Skocz do zawartości

Jak to wyglada z OC i przegladem


Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam zamiar kupić BMW e30 2.4d z 86 roku i mam do was pytanie , auto było ściągnięte 2007 rok do Polski , poszli do WK i wykupili numery auto nie było nigdzie zgłoszone do ubezpieczyciela , właściciel samochodu zmarł . Po pewnym czasie jego syn chce sprzedać auto i tu pytanie , jak wyglada papierkowa robota ? Czy bede płacił za OC wstecz ( które nie było nigdzie zgłoszone ? ) czy będą problemy zeby jego syn figurował jako sprzedawca - czy żona zmarłego musi podpisac umowe ? Jak to wyglada ? - Mam jeszcze jedno pytanie , auto nie jest w stanie przejsc w tej chwili przeglądu ( potrzebuje około pół roku lub więcej aby mogło przejsc ) co zrobić jak auto nie moze przejsc przegladu a ja chce je kupić i przerejstrować na siebie ? Jesli ponoć mamy 7 dni na zgłoszenie kupienia owego auta w skarbówce i 30 dni na zgłoszenie go do WK aby przerejstrować je na siebie? - przecież wtedy potrzebny jest przegląd ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niech załatwią sprawy spadkowe. Jeśli w dowodzie jest wpisany jako właściciel facet, a jego syn będzie w umowie jako sprzedający, to nie zarejestrują Ci tego auta. Jako sprzedający powinni być wpisani spadkobiercy właściciela (którymi najprawdopodobniej będzie żona i dzieci - ustali to sąd albo notariusz, zależy gdzie będą sprawy spadkowe załatwiane).

Zaległego OC nie będziesz płacił - karę będą płacić spadkobiercy zmarłego.

Przy zakupie zarejestrowanego już w PL auta przeglądu się nie robi (tylko standardowy, coroczny przegląd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.