Skocz do zawartości

Doposażenie e87

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

od zakupu samochodu minelo troche czasu - dzieki forum udalo mi sie juz doposazyc samochod w podlokietnik i to zgodnie ze sztuka. Poznalem kilka okolicznych punktow w lodzi gdzie mozna zaopatrywac sie w czesci - tu moge sluzyc pomoca.

Teraz przyszla kolej na dodanie multifunkcji, tempomatu i radia prof - wydaje mi sie ze najlepiej zrobic to raz a dobrze niz pozniej martwic sie powtorna wymiane.

Zdazylem sie zorientowac ze do dodania multifunkcji nie potrzeba kupowac nowej kierownicy - wystarcza przyciski i blenda, nie liczac centrum sterowania - nie wiem tylko czy te same przyciski np od e90 tez beda pasowac - licze tu na podpowiedz.

Nastepna moja watpliwosc dotyczy centrum sterowania (pajka) czy np kupujac tekiego ktory ma opcje tempomatu i multi da sie tak zakodowac by wszystko dzialalo nie majac jeszcze multi w samej kierownicy?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam,

jestem juz po operacji i wszystko przebieglo dobrze. Robilem to u znanego el. w lodzkich kregach bmw :)

Co do wyboru centrum sterowania do e87 trzeba uwazac by dawca nie byl sedan tylko chatchback lub combi.

Multi, tempomat, i radio wszystko dziala. Zostalo mi kilka czesci po wymianie wiec gdyby ktos potrzebowal...

Pozdrawiam wszystkich i sluze pomoca.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Podzielisz się tym czy wymieniłeś samo radio czy również głośniki i wzmacniacz, a może i subwoofer?
Opublikowano
Jakie koszta wyszły ci za całość: materiał + robocizna ?
Opublikowano
A jak chcesz tym wzmakiem sterować z radia. Wzmakiem były tylko wraz z nawigacja

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Szukam i szukam info i coś znaleźć konkretu nie mogę

 

proszę bardzo o info Szanownych Forumowiczów czy po zamontowaniu manetki tempomatu w moim E87 120d wystarczy podjechac na komputer i to wprogramować czy sprawa wygląda bardziej skomplikowanie ?

 

drugie pytanie to czy wystarczy kupić samą manetkę jak tu : http://allegro.pl/manetka-tempomatu-bmw-e90-e91-e92-e93-e87-e82-itp-i4786315484.html

czy muszę kupować cały zestaw manetek : http://allegro.pl/bmw-1-e81-e87-manetki-z-tempomatem-przelaczniki-i4773616021.html

 

pozdrawiam

Opublikowano

dzięki za info, a którego z forumowych speców polecacie do wprogramowania tego ?

 

szukam i szukam info na forum ale tu jest taka ilość informacji że przekopanie się przez to jest niezwykle trudne

 

Może mi ktoś podpowiedzieć co można odblokować programowo w tym modelu ?

Opublikowano
  • Członkowie klubu
Nie iwmey nawet jakie masz wyposażenie więc jak możemy Ci pomóc ? Podaj chociaż 7 ostanich znaków VIN dla ułatwienia

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Opublikowano

a żebym Ja wiedział co mam :D

VIN

PV11032

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
Witam troszkę mnie tu nie było ale jeśli trzeba to pisze. Koszta u mnie jakie były to 250 radio poliftowe, centrum sterowania z taśma ok 300, obudowa z otworem na manetke 100, multifunkcja (same przyciski) ok 100 zl. Głośników nie wymieniałem wiec i wzmacniacza tez. Oczywiście doszło jeszcze kodowanie wszystkiego. Zapewniam że wymiana samego radia daje znaczące efekty.
Opublikowano
  • Autor
Żeby jeszcze poprawic audio to już trzeba wzmacniacz zestaw głośników najlepiej to logic no i jeszcze nowa wiązka, przyda się też wyłożyć matami drzwi... Myślę że koszty to już kilka tysięcy.
Opublikowano
  • Autor

Teraz myślę o zmianie wnętrza na pełną skórę.

Pozdrawiam wszystkich

Opublikowano
Mi po głowie chodzi na razie dołożenie tempomatu brakuje mi go jak cholera. Jak mam to w trasie grzecznie jadę a jak nie mam to zaczynam gnać jak debil ...
Opublikowano
  • Autor
Tempomat dość łatwo założyć. Wystarczy odpowiednie centrum sterowania i obudowa z wycięciem na manetke no i kodowanie.
Opublikowano
  • Autor
Radze odrazu kupić takie które będzie obsługiwać multifunkcje bo się przyda na przyszłość jeśli nie ma
Opublikowano

hej,

 

Chciałbym sobie wymienić panel klimatyzacji na automatyczną. Jest to do ogarnięcia? Czy gra nie warta świeczki?

 

viewtopic.php?f=15&t=230888

http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?f=3&t=42327

 

Mam wersję przed liftem, bez grzanych dup - czy czegoś takiego powinienen szukać?

 

http://allegro.pl/panel-klimatyzacji-bmw-e81-e82-e87-e90-e91-e92-x1-i4935546105.html

http://allegro.pl/bmw-e87-panel-sterowania-klimatyzacji-klimatronik-i4927167205.html

 

dziękuję

strzałeczka!:)

Opublikowano
  • Autor
Co do zmiany klimy na auto to kompletnie się nie orientuje. Najlepiej zadzwonić do specjalisty od bmw. Jak mieszkasz w lodzi to mogę dać ci namiar. A panel klimy to tak - dokładnie taki.
Opublikowano
  • Autor
Jak ci zależy na panelu to ja prawdopodobnie neguje zmieniać na taki z grzaniem wiec będę mieć na zbyciu bez grzania.
Opublikowano

koleżka, który nie siedzi w ogóle w temacie bmw powiedział, że jest to nie możliwe bo różnice są dużo większe niż tylko panele :?:

 

Nie wiem ile w tym prawdy, ciśnienia nie mam, wizualnie tylko będzie ładniej wyglądać :)

Opublikowano
  • Autor
Lepiej zapytać kogoś kto siedzi w temacie. Pewnie wszystko da się zrobić tylko koszta mogą być spore. Były już tematy ze ludzie nawigację i idriva zakładali... ;)
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Członkowie klubu

Sama manetkę to możesz co najwyżej powieśić na ścianie.

 

Potrzebujesz całego zespołu przełączników ( tzw pająk ) i potem montaż z programowaniem i kodowaniem

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Opublikowano

ok to szukam, potem muszę sobie zanabyć kabelek i dogadać się z Tobą abyś mi to zdalnie wprogramował ?

 

który to kabelek musze kupić ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.