Skocz do zawartości

klekotanie


lecter

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam BMW 318i z 1991 (E36) i od jakiegoś czasu słysze klekotanie z okolic silnika. Dzieje się tak bardzo często na wolnych obrotach, nie zależnie od tego czy samochód jest rogrzany czy nie. Jak dodam gazu przestaje klekotać.

 

Co to może być??

 

(PS. Mam nadzieje ze już nie było tego tematu milion razy :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M40 wymiana paska i rolek co 40tkm,chociaz słyszałem opinie że rolki zmieniaja co druga zmiane paska i w sumie jest to logiczne bo wymiana co 40tkm jest b.czesta ale tak zaleca producent i tak robie ludziom.podam jako ciekawostke tylko że robiłem ze 3tygodnie temu gosciowi pasek i rolke w passacie i zrobił na zestawie gates pasek-skf rolka 160tkm :shock: i wcale nie był zdziwiony ze tyle zrobił :roll: ale nie traktujcie tego jako regułe-mojemu tacie pekł pasek w toyocie po niecałych 50tkm i zrujnował głowice(2.0D) a przyczyny do dzisiaj nie ustalilismy -po prostu pękł.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały kompletny rozrząd do M40 (rolki, napinacze, pasek) kosztuje od 200 w górę, średnio ok 300 PLN. Generalnie najtaniej widziałem na allegro za 195, ale nie jestem przekonany, czy warto na tym oszczędzać, bo może się zemścić, a potem pozostaje tylko płacz :P Wymiana nie jest aż tak skomplikowanym zabiegiem, więc za robociznę pewnie dużo nie zapłacisz. To już tylko zależy od Twojego mechanika/warsztatu.

 

Ja też właśnie wymieniam rozrząd po długim weekendzie. Jak ostatnio się naczytałem o padach paska, to mi się włos jeży na głowie przed jutrzejszą jazdą :D :P Do wymiany pedału gazu nie nacisnę mocniej niż na centymetr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi jeszcze powiedzieć jak to wygląda cenowo? ile zrobienie rozrządu może kosztować??

Dobry zestaw ok 200zeta,polecam zestawy skf-a sa tam rolki tej firmy i paski gatesa,jak by ci to było za drogo to kup przynajmniej pasek gatesa powergrip sie nazywa a rolki rouville też nie sa złe a troche tańsze od skf,nie polecam żadnych wynalazkow o nieznanych nazwach bo potem sa niemiłe niespodzianki.Robocizna maximum 100zeta,jesli wiecej to podziekuji powiedz cwaniaczkom do widzenia,ale jesli masz jakieś pojecie o śrubologi to zrobisz to sobie sam bo wielkiej filozofi w tym niema,na starym ustawieniu zaznaczasz sobie(przed sciągnieciem paska) wszystkie ustawienia kół białą farbą(tzn,ząb koła i odnosnik gdzies na obudowie)nastepnie popuszczasz napinacz i sciągasz pasek,zakładsz nowe,sprawdzasz czy coś sie nie przestawiło,jeśli tak to poprawiasz,skrecasz wszystko na mocno i przekrecasz recznie(nie rozrusznikiem!!!!!)wszystko ze dwa razy dookoła jesli po tym znaki(te które zrobiłes)pokrywaja sie to jest ok i przyjemnej jazdy życze oraz satysfakcji z wykonania samodzielnie naprawy :o pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na rozrzad.

Jak sie przysluchasz powinno byc bardziej slyszalne w okolicach miski olejowej z przodu silnika.

:duh: z tego co pamietam to w m 40 nie ma łańcucha/ a ja stawiam 100 % popychacze hydrauliczne miałem tam w m43 silniku stukały na wolnych z rana i czasem na wolnych jak sie zagrzała też. ale nie baw się w pojedyncze - wymień komplet bo tego nigdy nie sprawdzisz które bardzieja które mniej zuzyte! akurat w tym przypadku trzeba podejsc profesjonalnie i wymienic kpl. koszt ok 40 zł szt. X 8 :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na rozrzad.

Jak sie przysluchasz powinno byc bardziej slyszalne w okolicach miski olejowej z przodu silnika.

:duh: z tego co pamietam to w m 40 nie ma łańcucha/ a ja stawiam 100 % popychacze hydrauliczne miałem tam w m43 silniku stukały na wolnych z rana i czasem na wolnych jak sie zagrzała też. ale nie baw się w pojedyncze - wymień komplet bo tego nigdy nie sprawdzisz które bardzieja które mniej zuzyte! akurat w tym przypadku trzeba podejsc profesjonalnie i wymienic kpl. koszt ok 40 zł szt. X 8 :cool2:

 

Nie musisz walic sie w glowe... :mrgreen:

Byla to odpowiedz do kolegi bodziotx, ktory przylaczyl sie do watku, a w podpisie ma M42 i dalej uwazam, ze w jego przypadku moze byc to rozrzad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na rozrzad.

Jak sie przysluchasz powinno byc bardziej slyszalne w okolicach miski olejowej z przodu silnika.

Witam. u mnie są takie same objawy, czy w silniku M50 w 320, może być to wina rozrządu?? Jeśli tak to od czego zacząć i jaki jest to koszt...

pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.