła...

Nie musi być super dokładne tylko takie wstępnie namierzające :)

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DH11&mospid=47552&btnr=11_1471&hg=11&fg=50&lang=pl

 

Numery 1.

 

A sondy maja ogromny wpływ na spalanie oraz sprawność i moc auta.

Zarówno na benzynie jak i na LPG zakładając , że jest to instalacja sekwencyjna lub mieszalnikowa II generacji.

 

Ale w tym silniku sprawdza się tylko sekwencja.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile sosna pali ci gazu a ile benzyny, że mowisz ze za dużo??

 

Sonda ma wpływ, bo przed założeniem instalacji mój mechanik co zakładał gaz podłączał pod kompa żeby sprawdzić czy działają prawidłowo. Póki na Pb wszystko nie gra on nie zakłada instalacji do żadnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie. W poniedziałek mam urlop to je wykręcę i dokładnie odczytam symbol i zobaczymy jak się będzie mieć sprawa. Może uda mi się odszukać jakaś zdatną używkę.

A powiedzcie mi czy jak wykręcę jedną sondę to mogę uruchomić silnik?

Jaka powinna być różnica w jeździe?

Być może jeżeli jest uszkodzona to nie odczuje nic prawda?

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak wykręcisz to będzie głośno :norty:

 

 

Wystarczy odłączyć wtyczkę.

 

Co do wykręcania to czasem < czytaj przeważnie> jest spory kłopot z jej wykręceniem.

Trzeba solidnego klucza.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wykręcę obie to będzie mały tuning :) He he

Spoko rozumiem. Najpierw spróbuję je odłączyć jak nie będę widzieć różnicy to jadę na kompa.

Jak będzie różnica to będę się starać je wykręcić :)

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile sosna pali ci gazu a ile benzyny, że mowisz ze za dużo??

 

Sonda ma wpływ, bo przed założeniem instalacji mój mechanik co zakładał gaz podłączał pod kompa żeby sprawdzić czy działają prawidłowo. Póki na Pb wszystko nie gra on nie zakłada instalacji do żadnego auta.

 

 

 

LPG - trasa eco 9,5l

LPG - trasa dynamic 13l

 

miasto eco 15l

miasto duzo krótkich odcinków 19-20l

 

benzyny nie wiem bo nie robi tyle km mam sekwencje i zanim sie zagrzeje to jedzie na niej a w ten naprawde jade mega delitkatnie bo i tak silnik zimny i km z komputera w oczach spadaja.

 

tak samo jak przejade z 6-7km zeby zatankowac lpg jak braknie to komp mi po jakims czasie zabierze conajmniej 20-25km.

 

i u mnie tylko jedna jest padnieta wedlug inpy.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cholera jak ci się udaje uzyskać taką róznicę w spalaniu w trasie??????

 

U mnie pali 12 do 13 i to bez róznicy jak jadę.

 

Miasto hmm... Koło 20l.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojeżdżam do pracy 15km w jedną stronę. Z tego ok 10km trasa reszta miasto raczej bez korków bo pięknie mijam wszystko bokiem. Wiadomo 3x światłą mam po drodze więc zatrzymuję się i startuje kilka razy.

Spalanie mam minimum 15l/100km

Sądzę, że coś po prostu jest nie tak od dawna... Muszę coś z tym zrobić.

Z tego co pamiętam jak kupiłem to przez miesiąc spalało mi 13-13,5litra.

Potem spalała mi 20l bo padł mi czujnik wałka rozrządu. W ten czas sporo było majstrowane przez gazowników i już niestety nie wróciło do pierwotnego stanu...

Nawet pamiętam, że miałem spalanie na kompie (wiem, że nie jest to miarodajne) 11-12,5litra a teraz mam 14,5. Sądzę, że coś jest przekombinowane bo na pewno pali mi za dużo. Ale cóż będę się starać wszystko naprawić.

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj osiągnąłem rekord. 12,03 LPG na 100km. Większość trasa ale dobre 1,5h spędziłem w łodzi na światłach i korkach. Sam w to nie wierzę... Sondy jeszcze nie zrobione. Zachowanie samochodu raczej mułowate. Ciężko wchodzi na obroty i wolno reaguje na depnięcie.

Działam z tym od poniedziałku ale spalanie po prostu mnie rozwaliło ;-D

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.