Skocz do zawartości

2.0cd 150KM Jak zdiagnozować uszkodzenie silnika ?


marex666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może temat nie dotyczy e39 a e46 ale być może ktoś zna ten silnik.

Na początek trochę historii związanej z autem.

-przywiezione z niemiec , przebieg 312tyś

-nowe turbo i zaślepiony zawór EGR

-wycięty katalizator

-na zimnym silniku na wolnych obrotach przy temp na zewnątrz ok 20stopni widać lekki dymek , coś bardziej jak para wodna

-na zimnym silniku zostawia białą chmurę za sobą nie tyle przy przyspieszaniu co przy zmianie biegu na wyższy lub redukcji, gdy wskazówka minie niebieskie pole dymienie słabnie aż do osiągnięcia 90stopni wtedy ustępuje całkowicie.

-Gdy silnik jest nagrzany nie daje żadnego dymu białego,niebieskiego ani czarnego

-dymienie na biało podobno poprzez zaślepiony egr i brak katalizatora

-Gdy silnik był nagrzany ale stał parę godzin i się wystudził białe dymienie nie występuje ewentualnie minimalnie ale nie zwróciłem na to uwagi

-nigdy temperatura nie przekroczyła 90stopni, nie katowany na zimnym, turbo schładzane

-moc i spalanie jak należy

 

Czy jest możliwe uszkodzenie silnika (uszczelki głowicy, pękniecie głowicy, uszczelniaczy , simmeringów) ?

Jest jakaś możliwość zdiagnozowania tego ? Wiem że są testery sprawdzające czy nie przedostaje się płyn chłodniczy do oleju ale czy wykaże to uszkodzenie w każdym przypadku ? Jakie są inne sposoby na zdiagnozowanie tego typu uszkodzeń ?

{Pytam ponieważ chcę wiedzieć czym jeżdżę i nie bać się jechać w dalszą trasę tym autem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.