Skocz do zawartości

Filtry K&N stożek


louis

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze sa uniwersalne kup konkretny stożek do konkretnego modelu najlepiej jak najwiekszy i są jeszcze stozki tzw.mokre ktore sa nasiakniete takim specjalnym olejkiem one lepiej flirtuja ale je trzeba myc i coraz je nawilzac tym olejkiem

 

.......który to olejek doskonale niszczy przepływomierze.

Nie polecam.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do uturbionych silników się nie polec bo rozwalają przepływkę...

Wzrost mocy minimalny-jeżeli w ogóle...Często moc spada jak złożysz filtr sportowy-typu stożek...

 

Wszystko ma sens jak masz dłubnięte auto, tak to szkoda kasy...

 

Jak zamontowałem w Omie 2,5td filtr sportowy, to moc spadła o 5km, wg G-tech...

 

Zdecyduj sam...

Auto też staje się głośniejsze-tak było u mnie :oops:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEW zgadzam sie z toba ale nie do konca jak masz dobrany odpowiednio stożek i odpowiedniej długosci dolot i zrobiony dolot zimnego powietrza i dodatkowo stozek jest oddzielony od komory silnika BEDZIE SENS i TROCHE KONIKOW kazdy kto ma to zrobione profesionalnie nawet sam stozek bez innych wtargniec w silnik doda to mu troche konikow i to jest sprawdzone na hamowni
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze stwierdzenie ,,to nie ma sensu'' oznacza - szkoda zachodu i przerobek dla tak malej zwyzki mocy. MOj znajomy zdjal tylko obudowe z filtra powietrza !! w civic 1.4 i jak wsiedlismy to niewiarygodnie dalo mu mocy, wydawaos ie jakby zupelnie inny silnik. Dla mnie sensu wkladania stozka jest jezeli mamy pod maska wiecej niz 200km. Jak komus nie wystarcza samochod to nie go zmieni. Po za tym jak sprzedac samochod ze stozkiem. Inteligentna osoba patrzac na taka przerobke bedzie wiedziec ze wlasciciel chcial wyciagnac jak najwiecej mocy jak najmniejszym kosztem pienieznym a czego konsekwencja bylo tzw. ,,katowanie'' samochodu. Uswiadomcie sobie ze tworcy i konstruktorzy takich urzadzen jak zasilanie powietrzem silnika nie przysnilo im sie w nocy cos takiego jak filtr i nie skonstruowali tego nastepnego dnia tylko opracowywali dolot powietrza na zasadach fizyczno-matematycznych i cos takiego musi w samochodzie spelniac 99% swojej roli i byc najlepszym rozwiazaniem dla danego silnika. Inaczej dzis wszyscy w swoich beemkach mielibysmy stozki pod maska seryjnie a nie jakies tam glupie puchy z filtrem prostym

 

A tak na marginesie to administrtatorzy zabraniaja mowy o tzw. ,,wiejskich tuningach'' ? Bez sensu . . . zrobcie dzial tuning i bedzie spokoj

. . . zero kierunkowy , jestem kajtek . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT...Pisze o spadku mocy, bo w większości dieseli spada wtedy moc mocno...

 

Co jest dla niektórych przyjemne do odgłos silnika:)

 

To tak w woli sprosotwania :wink:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli stozek ma wieksza przepustowosc powietrza niz tradycyjne filtry to przeplywomierz to powinien wylapac i dac sygnal do komputera ktory ustawi odpowiednia mape paliwowa, co musi dac albo wyzsza moc albo wiekszy moment

oczywiscie nie beda to ogromne wielkosci na pewno ledwo odczuwalne, ale

mi nie chodzi o podwyzszenie mocy, chcialbym zmienic troche dzwiek silnika, a nie chce wstawiac sportowego komina bo wtedy bedzie za głosno.

 

wiec jezeli ktos mialby jakis namiar na tani sklep to prosze o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEW zgadzam sie z toba ale nie do konca jak masz dobrany odpowiednio stożek i odpowiedniej długosci dolot i zrobiony dolot zimnego powietrza i dodatkowo stozek jest oddzielony od komory silnika BEDZIE SENS i TROCHE KONIKOW kazdy kto ma to zrobione profesionalnie nawet sam stozek bez innych wtargniec w silnik doda to mu troche konikow i to jest sprawdzone na hamowni

 

To ma sens i tylko takim sposobem zastosowanie stożka zda egzamin.Miałem w Mazdzie V6 taki stożek odrazu za przepływką i pogorszyło tylko,w Audi Quatro też,i w Audi wruciłem do orginalnej puszki z wkładka sportową i było lepiej.Chcesz stożek,spoko,ale konkretyny,w konkretnym miejscu z dolotem "świerzego"(z poza komory silnika)powietrza i moze zdać egzamin.Lub sportowa wkładka filtra w miejsce orginału.

Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.