Skocz do zawartości

Czerwona ikonka klocków, po kasowaniu..


krzychu366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

 

Problem wielokrotnie poruszany ale nigdzie nie znalazłem dokładnej odpowiedzi dlatego zwracam się do was. :)

 

A mianowicie miałem do wymiany kloców na komputerze około 1100km. Postanowiłem dzisiaj rano pójśc na przekór temu Panu :

 

I skasowałem klocki tak jak on rzekomo zabronił... Zatem pojawiła się czerwona kontrolka klocków i na Idrive woła aby je wymienic, lecz wiem, że klocków mam grubo ponad 70%. I teraz pytanie do was jak skasowac te inspekcje ?

Ktoś mówi, że należy założyc nowe czujniki, tylko pytanie czujnik to prosty obwód zamknięty który po przetarciu zasygnalizuje nam przerwanie obwodu i zapali pomarańczową kontrolkę informującą o konieczności wymiany. Więc teraz pytanie jaki sens wymiany moich czujników (nie tkniętych) na nowe ? Które będą takie same... ?

 

Jeżeli chodzi o samą czynnośc wymiany czujnika to czy nie wystarczy rozpiąc aktualne czujniki i spiąc je na nowo ?

 

 

PS. Każdy filmik czy forum polskie, czy też zagraniczne nie poruszają tego tematu.. więc jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wymieniasz czujnik na nowy. Chciarz na oko moze wydawac sie ,ze nie a nanim sladow zurzycia.

Samo skasowanie nic tu nie da :mrgreen:

Poprzez skasowanie inspekcji nalezy rozumiec, ze podajesz komende dla komputera -przelicz mi zurzycie jeszcze raz.

Czujnik to nic innego jak rezystor ,ktorego opor zmienia sie pod wylywem zurzycia mechanicznego i ostatnia zczytana wartosc napiecia jest zapisana w pamieci.

Mozesz jeszcze pobawic sie w zmienianie parametrow i logice auta lub sprobowac zamienic czujnki stronami lewe-prawe kolo , ponoc komus kiedys pomoglo. :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.